Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A babám mindkét veséjében...

A babám mindkét veséjében nagyfokú tágulat van (19x20mm és 22x13mm). Valakinél voltak ilyen eredmények? Szellemi problémával összefüggésbe hozható? Mi lett a babóval? Kellett műteni? 26 h km

Figyelt kérdés
Mindenki a genetikai problémával riogat több hete és kezdek már teljesen kikészülni.

2017. ápr. 5. 10:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg ismerösnél volt ilyen, mire megszületett, addigra eltünt a tágulat.
2017. ápr. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%

Én is úgy hallottam, hogy ezek elmúlnak, illetve hogy felmerül ilyenkor a Down-kór gyanúja.

Ha a te esetedben is felmerült, csináltass Prenatestet, 6 munkanap alatt megtudod, mi van, és nem kell tovább rettegned.

2017. ápr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a második fiammal volt, de neki csak az egyik veséjében volt. Mondta a doki ne ijedjünk meg ez főként fiú babáknál gyakran előfordul. Annyi volt a lényege, hogy mindenképp elküldött genetikára (de nem azért mert ez olyan genetikai dolog lenne ill. fogyatékkal összefüggő, hanem mert az ottani készülék sokkal specifikusabb, mint az övé -pedig ő is magánprakszisban uhozik). Ill. így minden uhnál alaposabban megnézte (méret, funkció stb). Szerencsére a szülésre eltünt neki. De h nem így lett volna a gyerekorvos mondta, hogy akkor születéskor ill. meghatározott időközönkémt meguhozták volna. Mert a legtöbb ilyen 6 hós korra eltűnik. Ha utána is marad na akkor foglalkoznak vele. Kivéve persze ha közben észreveszik hogy mondjuk a pisivel vagy egyéb értékkel gond van.
2017. ápr. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Voltam genetikai ultrahangon és Prenát is csináltattam, minden jó. A 12. heti eredményeim is tökéletesek voltak. Kombinált tesztem is jó lett.
2017. ápr. 5. 11:12
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam most egy éves. Neki is már magzati korban észrevették a komoly üregrendszeri tágulatot, igaz csak az egyik oldalon. Születése után a 6 hetes hasi és csípő uh-n megerősítették, hogy ott vannak a tágulatok, kaptunk beutalót nefrológiára, urológiára. Először jó alaposan megméregették uh-val, vizelettenyésztést csináltak, majd el kellett mennünk egy izotópos vizsgálatra, hogy pontosan meg tudják vizsgálni a vesék működését. Ez elég rémísztően hangzik, de nálunk annyi derült ki, hogy a húgyvezeték (vese és hólyag közötti cső) és a hólyag találkozásánál van szűkület, és ezért nála a visszaáramló vizelet miatt a vezeték is kitágult illetve a vese üregrendszere is. Néztek vesefunkciót is, az tökéletes. Nagyobb gond, ha vesefunkciós zavar is van, akkor már tartósan betegnek minősül, de erről többet (szerencsére) nem tudok. Mivel a kisfiamnál egy év alatt se nem javult, se nem romlott, a protokoll szerint meg fogják ismételni az izotópos vizsgálatot, és járunk 4-6 hetente vizeletvizsgálatra, mert ebben az állapotban a húgyúti fertőzés veszélyes lehet. Kb 3 havonta uh vizsgálatra kellett mennünk, de mivel eddig nem változott érdemben, majd valószínűleg műtéttel helyrehozzák. Mivel gyönyörűen fejlődik, nem sietnek operálni, csak folyamatos kontrollra van szükség. Remélem tudtam segíteni, ha gondolod írhatsz privit szívesen válaszolok. Ne aggódj. Nekem azt mondta az urológus doktorbácsi, hogy ugyanúgy mehet bárhova csinálhat bármit, tökéletesen egészségesnek számít, csak egy kis odafigyelést igényel. A mindennapokban ebből semmit nem érzünk. Sokszor már eszembe sem jut csak ha közeleg egy időpont vizsgálatra.
2017. ápr. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Épp mondtam a férjemnek, nem akarok több uh-ra menni, mert úgx még nem jöttünk ki, hogy vmi rosszat ne mondtak volna. Nálunk is megvolt a vesetágulat, a másiknál agykamratágulat, túl kicsi, túl nagy stb. 3 normál méretű, egészséges gyerekem született.
2017. ápr. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
4 hetente megyek kontroll uh-ra, nekem egy rettegés, amióta 18.héten kiderült a tágulat. Eddig csak a jobb vesében volt, mostmár a balban is nagyon nagy. Mindig a genetikát hajtogatják meg hogy járni kell kontrollra és majd kiderül a szülés után, hogy mi a teendő. Már nem tudom milyen genetikára menjek, ahova tudtam elmentem, az amnion kívül, amit nem ajánlottak. Azt hittem, hogy a terhesség szép dolog, nekem egy rémálom.
2017. ápr. 5. 14:49
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én babámnak is volt magzatkent, és most is fennáll, most 2 hónapos.

Nálunk a 32 héten kezdődött. Folyamatos heti uh,végül a magzatvíz mennyisége vészesen alacsony lett, így a 36 héten császármetszéssel született meg. Nála elzáródott végül a húgycső, ezért nem ürült a vizelet.

A születés után spontán beindult a vizelete. Kiderült, hogy a hugycsőben egy szűkület volt, ezt műtéttel eltávolították 3 hetes korában. Apró műtét volt, laporoszkópiás, összesen 2 éjszakát kellett a kórházban tölteni.

Azóta voltunk kontrollon, 3 havonta szükséges, minden rendben.

A tágulat nem fog eltünni, majd hozzá nő a gyerek. A lényeg, hogy a vese funkciók rendben legyenek.


Az a fontos, hogy követik az eltérést, így be tudnak avatkozni, ha kell. Ne aggódj ezen nagyon, elég gyakori eltérés ez! Az jó, hogy a genetika nem talált genetikai hibát.


Nálunk is ez volt egyébként, minden összejött ezzel a babával,szinte nem volt olyan uh, ahol azt hallottam volna, hogy minden rendben. Viszont mindent meg tudtak születés után oldani. Ahogy a nőgyógyász mondta nekem, ne aggódjak, majd idekint megszereljük!😀 Így is lett! Most úgy tűnik, minden eltérésből maradandó károsodás nélkül ki fogunk jönni.


Fel a fejjel!

2017. ápr. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
sajnos nekem is hasonló a helyzetem ....elöszőr is polyhydramiont állapítottak meg elöszőr 😣 utána 22 hetesen agykamratágulatot 😟😟 , már teljesen kész voltam ... agykamratágulat hála a jó istennek visszahúzodott 25 hetesen ( amniot nem csináltak mert szerintük kifutottam az időből ) utána rendben ment minden kiderűlt határértéki cukrom van 😟 ez miatt sok a magzatvíz ... az is kiderűlt, hogy mindkét oldalon vesetágulat van egyik 8mm a masik 3mm és azt mondták a genetikán , h ha most megszületne nem élne sokáig nagyon megilyedtem....😢😢😢 egyébként szépen fejlődik semmi más probléma nincs vele ... mondtàk probaljak diétázni , ahogy tudtam csökkentettem mindent most kell visszamennem 3 nap múlva uh ra és kiderűl mi van azóta 31 hetes vagyok most de nagyon aggodóm .
2017. ápr. 18. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Nekem azt mondta a nefrologus, hogy a tágulat 6 mm-nel kezdődik, addig normális a vesemedence mérete.

Utolsó, a 3 mm alatta van, a 8 mm meg alig több.


Nálunk is van agyi ciszta is a homlokkebenyben, mind a kettőben, néhány mm. Szintén azt mondtak, fel fog szívódik.

És genetikailag rendben van a gyerek, volt cvs.

2017. ápr. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!