Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Legkésőbb mikorra derítik ki,...

Legkésőbb mikorra derítik ki, hogy egészséges e a magzat?

Figyelt kérdés

Van a 12. heti kombinált teszt, arra vársz egy hetet, utána ha továbbküldenek még egyéb vizsgálatokra megint csak megy az idő.

Meddig lehet "húzni" az időt? Mi van ha valakivel a 14-15. héten közlik, hogy beteg a magzat, és ha úgy szeretné, hogy nem tartja meg, akkor 16-17 hetesen végeznek abortuszt?


2017. ápr. 19. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
24.hétig megszakíthatják a terhességet, orvosi javaslattal.
2017. ápr. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
24 hetes korig lehet "elveteni" a babát, ha beteg. De ennyi idősen már meg kell szülni.
2017. ápr. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Orvosi javaslatra a 24. hétig megszakítják a terhességet :(

Egyébként nem kell ennyit várni, nekünk pl a kombinált tesztre konkrétan egy órát kellett várni és meg voltak az eredmények.

2017. ápr. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mi a gyanú és milyen vizsgálatokat választasz.

11-12. héten már lehet chorion boholy biopsziát csinálni, a 15-20. héten pedig magzatvíz-mintavételt.

Fizetősen már a 9. héttől lehet Prenatestet csináltatni. Ez is megbízható, csak nem elég az abortuszhoz, ha pozitív az eredmény, akkor mindenképp kell magzatvíz-vizsgálat.


Ha fennáll a gyanú, érdemesebb mielőbb elmenni az első 2 vizsgálat valamelyikére, mert egy idő után (pontosan nem tudom, de olyan 14. héttől) az abortusz már szülés, nem altatásos műtét.

2017. ápr. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ráadásul, a 14. hét után már látható is, hogy gömbölyödik a pocak, vagy akár érezni, hogy mozog. Nekem ez elég morbid, bár persze megértem ha valaki nem szeretne beteg gyereket, én sem szeretnék, de akkor már jó lenne minél hamarabb megtudni...
2017. ápr. 20. 12:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a 26. héten ajánlotta fel az orvos az "abortusz" lehetőségét, miután közölte, hogy fejlődési rendellenessége van a babának. Esély volt az életben maradásra, nemet mondtam. Aztán 5 hétre rá megszületett a pici, de sajnos a mienk nem erősíti a pozitív történetek táborát :(
2017. ápr. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!