Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első terhességnél normális,...

Első terhességnél normális, hogy 19 hetesen is még alig látszik a pocakom?

Figyelt kérdés
Még nincs szükségem kismama ruhákra, épp csak egy pici pukli van a pocak helyén. Elég vékony alkat vagyok. Jövő héten megyünk ultrahangra, legutóbb a 12. Hetin voltunk, még nem érzem a baba mozgását sem, olyan jó lenne, ha volna valami jele, hogy minden rendben van, szépen növekszik :-)
2017. ápr. 20. 09:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem normális, ha vékony alkat vagy. :) Én 22 hetes vagyok, de egy pici felesleggel indultam kb. 4-5 kg plusszal és már elég hamar látszódott a pocakom, a 12. héttől hordom a terhesnadrágokat mert a régiek kényelmetlenek voltak. Ez tök egyéni mindenkinél.


Még nem kell, hogy feltétlen érezd a babát, úgyhogy nyugodj meg, ha lenne valami baj annak lenne más jele is. :)

2017. ápr. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen genetika. Én nem vagyok kövér, de olyan nagyon vékony se, 30 hetesen látszódott csak egyértelműen, hogy terhes voltam, pedig a 12. héttől éreztem a babát mozogni. Első baba amúgy. Vegyél szívhang figyelőt, nekem nagyon sokat segített megnyugodni, hogy minden rendben van vele :)
2017. ápr. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Egyetértek a második válaszolóval, szerintem is nagyon hasznos a szívhangfigyelő, érdemes beszerezni.

2017. ápr. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Ne aggódj, 19 hetesen még nekem is alig látszott (első baba). Vékony, sportos alkat vagyok, talán ezért is. 22 hét körül kezdtem el érezni, úgy hogy biztos voltam benne, mert mellső falon tapadt a lepény.

Biztos minden rendben van, nyugodj meg. A szívhang figyelőt nem ajánlom, mert őrületbe tudja kergetni a kismamákat, ha épp nem találják a szívhangot, mert épp úgy helyezkedik a csepp.

2017. ápr. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4-es, olyan soha nem volt, hogy ne találtam volna meg a szívhangot. ha mást nem is, a köldökzsinór hangját lehetett mindig hallani, olyan mint a baba szívhangja csak "susogósabb". és a sajátoddal se tudod összetéveszteni, egyértelműen sokkal gyorsabban ver a szíve.
2017. ápr. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem gond. Nekem ikrekkel a 21. hettol kezdett latszani letagadhatatlanul a hasam. Raadasul eleg vekony testalkatu vagyok.
2017. ápr. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj emiatt. Nekem a 20. hét után is csak "mintha lenne valami" hasam volt. Még simán ráfoghattam volna, hogy híztam kicsit vagy csak jól bekajáltam, a ruháim is mind jók voltak rám. De én is aggódtam így kb. 22-23. hetesen felraktam ide egy képet, hogy hány hetesek nézek ki. Először lehurrogtak, hogy mit akarok itt az első trimeszterben levő terhességemmel tippeltetni... Mikor mondtam mennyi vagyok, akkor mondták, hogy van ilyen, főleg ha magas és vékony vagy alapból (rám igaz) és ha a vizsgálatokon mindent rendben találnak, akkor nincs gond. Nem is stresszeltem magam rajta, végül megszületett a lányom teljesen egészségesen (3250 gramm 50 cm). Nekem is később lett nagy hasam, de olyan durván nagy még 40 hetesen se volt.
2017. ápr. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Normális. Első lányommal alig látszott valami ekkor, és szülni is 94 cm-s haskörfogattal mentem 40 hetesen. A betegfelvételen el akartak küldeni, merthogy nincs koraszülött centrum a kórházban.

A következő terhességem ikerterhesség volt, simán letagadhattam a 18. hétig, hogy terhes vagyok, pedig vékony az alkatom.

Hosszú a derekam, és hátrahajló méhem van. Az adottságaim miatt rajtam mindig nagyon későn látszott meg a terhesség. Lehet, te is ilyen alkat vagy.

(Az összes gyerekem jó súllyal született, még az ikrek is, pedig ők 36 hétre jöttek)

2017. ápr. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen normális.Én is ebben a cipőben jártam. Mikor mondtam, hogy babát várok meglepődtek (szerintem azt hitték csak az ünnepek miatt többet ettem a kelleténél). Most a 31. héten már határozottan babás pocaknak tűnik, de hátulról még nem mondanák meg, hogy kismama vagyok. Sose vágytam giga pocakra, de engem is zavart, hogy mindenkitől azt hallgattam "nem is látszik, de fura". A napokban egy csajszi azt mondta neki 4 hónaposan volt ekkora hasa. A baba méretei pedig hol 1 héttel nagyobbak, hol teljesen korànak megfelelőek. Mozgást már korán éreztem, a lepény hátsó fali és vékonyabb testalkatú vagyok széles csípővel.
2017. ápr. 21. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!