Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nemsokára betöltöm a félidőt,...

Nemsokára betöltöm a félidőt, a 20. hetet. Ilyenkor már elkell vagy ellehet kezdeni a kiságy meg hasonló dolgok beszerzését, vagy azt még elég később is?

Figyelt kérdés
2008. okt. 13. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van,aki babonából nem vásárol előre!Én az előző terhességeimmel vártam a 28. hétig a nagy vásárlással,de nem bírtam ellenállni egy-egy kisebb holminak,azokat már megvettem korábban.
2008. okt. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Én a 20. hét körül kezdtem vásárolgatni:)

Mert egyben megvenni mindent számunkra lehetetlen lett volna.

Érdemes ki nézni bababőrzékre!

Jó vásárolgatást!

2008. okt. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Nyugodtan elkezdheted a vásárlást! Mi is ilyenkor kezdtük. Mindig az éppen akciós dolgokat vettük meg. Igy apránként kevesebb kiadással jobban jártunk. Mi akciósan vettünk a Kikába gyerekbútort/ nagyon jó/.Rá két hétre mentünk moziba és láttuk hogy akciós a kókuszmatrac igy azt akkor vettük meg.A Tescoba mentünk vásárolni mindig vettünk egy-két gyerekcuccot ami megtetszett! Hidd el az utolsó hónapban már úgysem lesz kedved ás eröd vásárolgatni.Nekünk is meg van már minden és igy sokkal nyugodtabb vagyok! Minden jót!! 36 kismama
2008. okt. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a 30 héttől kezdtem el megvásárolni mindent.Nem azért,mert babonás vagyok,hanem,mert a nagyszülők,és mi is eddig spólotunk,hogy szinte mindent egyszerre (egy fuvarral) tudjunk megvenni.Már csak egy-két apróság van hátra,és teljes lesz a "felszereltség".Szerintem mindegy mikor vásároltok be,a lényeg,hogy vagy spólojatok előtte(mint mi),vagy apránként vegyetek meg mindent,mert elég megterhelő a pénztárcának,ha mindent egyszerre akartok venni.Sok boldogságot!34 hetes kismami
2008. okt. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Ha nem vagy babonás, akkor nyugodtan.

Én már a 15. héten beszereztem néhány ruharadbot neki. Most, a 25. héten tervezzük a kiságy megvételét. A 28-29. héten pedig a többi bútorét.

2008. okt. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a babona miatt célszerű várni. Sajnos az is benne van a pakliban, hogy a baba nem marad meg, és akkor elég rossz érzés nézni a gazdátlan kis gyerekholmikat. Én a védőnőtől kaptam egy listát, hogy mit célszerű beszerezni, meg a családban is láttam, hogy miket használnak, így a 20. héttől, amikor olyan helyen jártam, mindig megvettem valamit a listáról. Hol egy kisollót, hol egy légzésfigyelőt. Ahogy éppen adódott, vagy ami éppen akciós volt, de jó minőségű. Szerintem most már elkezdhetsz vásárolgatni.
2008. okt. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi 32 hetesen kezdtünk el bevásárolni és két hét alatt nagyjából végeztünk is vele.

Nekem eszembe sem jutott korábban, de ez nagyon egyénfüggő és személyiségfüggő.

Én alapvetően nem szeretek vásárolni, időm sem sok volt rá, dolgoztam és örültem, ha a háztartásra és a főzésre van időm munka után. A lakásunk sem túl nagy, épp emiatt nem akartam a maradék szabad térnek a felét elfoglalni hónapokra feleslegesen. Úgyhogy én amióta kiderült, hogy babánk lesz minden hónapban elkülönítettem egy összeget a babacuccokra, így anyagilag nem volt megterhelő, vásárlás előtt már elkezdtem neten nézegetni a kínálatot, így egy délután egy fuvarral az összes nagyobb dolgot megvettük, célirányosan mentünk. Az apróságokat szintén összeírtam és neten egy helyről megrendeltem az orrszívótól a mellpumpán át az utolsó piperecuccig mindent. Nekem ez így kényelmesebb volt, mert nem kellett be sem raknom a lábam az üzletekbe, sokkal nagyobb volt a kínálat, olcsóbban vásároltam és ingyen ki is szállították, annyira kellett odafigyelnem, hogy lehetőleg aznap itthon legyek, amikor a kiszállítás van.

Ha a kérdésedet szó szerint értelmezem, akkor a válaszom az, hogy nem, egyáltalán nem kell még elkezdeni, ha várnál még vele, vagy nincs rá időd, de pénzt szerintem érdemes már most elkülöníteni rá, mert egyben tényleg elég húzós megvenni mindent.

Ha viszont te elkezdenéd szíved szerint, mert neked ez pluszt jelent, vagy jó érzés, esetleg kifejezetten szeretsz vásárolni, akkor persze el lehet kezdeni.

2008. okt. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%

szia, en is 20. het korul vagyok (19 het, 6 nap), szepen osszeirtam a 19. hettol mit veszunk meg hetente. egyreszt jo program, kispapaban is tudatosul (mintha a nagy pocitol nem tudatosulna, meg az ultrahangrol, de máskeppen), masreszt meg 30. hetre szeretnek mindent megvenni, hogy utana mar csak rendezgetni kelljen.


nagy hassal nem az igazi bevasarolni, es igy van ido arra is, hogy ne a legkevesbe rosszat, hanem a legjobbat vegyuk.


meg ezzel megakadalyozom azt is hogy vmelyik rokon olyat vegyen, amit nem akarunk, és feleslegesen dobjon ki penzt, megnezhetunk sok boltot, stb.


szerintem pont ebben a korszakban kényelmes bevasarolni.

2008. okt. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%

Szia!

Szerintem is ilyenkor kell vásárolni. Mi is a 20. héttől apránként szereztük be a dolgokat. Már szinte minden megvan, még egy-két apróságért kell néha elmenni. Most 35 hetes vagyok, és bizony nekem már nem esik jól órákat nézelődni, álldogálni üzletekben. Az utolsó pár hétre hagytam a mosást, vasalást, rendezgetjük a dolgokat, és dokihoz is gyakrabban kell járni.

2008. okt. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!