Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Orrspray terhesség alatt?...

Orrspray terhesség alatt? Hiába olvasgatok nem találok választ arra hogy miert nem szabad használni? Ártalmas a babára ha este és reggel 1-1-et fújok? Nem tudok sem aludni sem enni sem inni annyira durván el van dugulva az orrom.

Figyelt kérdés
2017. ápr. 8. 13:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Azért nem lehet, mert nem vizsgálták terhes nőkön. Nyugodtan fújhatod néha. Persze nem egész nap ész nélkül, de pár fújástól nem lesz bajod, meg a babának se.
2017. ápr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nézd, attól is függ hányadik hétben vagy. Az első 12-ben ugy tudom szigoruan tilos. Utána, ha tényleg nagyon szenvedsz éjszakára befújhatsz egyet-egyet. DE: én is voltam ilyen helyzetben, tudom milyen pokoli, én nem mertem. pár nap alatt rendbejöttem.
2017. ápr. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nekem a Xilomare orrsprayt háziorvos ajánlotta. Nem vényköteles, de mivel kislányomnak volt itthon 0,25-ös orrspray, így nem próbáltam. Nekem az utóbbi is nagy segítség volt. Valamint úgy voltam vele, hogy ha egy 1 éves gyereknek lehet, akkor nehogy már ne lehessen várandósan alkalmanként, mikor már tényleg nem kapok levegőt. Sőt nekem a gyógyszertárban azt mondták, hogy akár a 0,5-öst is fújhatom estére és nekem úgy rémlik, hogy előző terhesség alatt azt használtam egy hétig, mert akkor is sikerült jól leesni a lábamról. Akkor sem kútfőből vettem, hanem orvos, gyógyszerész kikérdezése után, mikor már aludni is alig tudtam. Nekem mindig azt mondta kivétel nélkül mindenki, hogy többet árt a babáknak, ha szenvedünk. Én migrénes is vagyok és arra is néha muszáj gyógyszert bevennem. Ebben az esetben is mindig ugyanezt a választ kapom. Van egy makk egészséges kislányom és a második babával is minden rendben van, hála Istennek!
2017. ápr. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
47%
Jajjjj....nem az erosszehuzodas miatt nem lehet orrsprayt hadznslni,hsnem mert nyalkahartyara fujod es azon krtesztul minden felszivodik es eljut a babahoz.
2017. ápr. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Mindegyik terhességemnél használtam orrsprayt a harmadik trimeszterben, orvosi javaslatra. Mivel sikerült olyan orvost kifognom aki egyetért velem, hogy a tengervizes nem ér semmit... Most is használom.

A gyerek nasivin elég, segít az is. Próbáld ki! Esténként kell fújnom 1-1-et, hogy tudjak aludni!

Az ég világon nincs semmi baja a gyerekeimnek. 8 és 3 évesek.

2017. ápr. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Hat a tengervizes Sterimar nem használt nekem sem semmit, ellenben marha draga volt. En is a gyerek Nasivint használtam estenkent, máshogy aludni sem tudtam volna.
2017. ápr. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! Kettős érzések vannak bennem mert jo ideje használom már,de nézzetek hülyének miatta,eddig nem hallottam róla hogy árthat a babának :/ aggódom hogy baja esett a tudatlanságom miatt,mostmár csak késő éjjel fogok fújni hogy aludni tudjak.Tegnap este nem fújtam be,majd én jol kibirom ahogy más is...nos,miután hajnal 3ig forgolodtam ittam (kegyetlen szájszárazság miatt) WC-re járkáltam szipogtam orrot fújtam (persze velem együtt a férjem sem aludt,igy nem is lehet) feladtam és használtam orrsprayt.De nappal nem fogok mostmár,sőt megfogadom a tanácsotokat és veszek gyerekeknek való nasivint
2017. ápr. 9. 22:13
 18/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Jó régi kérdés már, de hátha erre jársz. Gondolom azóta a baba már megvan ;) minden rendben vele? Nem okozott gond az orrspray?

Nekem a kisfiammal való terhesség allatt semmi bajom nem volt. Na de most mindent hazahoz az ovodából. Már másodszor vagyok nagyon beteg. Első trimeszterben nem használtam semmit-kibírtam, jó sokàig is tartott. De már most félidőnél tartok és muszáj volt. 4 napja használok orrsprayt. Az első 3 volt kritikus, ott nappal 2x, éjjel 1x fújtam be. Másképp egyszerűen teljesen eldugult mindkét orrjáratom :/

Most vasárnap csak éjjelre próbáltam, kiszenvedtem napközben de este meg hajnalban be kellett fújnom.. nem véletlen vagyok most is ébren. Igyekszem a rinosprayt használni, de éjjel muszáj a xilomare kids mert az előbbi negyed annyit sem ér.

Ha bárkinek van azóta ilyennel tapasztalata légyszi írjon.

Sajnos az első trimeszteri náthám rá is ment az arcüregemre, most ezt nem szerettem/mertem volna megkockáztatni, így is nehezen lábalok ki belőle sajnos.

2023. jún. 12. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szia kedves utolsò vàlaszolò!Azòta is hasznàlod?😊A baba szèpen fejlődik?
nov. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!