Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez vajon haskeményedés vagy más?

Ez vajon haskeményedés vagy más?

Figyelt kérdés
25 hetes vagyok, de nem tudom eldönteni ez az a bizonyos "haskeményedés"-e. Néha úgy befeszül az egész hasam és nehézzé válik. Olyan kellemetlen, és nagynak is érzem, pont ezért, lehet inkább csak puffadás. Minden esetre érzem, hogy feszül, és ez képes órákig is eltartani. A másik, amikor éjjel álmomban a hátamra fordulok, majd mikor felébredek, mintha az egész hasam fájna egy kicsit. De az se egy pontban, vagy másodpercekig, mint ahogy a keményedésnél olvastam. Szóval vannak ilyen-olyan kellemetlen hasi "fájdalmaim", és nem szeretném ha gond lenne ezekből. Abban reménykedek, csak ártalmatlan hasfeszülés, puffadás, a rossz emésztésem miatt... Ugyanis mindig is nagyon puffadós voltam. De félek, nehogy ne vegyem észre, ha keményedésről van szó.
2017. ápr. 5. 09:00
 1/2 anonim ***** válasza:

A haskeményedés nem tarthat órákig, csak max.fél-egy percig. És akkor egy pontban a has teljesen megkeményedik, mintha egy hatalmas kő lenne ott. Ilyenkor a babát sem érzed mozogni. Már-már tényleg kellemetlen érzés.


Nekem a 23-25.héten kezdődött (nem puffadtam), ha sokat voltam talpon aznap. De előfordult, hogy éjjel ha hanyadt feküdtem, akkor is, és pozíciót kellett váltanom. Az orvosom magnézium citrátot ajánlott, napi 3x2. Ezzel enyhültek a keményedések. Magnéziumot te is szedhetsz nyugodtan, ártani nem fogsz magatoknak, hiszen vitamin. Ha túlzásba vinnéd azt úgyis észreveszed (hasmenést okoz).


A te esetedben ez inkább puffadás szerintem. Az orvosnak mindenképp említsd azért.

2017. ápr. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amikor hanyatt fekszel, nem tudod kitapintani a babát? Mert nekem is van ilyen, amit írsz, de ilyenkor ha lefekszem hanyatt (vagy éjjel a hátamra fordulok), én érzek egy nagy púpot a hasamon kívül, olyankor a baba feszíti ki magát. Próbáld ki te is! Állva 2 hetesen még nem tudtam kitapintani, most a 28-adikon már néha állva is látszik, hogy van éppen.
2017. ápr. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!