Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Agyi oldalkamra tágulat...

Agyi oldalkamra tágulat esetén mire kell/lehet számítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A tapasztalataitokra/véleményetekre lennék kiváncsi. Tegnap délután a 26 hetes ultrahangon a kisfiunknál oldalkamra tágulatot diagnosztizált a vizsgálatot végző orvos. Pontosan 11,1 mm-t mért ami elvileg határértéknek számít, de nagyon aggódom. Próbáltam a neten információkat gyűjteni, de nem nagyon sikerült és csak holnapra kaptunk időpontot genetikai tanácsadásra. Nem tudom mi vár ránk, sőt az sem hogy mire számíthatunk :( a kezelőorvosom azt mondta tenni semmit nem tehetünk egyszerűen várni kell és figyelni hogyan változik, nő-e vagy visszább húzódik. Egyébként az UH-t végző orvos TORCH vizsgálatot javasolt még...aki tud/tapasztalt hasonlót kérem ossza meg velem ...előre is köszönöm!!!



2015. júl. 15. 09:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hasonló volt nálunk is, bár 18 hetesen, és 8,2mm. Nem mondom, hogy ne aggódj, mert úgyis fogtok, tudom tapasztalatból, de az esetek nagy részében a mérsékelt tágulat nem jelent különösebb gondot, és nem nő, vagy visszahúzódik.

Nagyobb gond akkor lenne, ha más anatómiai eltérést is talált volna az orvos, de ez esetetekben biztosan nem áll fenn, akkor mondta volna az orvos.

Az ilyen mérsékelt tágulatok figyelése azért fontos, mert több genetikai betegséget is jelezHET, de gondolom volt 12. heti genetikai UH-d vagy kombinált teszted is, meg nincs egyéb anatómiai eltérés, úgyhogy ezt nagyon jó eséllyel ki lehet zárni.

Okozhatja fertőzés is a tágulatot, ezért kell a TORCH teszt, ilyenkor a fertőzést tudják kezelni, elmúlik, rendbejön a tágulat, úgyhogy ez nem akkora gond.

Lehet még sok más oka, ami nem okoz gondot, elmúlik, rendbejön, ha tudsz angolul, itt tudsz olvasni róla pontosabbat: [link]


Nekünk két hét után kellet visszamenni, kemény két hét volt, utána viszont nagy megkönnyebbülés. Utólag úgy gondolom nem kellett volna ennyire stresszelni rajta, de ha a saját gyerekedről van szó, ezt nehéz.. Remélem hamarosan ti is megkönnyebbülhettek!

2015. júl. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

szia! Az orvosok elég keveset tudnak még erről a területről, ezért nem is szeretnek beszélni, ki kell belőlük préselni a válaszokat. Ne hagyd magad lerázni, kérdezz addig, míg értelmes választ nem kapsz az esélyekről, lehetőségekről!


Nálunk az ikreknél volt ilyen gond, szintén a terhesség 26. hetében, az ultrahangon mondták, hogy egyiküknél 11,6 mm-es tágulat van, és hogy 12 mm-ig normális. 35 hétre születtek, és akkor kiderült, hogy mindkettejüket érinti a tágulat. Ahogy nőttek, úgy nőtt a tágulat is, de mindig a normál érték felső határát súrolta. Jártunk neurológiára, a koraszülöttség miatt is, meg a tágulat befolyásolhatja néha a mozgásfejlődést. Nekünk négy hónapos korukban állt meg a tágulat növekedése, azóta semmi gond nincs vele. Gyógytornászt is járattunk heti egyszer, és épp úgy fejlődtek, mint bármely más gyerek. Most már óvodás nagyfiúk, egészséges, okos, aktív kis rosszcsontok.


Egyébként egyszer hallottam, hogy egy orvos azt mondta, hogy akkor van gond a tágulattal, ha mind a négy agykamrát érinti. De ezt sem nekem mondta, hanem hallottam, ahogy egy gyakornoknak említi. Ilyenkor van szükség az úgynevezett shunt-re. Ezt születés után lehet megcsinálni.


Sokat kutattam én is az időben, hogy mit jelent ez a tágulat, és arra jöttem rá, hogy sok esetben örökletes, szóval egyszerű genetika... nem betegség, hanem egy állapot.


Azóta lett egy kistesó is nálunk, neki nem volt tágulata.


jó egészséget nektek! És fontos, hogy minél kevesebbet izgulj, aggódj ezen!

2015. júl. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszotokat!!!! Megnyugtató és hasznos volt számomra amit írtatok. Tudom hogy még messze van a szülés időpontja, de remélem a baba eredményei már nem fognak romlani és minden rendben lesz ...ahogy nálatok is van/volt :)


Egyébként a genetikai éa az általános UH-on eddig mindent rendben találtak, sőt az integrált tesztet is jó eredményt adott, bár utóbbit szintén határérték miatt a kezelőorvos tanácsára megerősítettük egy prenatesttel.


Szval eddig genetikai betegségre utaló jel/eredmény nem volt, sőt 20 hetesen az oldalkamra 7,3 mm-t, 22 hetesen 8,4 mm-t mértek ...bár erre azt mondta az orvos, hogy nem jelent semmit, mivel a kamratágulat okozta betegségekre csak az elkövetkező időszakban szoktak fényt deríteni ...vagyis marad azért az aggodalom, de kicsit könnyebb elviselni az általatok írt sorok után!!! és remélem a holnapi genetikai tanácsadás is inkább támogató mintsem elszomorító lesz

2015. júl. 15. 12:07
 4/13 anonim ***** válasza:

Biztos rendben lesz minden! Majd írd meg, mi volt!

második

2015. júl. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszönöm!!! :) ill. ha van új infóm jelentkezem
2015. júl. 15. 17:17
 6/13 A kérdező kommentje:

Szia! Ígértem, hogy jelentkezem a vizsgálat után. Szuper nap a mai!!!! Az UH vizsgálat előtt de a genetikai tanácsadás után megjártuk a poklot. Nem is részletezném, hogy milyen volt, mert aki tapasztalta az tudja, aki nem hááát az ne is akarja megtudni.


A doktor bácsi akit a kezelőorvosom szakmailag maximálisan elismer szerencsére nem tudta megerősíteni a "C" minősítéssel rendelkező UH-s orvosi véleményét.

Nagyon alaposan megvizsgálta a babát, többször rámért az oldalkamrákra, de 11 mm-s oldalkamrát nem talált :))) viszont az kiderült hogy a két oldalkamra asszimetrikus (na ezt eddig nem tudtuk) ...egyik 6 a másik 9 mm ...azt mondta az asszimetria miatt javasolja a 3-4 hetenkénti kontrollt, de egyben megnyugtatott hogy nincs nagy baj ...hát egyenlőre ennyi

2015. júl. 16. 22:04
 7/13 anonim ***** válasza:

TORCH-ot azért csináltasd meg.

Tegnap kétszer kezdtem bele, hogy írok Neked, de végül úgy döntöttem, hogy nem ijesztgetlek és most látom, jól tettem. :)

Kellemes babázást :D

2015. júl. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Úgy emlékszem, nálunk is aszimmetrikus volt... és szintén három hetente jártam kontrollra.


Jó hírek ezek, örülök. :)

második

2015. júl. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Természetesen a TORCH vizsgálatot megcsináljuk, bár sokat nem várok az eredménytől, mert azt mondták, hogy méhen belüli fertőzés esetén mind a két oldalkamra tágult volna ...de biztos ami biztos :)


Az első nagy lélegzetvétel után, azért be kell vallanom továbbra is foglalkoztat/nyugtalanít az asszimetria kérdése és persze reménykedem, hogy az idő előrehaladtával ez a probléma is rendeződni fog (kezelőorvosom is ezzel nyugtat) éééééés nem lesz semmi baj/komplikáció :)


Ah azért hosszú lesz ez a 2-3 hét várakozás, hiszen azt mondták a következő UH-s vizsgálat már sok mindenre enged következtetni ...jó lenne ettől a problémától megszabadulni és a tapasztalatok alapján már csak a jövőt szervezni :)

2015. júl. 18. 11:18
 10/13 A kérdező kommentje:
ééés persze továbbra is köszönöm a támogatást, "második" neked mit mondtak az asszimetriáról? mármint, hogy mire lehet számítani akkor, ha az értékek a normál tartományba esnek, de az asszimetria problematikája fennáll?
2015. júl. 18. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!