Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha csak szülésznőt fogadok?

Ha csak szülésznőt fogadok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok híve a fogadott n.gyógyász orvosoknak.

Nekem mindegy ki van ott szülésnél mármint orvos.

Viszont vagy egy ismeröse a családnak aki szülésznő. Kiskoromban sokat találkoztam vele. Én rá gondoltam. Szerintetek?



2016. ápr. 21. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Nekem aztán édesmindegy.
2016. ápr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%
Ez oké, viszont ha császárra kerül a sor, akkor senki se lesz ott, akiben igazán megbízhatsz (hiszen nincs fogadott dokid, szülésznő meg minek).
2016. ápr. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél nem volt fogadott dokim se szülésznőm. De nagyon nagyon jól jártam mert egy tüneményes szülésznőt fogtam ki :) most 2.nál felfogadtam :) 28 hetes vagyok.
2016. ápr. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lehet csak szülésznőt is fogadni, ha egyébként abban a kórházban dolgozik ahol szülni fogsz.

Tulajdonképpen sima szülésnél az orvosnak ugye nem sok jelentősége van, ha gond van akkor jöhet jól egy megbízható orvos és lehet hogy aki épp beesett, vagy ügyeletes nem a legjobb.

Nekem mindegyiknél volt "fogadott" dokim. Az elsőnél ugye ismerős volt (nem is kért pénzt), aztán ő elment a kórházból (sajnos a jelenlegi vezetés nem a legjobb és csak 2-3 normális orvos maradt, így a másodiknál és most a harmadiknál eleve fogadott orvosom volt/lesz). Mert pl néhány hónapja szó szerint egy szír bevándorolt orvos (nem vagyok rasszista, de kb 20 éve nem is dolgozott a szakmában ), jött oda. Az első vizsgálaton semmi mást nem hallottam, csak hogy biztos meg akarom-e tartani és biztos terhes vagyok-e. Az asszisztensek mondták neki, hogy ilyenkor mit szokás csinálni és írni a leletre. Még szerencse, hogy ismerősök voltak, így legalább meguh-oztak és megnyugtattak, hogy minden oké a picivel és már szívhang is van. Na hát a szülésnél isten mentsen az ilyen "orvostól". Pedig alapban nem akartam orvost fogadni, mert eddig mindkét szülésem könnyű, gyors volt és a szülésznő nekünk is ismerősünk, de mikor ez megtörtént úgy voltam vele, hogy inkább fizetek, minthogy mégegyszer ehhez a dokihoz kerüljek.

2016. ápr. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nem minden kórházban lehet csak szülésznőt fogadni. tehát vagy ügyelet vagy orvost és szülésznőt is fogadsz. ennek kérdezz utána!
2016. ápr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha most kezdeném én is csak szülésznőt fogadnék, mert az orvosomtól semmi pluszt nem kaptam eddig, mint amit a "körzeti" dokitól kaptam volna.

Ha megteheted, a genetikai uh-kat csináltasd magánúton, hogy alaposan meg legyen azért nézve a baba.

Szülésnél meg valóban a szülésznő az, aki végig jelen van. :)

17 hkm

2016. ápr. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Első baba lenne...

Egyik orvost sem ismerem, nem is láttam mind stb..

Véleményem sincs egyikről sem...ezért nem akarom egyiket sem felfogadni

2016. ápr. 21. 16:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Én cask szülésznőt fogadtam, nem bántam meg. Úgyis ő van ott veled. Ha meg probléma lenne, mitől jobb egy fogadott orvos szakmailag, mint aki éppen ügyel? Sőt, ha baj van, úgyis hárman teremnek ott egyszerre. Szeptemberben szülöm a másodikat, ugyanannál a szülésznőnél, és szintén ügyeletes orvossal.
2016. ápr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!