Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit keres egy szülésznő?

Mennyit keres egy szülésznő?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok és amennyire utánaolvastam annak, hogy milyen feladatokat is lát el egy szülésznő, érdekel a dolog! Tudom, hogy nem kellene szempontnak lennie annak, hogy mennyit kereshetek, de azért szeretném tudni, hogy az átlaghoz képest mennyit is keresnék, ha szülésznő lennék, mert ahogy az én szüleim is, én is szeretnék a lehető legtöbbet megadni a majdani gyerekeimnek és ehhez viszont feltétel az, hogy mennyi pénzt keresek!

Előre is köszönöm a választ! :) 17/L



2017. ápr. 14. 16:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
Attól függ hogy magán vagy sima eü dolgozó. 150-160 ezer de ha fel fogadnak hogy vezesd le a szülést kapsz pluszba 80-100.000 Ft-ot amit a kismama ad neked kézbe.
2017. ápr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
és az az átlaghoz képest sok vagy kevés, vagy pont átlagos? Bocsánat, de ezzel annyira nem vagyok képbe!
2017. ápr. 14. 19:50
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A fizetés átlagos,viszont 80-100-at nem kap a vàlasztott szülésznő sem.Átlag tarifa 20-25 ha felfogadnak.
2017. ápr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Eü-n belül elég jó, mert "parás" szakma. Az én szülésznőmnek 50-60 ezer volt a tarifája, mert nagyon jó. Ha jó leszel benne elég jól lehet keresni.
2017. ápr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Legálisan nagyon keveset, konkrétan a bérminimumot.
2017. ápr. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm mindenkinek a hasznos választ! a szülésznő és a dietetika szak érdekel nagyon, viszont félek tőle, hogy a dietetika nem fizetne eleget...lehet hogy nem kéne ennyire komolyan venni ezt a pénz dolgot, de a kettő közül talán a szülésznőséggel járnék jobban.
2017. ápr. 14. 21:10
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is szülésznő akarok lenni, azt is jelöltem 1. helyen januárban. :)

Szerintem nagyon szép szakma és csak akkor érdemes választani, ha szívből tudod csinálni, és érdekel is, mert szerintem akkor lehetsz igazán jó benne, ami meghozza a gyümölcsét... ahogy előttem is írták már. :)

2017. ápr. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
értem, úgy érzem nekem való lenne! :)
2017. ápr. 14. 23:05
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért gondolom tudod, hogy egy szülés sokszor hajnalban indul be, tehát lehet pont alszol mikor hív a kismama és mehetsz be a kórházba akár hajnal 2-kor. Persze ilynekor fel vagy fogadva és kapsz pénzt a kismamaától. A dietetika amit írsz ott feltételezem reggel bemész és délután lejár a munkaidőd, bár biztos ott is van kórházi részleg is, de biztos kevésbé kell rugalmasnak lenned.

Amúgy nem lebeszélés akart lenni!!!!! :) Csak szültem már és bizony éppen elmúlt éjfél mikor kiderült hogy bizony szülni fogok és hívtam a szülészőt :) és persze jött a kórházba, valószínű éppen aludt mikor hívtam, de jönnie kellett. Szóval a szülésznő szakma sok rugalmasságot, odaadást igényel, ha úgy érzed ez megvan benned akkor hajrá :) Amúgy szép szakma!

2017. ápr. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Valóban nagyon szép szakma és természetesen belekalkuláltam azt, hogy a kismama nem akkor szül, amikor én azt szeretném :D Változatlanul azt gondolom, hogy egy új élet világra segítése a legszebb dolog a világon, legyen az hajnali 3-kor vagy délután 2-kor, ezt szívvel-lélekkel és örömmel csinálnám :)
2017. ápr. 15. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!