Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogos a kiborulásom, vagy...

Jogos a kiborulásom, vagy tényleg túlreagálom? Így hogy engedjem vele/velük bárhová a picit?

Figyelt kérdés

7 hónapos a lányunk. A vőlegényem odavan a sebességért, az autókért, motorokért. Mindig is jó autói, motorjai voltak és rengeteg bírságot kap a mai napig, kb. a sebességkorlátozásokat mintha nem is látná. Meg azt mondja, hogy az olyan autók nem azért vannak, hogy lassan menjen velük az ember.

A lányunk mostanában napközben néha csak az autóban alszik el és tegnap elvitték a keresztapukájával, hogy elaltatják az autóban (csak úgy sikerül, hogyha megyünk közben). Elmentek, aztán kapok egy videót, amiben látom, hogy 170 km/h-val mennek, a pici pedig hátul alszik (az alkalmazáson van ilyen mérő, hogyha kocsiban vagyunk és csinálunk képet/videót, láthatjuk, mennyivel megyünk).


Szerintük én túlreagálom, nem kell így kiakadni (kicsit ordítoztam, pedig nem szokásom)... Mondtam, hogy ezután fogalmam sincs, hogy engedjem el akár az utca végéig is vele, mert ki tudja, hogy akkor mi jut eszébe.

Nem vagyok olyan anyuka, aki burokban akarná nevelni a gyereket, mert rábízom másokra, törődök magammal és a párommal is, rengeteg a programunk, gyakran járunk össze a barátokkal, szóval tényleg nem az a típus vagyok, aki a négy fal között ül, mert "jaj a baba". De könyörgöm, ha minden áron száguldozni akar, azt ne úgy tegye már, hogy a pár hónapos lányunk ott alszik mögötte. És tuti, hogy ez nem az első alkalom volt...

Viszont ma anyáéknál voltunk családi ebéden és ott két embertől is megkaptam, hogy azért ne viselkedjek úgy, mintha a gyereket kitette volna az út közepére, vagy elhagyta volna...

De így is annyi balesetről hallunk, olvasunk, nem akarom egyszer azt nézni a hírekben, hogy ők baleseteztek valakivel, vagy borultak fel.

Csak most teljesen elbizonytalanodtam, hogy én reagálom esetleg túl.


2016. jún. 19. 14:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
97%
Ez nálam is kiverte volna a biztosítékot. Egyetértek veled, ha annyira száguldozni akar, akkor ne úgy tegye, hogy a gyerek mögötte van. Bár ha jobban belegondolok, akkor se tegye ha nincs ott, mert apa, akinek nemártana felnevelnie a gyerekét.
2016. jún. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
98%
Borzasztó felelőtlen. Apának alkalmatlan.
2016. jún. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
76%
nem ismerem ezt az alkalmazást,de ha tudod,hogy 170-el ment a gyerekkel hát nem csoda,hogy kiakadtál,nem is értem a vőlegényedet,az én férjem lassan vezet ilyenkor. tényleg meg kell vele beszélned,hogy ne így vezessen a gyerekkel,neki is veszélyes,de a piciknek jobban mert ami neked egy fájó ütés,az neki már csonttörés,mi azért erősebb csontúak,szívósabbak vagyunk mint egy 7 hónapos baba
2016. jún. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
95%
Jogosan akadtál ki, többet nem engedném el vele a gyereket egy jó darabig. Nem valami intelligens a kedves apuka..
2016. jún. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
92%

szerintem nem reagálod túl és megdöbbent, hogy anyósod nem aggódik a gyökér kölkéért aki nem csak a saját de az unokája életét is kockára teszi csak úgy heccből.

mondjuk én nem is vállalnék olyan embertől gyereket aki szándékosan játszana az életével. és 170 az már az, ennél a sebességnél a motor már irányíthatatlan, az autóval meg még autópályán is veszélyes ez a sebesség, ne hogy lakott területen.

2016. jún. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
96%
Dehogy reagàlod túl! Biztos nem engedném el vele többet a gyereket!
2016. jún. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Azért ezért most nem "tiltom" tőle a picit, mert imádja és tényleg bármiben számíthatok rá. Csak azért ez már sok volt és most én érzem magam hülyén, hogy talán kicsit kiborultam.
2016. jún. 19. 14:56
 8/29 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem sem te reagálod túl. De ezek szerint a családnál is elmentek otthonról.
2016. jún. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Snorri ***** válasza:
96%
Nagyon felelőtlen. Szomorú, hogy saját épségét kockára teszi, az, hogy a többi vétlen emberét, az dühítő, de az, hogy szándékosan egy kisbabáét, na az ostobaság, butaság, felelőtlenség egyszerre! Nagyon önhitt, ha azt gondolja, hogy nem történhet semmi baj. A jó autók nem védenek meg, csak sajnos a legtöbbször a vétlenek szenvednek. :(
2016. jún. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
96%
En is kiakadtam volna. Mondjuk en erre a vezetes dologra egyebkent is kulonosen harapok. Tenyleg nem ertem az ilyen embereket. Nalam mar az is kiveri a biztositekot, hogy a sebessegkorlatozo tablakat eszre sem veszi. Miert, azt hiszi viccbol van ott? Egyszer mi majdnem meghaltunk, mert jott szembol egy barom es atjott a mi savunkba. Apukam vezetett, elrantotta a kormanyt, szerencsere semmi baj nem lett, mert nem ment tobbel a megengedettnel. Pedig mehetett volna, tok egyenes uton mentunk. En nem engednem el vele a babat kettesben kocsikazni. Ha o ennyire idiota, hogy ennyivel szaguldozik, akkor menjen, de a gyerekem eletet ne veszelyeztesse.
2016. jún. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!