Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem szeretnék sokat hízni,...

Nem szeretnék sokat hízni, minden reggel gyümölcsöt eszem ebédre levest vagy vettem sokmagvas tönkölybúzakenyeret azt az igazi feket kenyeret. Ennyitől nem fogok 20-30kilókat hízni és a babám is megkap mindent amire szüksége van ugye?

Figyelt kérdés
2008. okt. 13. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Egyél sok friss zöldséget, gyümölcsöt, kerüld a szénhidrátot és cukrot. Cukor helyett méz vagy édesítő. Nekem orvos írta elő ezt a fajta diétát és két hét alatt 2 kg-ot fogytam! Azt mondta, az a jó, ha a terhesség 6 hónapja alatt nem növekszik a súly, a baba akkor még csak fél kg körüli, az nem idokolja az anya súlygyarapodását. A 6. hónap után havi 1-2 kg hízás a megengedett.

Én úgy csinálom, h. reggelire csak gyümölcs, joghurt, sovány felvágott, sajt, ebédre tésztán kívül bármi, vacsora szintén olyan, mint a reggeli. Ezzel a baba is megkap mindent, amire szüksége van.

Boldog és csinos ;) babavárást!

2008. okt. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Az 1. vagyok. És nem (csak) az esztétika miatt kell kerülni a hízást, hanem a baba és mama egészsége miatt! (vérnyomás, cukorbetegség, vizesedés, stb..)
2008. okt. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Én sem akartam sokat hízni, de soha nem ez volt a központi kérdésem a terhesség alatt. Most a 33 héten vagyok 6 kilót híztam ami teljesen ideális. Nem értem, hogy miért dramatizál mindenki ennyire túl mindent a mai világban. A terhesség alatt ritkán fogynak, vagy tartják ugyanazt a súlyt. Várom a lepontozást! De ez a véleményem!
2008. okt. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
A 3. válaszolónak: én pl. még nem voltam terhes, mikor egy nyár (vagyis 2 hónap) alatt 5 kg-ot híztam, csak azért mert ettem, ami jólesett. Ha ezt folytattam volna a terhességem alatt, amikor ugye fokozottabb az étvágy, akkor már most tartanék legalább +10 kg-nál. És ez főleg a babának nem jó. Egyébként nem pontozlak le a válaszodért, lényegében igazad van, sokan csak azért vigyáznak az étkezéssel, mert féltik az alakjukat.
2008. okt. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez egyénfüggő, hogy ki mennyit hízik. Én is ugyan úgy táplálkozom mint te, rengeteg zöldség, gyümölcs, natúr husok salátával, teljes kiörlésű kenyér, stb. 20 hetes vagyok, s eddig feljött 10 kg. Én sem akartam elhízni, mert előtte sikerült pont lefogynom, 75 kg-ról 60-ra, de hát ez van. Most meg úgy döntöttem nem sanyargatom magam, eszem amit megóhajtok, majd megint lefogyok utánna.
2008. okt. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

csatlakozom az elottem szolohoz. nekem 20. het hat kilo, ha a kovetkezo alatt is csak ennyi jon fel, hat szerintem az tokeletes


amugy alkatfuggo is, meg a tajekoztato konyvben 10-15 kilot irnak


egeszseges taplalkozas+mozgas. ez a ketto amig megvan nem szamit mas.

2008. okt. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. azt nem írtam,hogy én anorexiás voltam és mindig súlyfelesleggel küzdöttem:( az örökös diáta meg odafigyelés mennyit eszik az ember és mit. most,hogy terhes vagyok nem attól félek,hogy az alakomat elveszítem de aki hízékony és hasonló problámákkal küzd,küzdött az most tudja,hogy miért kérdeztem.
2008. okt. 13. 12:53
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én megértelek! Én is hízékony alkat voltam terhesség előtt. Kicsit féltem is, hogy mi lesz majd. Nem tudom, hogy később mi vár még rám, de a 18. héten még csak 1 kg plussz van rajtam. Szerintem a terhességi súlygyarapodás nem hasonlít az előző hízásra való hajlamhoz.
2008. okt. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem voltam túlsúlyos, a terhességet is 55 kg-ról kezdtem(168 cm vagyok), majd fogytam 2kg-ot az első 8 hétben, aztán pedig a 27. hét végére 5,5 kg-ot híztam, tehát most vagyok 58,5 kg. Nem tudom, hogy ez kevés-e vagy sok, de nekem ennyi jött fel, mindamellett,hogy sokta sétálok, rengeteg gyümölcsöt eszem és igyekszem odafigyelni hogy mit eszek pl. kenyeret már vagy 2 éve nemigazán eszek még teljes kiőrlésű stb -t sem. Szóval én bármit csináltam volna igenis jött volna fel kiló a 6 hónap alatt is (hacsak nem éheztem volna).
2008. okt. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A szervezeted a bevitt táplálékból ki fogja választani amire szüksége van...ha kevesebbet eszel, mint ami az egyéni igényetek, akkorne lepődj meg hogy nem mész wc-re több napig, mert nem marad felesleg ami ürüljön..

Ez alkati kérdés is..Én könnyen magamra szedek ha nem vigyázok, most a terhesség alatt , igaz többféle gyógyszert is szedek ami eleve tápanyagvisszatartó-tehát hízlal, 31. héten 13 kilonál tartok és ez még lehet több is..azt mondta a doki nem baj, mert 55 ről indultam.

Aztán meg mi vanha több jön fel..ha kell a babának, meg a tejtermelés miatt, akkor a szervezet úgyis elrakja...majd lefogyok utána..persze a 20-30 kilo az már egészségtelen az biztos..

Annyit javasolnék, ha nem baj, inkább reggelire edd a magos kenyeret, szénhidrátokat..és ebédelj is rendesen,,aztán délután és este jöjjön a gyümölcskaja, persze délelőtt is ehetsz mellé egy-egy almát ilyesmit.

2008. okt. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!