Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhességnél (fogantat...

6 hetes terhességnél (fogantatástól számolt! ) normális, hogy az ultrahangon csak a petezsák látszik? 1 hét múlva kell újra mennem, de nagyon izgulok.

Figyelt kérdés
[link]

2017. ápr. 6. 09:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha teljesen biztos vagy abban, hogy fogantatástól, akkor ez nem olyan jó hír.
2017. ápr. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, 8 hetes terhesen (mert a fogantatástól 6 hét az 8 hetes terhesség ugye) már embrió van pici végtagokkal, bőven látható szívműködéssel. Nekem most utolsó vérzéstől számolt 5+4 hetesen volt ilyesmi petezsák. 10*6 mm volt a mérete.
2017. ápr. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a mensitől számítva 6+3 hetes voltam az első uh-n és 2mm-es embrió volt szívhangal. Mint kiderült pár nappal később fogant szóval csak 6 hetes volt akkor.
2017. ápr. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy kesobbibol fogant, mint gondolod?
2017. ápr. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

De nem ertem mi ertelme van a fogantatastol szamolni a terhesseget? Keptelenseg is teljesen pontosan megmondani a fogantatas idejet, ha csak nem egyetlen egyszer tortent egyuttlet a honap soran.

Mindenhol a utolso menstruacio elso napjatol szamoljak, 2 gyerekem van, eszerint tortent a terhessegi hetek, a szules varhato idopontjanak kiszamitasa.

Szerintem ne izgulj, nyilvan ha baj lenne, mondta volna az orvos, azert hiv vissza egy het mulva, hogy lassa a szivhangot.

2017. ápr. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

#5-ös, plusz még kiegészíteném azzal, hogy még akkor sem biztos, hogy a fogantatás napja az aktus napja, ha egyetlen egyszer volt szex. Az ovu lehetett napokkal az aktus után is, szóval még az egyszem szexhez képest is lehet később a fogantatás. Én sem értem, miért kell így számolni, értelmetlen.


Kérdező, az UH szerint kb. 5 hetes terhes lehetsz, nem a fogantatástól, hanem terhességi korban mérve, ezt a fogantatásos időt felejtsd el. Drukkolok, hogy valóban későbbi fogantatásról legyen szó!

2017. ápr. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Utolsó menstruáció febr.10 volt.ha ehhez számolom akkor már 8 hetes.de én is arra gyanakszom, hogy később foganhatott.29-30 napos a ciklusom .
2017. ápr. 6. 12:26
 8/16 anonim ***** válasza:
Mikor teszteltél először pozitívat?
2017. ápr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Március 7-én teszt negatív volt.Március 13-án teszteltem pozitívat
2017. ápr. 6. 12:33
 10/16 anonim ***** válasza:
68%

Na, megneztem a naptart, ez még csak a 7. heted, holnap lepsz a 8.-ba, szoval ezek szerint 7 hetesen voltal dokinal. Lehet, hogy pl. tegnap még nem volt szivhang, ha holnap mennél, mar lenne.

Elso gyermek lesz?

2 gyerekes anyukakent mondom neked, hogy nem erdemes allandoan a netet bujni, keresgelni, elso gyereknel is ezt csinaltam, neztem a tablazatokat, hogy biztosan jo-e a fejkorfogat es a kulonbozo meretek, aztan szuletett egy 4 kg-os lanyom :-)

Masodik gyereknel mar idom sem lettvolna ezt csinalni, de jobb is volt ugy, hogy nem nezegettem.

Es az orvos talan jobban tud mindent, ha megkerdezed, mint ha mondjuk a neten talalsz felrevezeto informaciokat!

2017. ápr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!