Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák kinek hányadik...

Kismamák kinek hányadik héttől kezdődött el a tejtermelődés! Csak a szülés utan kezdtétek lefagyasztani vagy már terhesség alatt is lehet?

Figyelt kérdés
2016. okt. 13. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szülés után 3 nappal lövellt be a tej, addig nem volt semmi.

Az előtejet nem érdemes fagyasztani.

2016. okt. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

"Már a várandóság alatt észlelhető sok várandósnál - főleg az utolsó hetekben - a mellbimbó területén látható száradt sárgás tej az ún. prepartrum tej. Gyakori, hogy ekkor a mellfejés mozdulatára megjelenik egy-egy csepp tej is. Nem javasolnám azonban ennek próbálgatását, hiszen a mellek ilyenforma ingerlése akár koraszülés beindulásával is fenyegethet."

2016. okt. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
A tejtermelődés szülés után indul be!
2016. okt. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
82%
??? Hányadik terhességed, hányadik hétben vagy, és honnan vetted, hogy terhesség alatt beindul a tejtermelődés? A második-többedik terhességnél gyakran előfordul, hogy tej szivárog a mellekből, de azt még nem lehet tejtermelésnek nevezni. Ahogy írták, a tejbelövellés a baba születése utáni napokban történik, az első pár napban még csak sárgás előtejet termelnek a mellek, az is csak pár csepp (bár a babáknak nagyon fontos).
2016. okt. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

nem, az nem olyan tej, azt nem isszák meg a babák, semmi köze ahhoz, amit szülés után a belövellt mellből fejni tudsz.

az első pár órában, napban csak egy sárgás anyag jön majd a melledből, a kolosztrum, ami nagyon fontos a baba pocakjának, egy védőréteget képez benne. körülbelül 72 óra után történik meg a belövellés, amikor is már rendes, fehér szinű tej jön a mellből, ezt már lehet fejni. Viszont nem érdemes. ha fejed, annyi tejed lesz, hogy bedurran a melled, komoly mellgyulladást kaphatsz. a tejtermelés alapvetően igazodik a baba igényeihez. mellre rakod, a melled inger éri, tudja mennyit kell előállítani a babának. ha ezt a folyamatot fejéssel zavarod meg, ömleni fog a tej, és nem lesz aki leszívja, az meg cudar érzés :)

mindig csak annyit kell kifejni, hogy ne feszüljön nagyon, hogy a baba be tudja kapni, ezt akár még kézzel is megteheted, fejő sem kell hozzá, én a kórházban egy textilpelenkába fejtem ki mindig szopi előtt csak pár csöppöt, mert különben nem tudta a baba bekapni.


Fejni akkor érdemes, ha az ember napok után is úgy látja, kevés a teje, akkor lehet szaporító fejést alkalmazni, amelyre vannak különböző technikák, vagy szintén érdemes, ha olyan elfoglaltságod lesz előreláthatóan, ami miatt nem leszel mindig kéznél, de akkor is ráér mindig az adott program előtt 1-2 nappal, mert a tej nem tárolható a mélyhűtőben fél évnél tovább. Szintén érdemes fejni 3-4 tartalék adagot, hátha lebetegszel, és olyan gyógyszert írnak ami mellett nem szoptathatsz, de igazából a legtöbb gyógyszer (sőt még antibiotikum mellett is) lehet szoptatni. a mélyhűtőben a hely meg véges, felesleges teletömnöd tejjel.

2016. okt. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Csak szülés után indult be mindkétszer. Egy csepp előtejem sem volt, szoptatni viszont tudtam gond nélkül.
2016. okt. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Félidőtől volt előtejem, amit éjszaka a pólómon vettem észre. Eszembe nem jutott fejni, hiszen mennyiségre sem volt sok, a minősége sem olyan, mint szülés után, illetve a mell ilyen jellegű hosszas ingerlése méhösszehúzódásokat okozhat.

Szülés utáni 3-4. napon indult meg a rendes anyatej, de azt is csak akkor kezdtem nagyobb mennyiségben fagyasztani, amikor megtudtam, hogy lesz egy kisebb műtétem és 1 napig nem szoptathatok.

2016. okt. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
16. héttől volt előtejem, főleg éjszaka. Nem szabad ilyenkor fejni stb, és rendes tejbelövellés nincs is terhesség alatt, ez csak előtej és a hormonok játéka.
2016. okt. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom terhesség alatt nem szabad fejni mert beindulhat a szülés.

Nekem terhesség vége felé jelent meg egy kis előtej, de a tej csak a baba 3 napos korábban indult be.

2016. okt. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Első baba lesz és csak próbálok informálódni. Köszönöm a válaszokat.
2016. okt. 14. 05:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!