Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Több mint két hete szedek...

Több mint két hete szedek progeszteron gyógyszert. És mégis elkezdődött a barnás pecsételés. Kevés, valamikor csak napi, és van, hogy napokig nincs, de utána megint előjön. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

6 hetes terhes vagyok.

Progesteron Exeltist szedek 2x1-et.

1 hete bizonyos időközönként előjön a kisebb barnás pötty.

Lehet hogy gyógyszert kellene váltanom, vagy nagyobb adag szükséges?

Nagyon aggódok a baba miatt!


2017. ápr. 13. 08:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A progeszteron akkor védi meg a babát, ha a fenyegető vetélés oka progeszteron hiány.

Ha nem, akkor semmit nem ér. A korai vetelesek fő oka nem progeszteron hiany, hanem genetikai, osztodasi probléma.

Nem ijesztgetni akarlak.

Te mindent megtettél, amit megtehetsz. Voltál orvosnál, szeded a gyógyszert, gondolom, pihensz.

A többi nem rajtad múlik.

2017. ápr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkepp az orvost kellene megkerdezned! Van masik sargatest hormon tabletta is, lehet valtanod kellene, nem tudom. Ezt csak egy hozzaerto tudja megmondani. En is szedtem, de utana mar nem volt semmi barnazas.
2017. ápr. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia. Én 7 hetesen kezdtem pecsételni. Progesteron exeltist kaptam rá 2x1-et. El is múlt vagy 3 nap múlva. Most vagyok 14 hetes. A doki mondta, hogy csökkentsük az adagot, erre megint rákezdett, csak most nem barnázás, hanem rendes vérzés. Nagyon megijedtem, irány a doki, aki mondta, hogy odabent minden a legnagyobb rendben, de a vérzés miatt visszaálltunk a 2x1-re és most megint szűnik. Én is aggódom egy kicsit, de az orvosom olyan bíztató és olyan pozitívan áll a dolgokhoz, hogy bízom benne, nem lesz baj. Fel a fejjel és pihenj nagyon sokat!
2017. ápr. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!