Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek túlreagálom egy...

Szerintetek túlreagálom egy picit?

Figyelt kérdés

4napja jöttek meg a sogoromék(párom tesója és a felesége). 10 évvel idösebbek nálam pont. Mivel eddig kint dolgoztak ezért hozzánk jöttek haza. Most kezdenek majd építkezni. A sogorommal semmi bajom , beszélget velem(nem sokat és sokmindenről de hát ki kell ismerni a masikat, mivel nem sokat voltunk együtt egy légtérben, de azért nem 4nja láttuk először ehymást) meg segít ha kell. (Párom csak hétvégén van itthon általában) a sogornőm viszont kiidegel. Úgy ismertem meg hogy egy tisztaságmániás, hangulatfüggő stb... mióta itt van mossa a ruháikat amivel nincs is bajom de az hogy végigcsepegteti a járolapot és még a papucsával még jobban odatörli. Semmit nem segít, se nem főz(xsak csirkét eszik, disznót nem úgyhogy nagyon elegemvan abból hogy mindíg olyat kell főzni ami neki jó, persze ez rohadt nehéz mert fogalmam sincs hogy mit szoktak enni), se nem takarít(seprés, felmosás esetleg törölgetés, mivel a házat mielőtt hazaértek kitakarítotam). Itt lakik 1utcával arrébb a másik sogorom, ott 2 gyerek van az egyik az ő keresztgyereke a másik a miénk. Ha nincs dolgom elmegyek hozzájuk, és ha véletlen ők is jönnek akkor ki van akadva hogy a kis 1 éves keresztfiam hozzám húz és nem tud vele játszani, pofákat vág stb(pedig próbálom minéljobban hagyni had játszanak vele). Rájön a pici hogy ő játszik vele és megy hozzá, a sogornőm meg elviszi az udvar másik felére nehogy ott legyen mellettünk és esetleg beszélgessen velünk.

Ma fürdeni indultam, ez azt jelenti hogy leteszem ami kell, kiviszem ami nem keĺl stb. Bementem a szobába jogy összeszedjem a pizsim mire kiértem a sogorom már csukta is be a fürdő ajtót.(kb 20-30perc az ő fürdő igénye ilyenkor amibe benne van a kibe járkálás a fogmosás stb). Éppen fogatmosott amikor megjött a sogornőm, látta jogy mennék fürdeni, fogtam a ruhám, erre gyorsan összeszedte az övét és gyorsan bement míg a férje bentvolt és neki állt fürdeni ez megint 20-30perces procedúra. Nem hiszem el hogy nem tud kérdezni hogy Mész?.... megkapták a legnagyobb szobát mivel az volt a vendég szoba. Ez kb egy 3,5 ×5-6méteres szoba. Tele van mindennel, rumli van benne még benézni is rossz, pedig csak ágy és üres szekrények voltak benne, de hát minek bepakolni, hiszen csak 2,5-3 hónapig lesznek itt.



2017. márc. 31. 21:39
 1/8 A kérdező kommentje:

Az lematadt hogy, 22hetes terhes vagyok. 24 éves.


A terhességem az elejétől fogva nehéz. Mivel lepény problémám, vérezgetések vannak, voltak. Nem emelhetek, doki azt mondta tp fekvés pihenés. Persze ez a szigor egy kicsit ennyült pár hete.


Meg ég annyit hogy nem is érdekli egyiket sem hogy mi van velem, fiú vagy lány lesz e stb...

2017. márc. 31. 21:44
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt én most nem értem. Te terhes vagy, vagy van gyereketek? vagy hogy jön ebbe a kategóriába a kérdés?
2017. márc. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A férjed mit szól a testvére viselkedéséhez? Neki ez igy rendben van?

Biztos le leszek pontozva, de az biztos, hogy én ennyi időre (2-3 hónap) nem fogadnék be senkit.

2017. márc. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Neki még nem mondtam(holnap este ér haza, ezt inkább személyesen mint telefonban, és akkor ő is látja hogy milyen).

Azt hittem erre az időre észbe kap a sogornőm.

2017. márc. 31. 21:55
 5/8 A kérdező kommentje:
Befogadni azért fogadtuk be mert azt hittük hogy mivel én nem tudok mindent megcsinálni meg mivel a doki nem is engedi így majd segít. Hiszen nekik is sokat jelent az hogy nem albérletbe vagy szállóban kell lenniük.
2017. márc. 31. 21:58
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Azért fogadtátok be hogy majd yegít?-és ezt megbeszéltétek előre?
2017. márc. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, a párom beszélt a testvérével. És abban egyeztek meg hogy ők segítenek (tényleg nem kéne sokat) cserébe itt lehetnek nálunk. Nagy a ház amúgy is utálok egyedül lenni és már 6.hét óta egyedül vagyok.
2017. márc. 31. 22:25
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát...én először is privátban megegyeznék a férjemmel a "stratégiáról", utána együtt leültetnénk mind a kettejüket. A párod beszéljen és emlékeztesse a testvérét, hogy mi volt a megállapodás. Egyezzetek ki konkrétan, hogy mit segítsenek. Azt is leszögezném pl., hogy a ti házatokban nem csak csirkét esznek és a jövőben úgy főzöl, ahogy te szoktál alapesetben. Ha ez nem ok nekik, akkor sógornő vásároljon és főzzön maguknak külön. Nyilván nektek is kell kicsit alkalmazkodni, de azért elsősorban szerintem nekik kell idomulni, ha már nálatok "csöveznek" hónapokat.

Ha nem tetszenek nekik a lefektetett játékszabályok, akkor elköltözhetnek nyugodtan. A lényeg, hogy próbáld ne idegesíteni magad, ne akarj nekik megfelelni és nyugodtan szólj, ha valami nem tetszik....ebben a szituban teljesen mellékes, hogy ők idősebbek 10 évvel. Felnőtt nő vagy, ráadásul te vagy otthon.

2017. ápr. 1. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!