Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A vércukrom 8,16 lett, hogy...

Babyke28 kérdése:

A vércukrom 8,16 lett, hogy kezdtetek neki diétának?

Figyelt kérdés
terhességem 24.hetében járok kialakult a terhességi cukor.. el mentem diabetologiára.. ott a 150 grammos szénhidrát diétát írták elő.. kinek milyen étrend vált be ami le vitte a cukrot?
2017. ápr. 18. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem a dietetikus adott egy hónapra összeállított étrendet, utána azt variáltam. Neked nem adott a védőnő vagy a dietetikus listát?
2017. ápr. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet elkezdeni ... menj el dietetikushoz!
2017. ápr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kerdezd meg a dietetikust, adnia kell mintaetrendet. A lenyege az lesz, hogy napi 150 ch-nal tobbet ne vigyel be.
2017. ápr. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia!Én teljesen kizártam az étrendemből a tésztát,burgonyát esetleg egy honapban egyszer eszem,lisztes cukros termékek minimálisra csökkentve,ezalatt azt értem hogy reggel teljes kiörlésű kenyérből egy szelet,többet nem!Néha fél zsömle ha már nagyon kivagyok éhezve a megszokott "menüre" .Rizst eszem de csak basmatit,legfeljebb heti kétszer.Cukor helyett xilit vagy eritrit,gyümölcs módjával,de almát vagy epret pl este is szivesen elnasizok.Bármit eszem mérek!!!Mindent!Viccesnek tünik de másképp sajnos nem igazán lehet rájönni hogy éppen mennyi szénhidrátot fogyasztottál el.Ha főzök is mindent kimérek,feljegyzem,diéta naplót vezetek,mit ettem,mit főztem miből mennyit stb.Mindent,még 10gr diót is feljegyzek.Érdekes hogy nem vagyok éhes egyáltalán és sosem érem el a 130g ch-t sem,nemhogy a 150et :) napi 5ször eszem,tizórai uzsi általában csak gyümölcs,túró gyümivel,dió,ilyesmi amiben kevés a ch.Rengeteget iszom,az is segit hogy ne törjenek rám felfalokmindentamiazutambakerül érzések :D kitartás,minden jót nektek :)
2017. ápr. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Napi 5-szöri étkezéssel nekem 140 g-os ch diétám volt még az első lányomnál. A lényeg, hogy ami tartalmaz cukrot az tilos, meg a méz is. Mindent amit megeszel és ch tartalma van le kell gondosan mérni és számolni. Nekem reggelire és tízóraira 15-15 g ch volt, ebédre 60 g, uzsira 10 g és vacsira 40 g.

Egy átlagos nap nekem úgy nézett ki, hogy reggelire ettem egy vékony szelet teljes kiőrlésű kenyeret, sok-sok felvágottal (ebben nincs ch), és zöldséggel. Tízóraira ittam egy tejeskávét. Ebéd többnyire husi vagy hal párolt zöldséggel, salátával, sokszor főzelék. De a főzeléknél komplett kiszámoltam az egész adagra való ch-t rántással, tejföllel, stb, és annak függvényében szedtem magamnak. Uzsira vagy megint tejeskávé (sajnos kávéfüggő vagyok) vagy valami gyümi, aminek alacsony a ch tartalma. Vacsi meg hasonló az ebédhez vagy szendvics.

A lényeg, hogy minél kevesebb pékárut, lisztet, rizst, tésztát fogyassz, aminek nagyon magas a ch tartalma és mindent nézz át van-e benne cukor az összetevőknél.

De amúgy szerintem ha rákeresel rengeteg mintaétrendet találhatsz már a neten.

2017. ápr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia, szerezz be, vagy töltsél le egy szénhidrát táblázatot, egyébként nagyon sok remek étrend van fent a neten is 150 szénhidrátra, érdemes körülnézni, amíg eljutsz a szakemberhez. A lényeg, hogy itt nem fogyókúráról van szó! Hanem egészséges, szénhidrátszegényebb étrendre, hiszen a hasnyálmirigyed nem termel annyi inzulint, mint amennyire szükséged lenne, ezért magasabb némileg a vércukorszinted. Ezt első körben szénhidrátszegényebb diétával lehet korrigálni, hiszen józan paraszti ésszel: ha kevesebb szénhidrátot eszel, kevesebb inzulinra lesz szükséged. Tehát amennyit a szervezeted előállít, ahhoz mérten kell enni, hogy ne szálljanak el a cukrok. Van, akinek ez nem megy, önhibáján kívül állítják át inzulinra, mert annyira megnő terhesség alatt az inzulinigénye, de akkor sem kell megijedni, hiszen szülés után el fog múlni nagy valószínűséggel. Én a helyedben beszereznék egy vércukormérő gépet is és legalább napi 3x mérném a cukrokat, hogy tudjam, jól csinálom-e a diétát. Fontos, hogy étkezés után nem szabad mérni, ki kell várni minimum a másfél órát! Közvetlenül étkezés után egy átlag ember vércukra is megemelkedik akár 7-8-ra is, szóval ezért kell megvárni a másfél órát.

Én 1-es típusú, inzulinos cukorbeteg vagyok már 10 éves korom óta. Most várom a 3. babámat és hidd el, hogy akárhogy is odafigyelek, azért volt, hogy elszálltak a cukraim, képtelenség mindig 8 alatt tartani, sok minden is befolyásolja ám, még az időjárás is hatással van a vércukorszintre! Szóval nekem két, makkegészséges gyerekem van, az orvosok azért ijesztgetik a kismamákat a cukorral, mert sajnos sokan nem tartják be a diétát, nem figyelnek oda magukra és akkor valóban lehetnek kockázatok, akár koraszülés, akár óriás baba, vagy születés után nagyon leesik a baba vércukra pl., de aki az alap dolgokat betartja, ma már simán szülhet 20 év cukorbetegséggel a háta mögött is egészséges babát.

2017. ápr. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

de kaptam.. diétás étrendet is és táblázatot

is... csak kíváncsi voltam kinek mi vált be

2017. ápr. 18. 14:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Használd a kaloriabazis.hu-t, nagyon nagy segítség. Rengeteg mindennek fent van a szénhidráttartalma (meg egyebek), nyilván ha főzöl magadnak, érdemes a saját recepteket felvinni.
2017. ápr. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!