Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kb két hét alatt nem romolhat...

Kb két hét alatt nem romolhat a méhlepény állapota, igaz?

Figyelt kérdés
voltam 12, 18, genetikai, majd 25 hetesen 4d-n, végig majd egy héttel nagyobb volt a baba. most nézett az sztk-s doki 28 hetesen és a méretei megfeleltek egy 28 hetes babának. elmérhette, vagy valami probléma lehet? ha látott volna valami rendellenességet a méhlepényen azt mondta volna a doki. a leleten az érettségről nem látok feljegyzést. volt még így valaki? köszönöm a válaszokat.
2017. ápr. 17. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Ó ezek az UH becslések.. nem szabad adni rájuk. 31+1 hetesen 2100 grammra becsülték a fiamat és méret alapján 32 hetesnek, majd 31+5 hetesen kórházban 1600 grammnak és 30 hetesnek. Szerencsére nem fogyott le a baba pár nap alatt, simán ekkora eltérések is lehetnek mérések között. Szóval nyugodj meg! És igen, gondolom áramlást nézett az orvos, amíg nem mondanak semmit, addig jó. Nekem pl sose jegyezték meg a magzatviz mennyiségét egészen 38 hetes korig. Akkor igen, hogy kevés. Ha mindent mondanának a dokik, amit néznek UH-n, nem lenne elég idő minden kismamára.
2017. ápr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miért lenne probléma? Minden baba másképp fejlődik, és ő sincs lemaradva, mivel megfelelt egy 28 hetes magzatnak a méreteivel. Ez teljesen rendben van. Az, hogy eddig nagyobb volt is rendben van, 28 hét körül lelassul a fejlődés, és innen jóformán csak híznak.

A lepény pedig ha elkezd meszesedni, azt az orvos látni fogja, és az ambuláns lapon fel is tünteti. Nekem sem volt soha feltüntetve, egyik leletemen sem a lepény érettsége, mivel nem volt vele gond.

2017. ápr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi :)

én megkérdeztem 18 és 25 hetesen is hogy minden okés e és mutatta is a doki hogy szép vastag a méhlepény, nincs okom aggódni ezért is furcsáltam hogy két hét alatt alig nőtt, mert itthon összehasonlítottam a 25 hetes lelettel a mostani.

2017. ápr. 17. 21:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor már nem tankönyv szerint nőnek, az csak a terhesség elején van. Majd behozza, ne izgulj!
2017. ápr. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia. Az uh ra nem lehet alapozni pontossag szempontjabol. Nekem a kislanyomra azt mondta a dr ur hogy olyan pici mint egy macska. Hogy nincs 1 kg sem meg a baba. Ekkor voltam 34 hetes. Aztan 35.heten beindult a szülés. Hiaba tartottak vissza a kisasszony kiakart bujni. 3330 gr es 53 cm volt. Szted 1 het alatt tudott hízni tobb mint 2 kg ot? Elmerte ennyi. Ok os csak emberek...az uh meg csak egy gep...szval ne aggodj.
2017. ápr. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!