Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Agyi aneurysma-terhesség?...

Agyi aneurysma-terhesség? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van köztetek olyan aki agyi aneurysma műtéten esett át vagy aneurysmája van és így vállalt terhességet?Minden rendben volt a terhesség alatt?Császár közben/után sem volt komplikáció?

Még csak 7 hetes terhes vagyok,nőgyógyászom azt mondta egyértelmű programozott császár lesz.

1,5éve műtöttek aneurysmaval, azóta hála isten minden rendben velem,bár a műtét nem volt komplikáció mentes,de felépültem.

Köszönöm!


2017. ápr. 21. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Simán Elpattanhat egy ér. Nyilván,ezért nem is szülhetsz természetes úton. Mivel császármetszésed lesz,nem valószínű hogy bármi gond adódik,de,mivel a vajúdás fájdalmai alól te sem leszel majd kivétel ezért,komplikációk merülhetnek fel,mert az agy küldi-és fogadja a fájdalom gerenáló,és csillapító receptorokat. Mindenesetre,reménykedj benne hogy az orvosod fel lesz készülve minden eshetőségre.

Minden jót.

Üdv: egy egyetemi hallgató.

2017. ápr. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Programozott császár lényege, hogy nem indul be a szülés... Nyilván egy koraszülést nem védhetsz ki, de akkor is azonnal műteni fognak. Agyi aneurysmaval kihordható egy egészséges terhesség komplikációk nélkül. :) Az anesztesek fel lesznek készülve rád, ha baj van a szülész úgy sem tud mit tenni, átkerülsz az idegsebészetre.
2017. ápr. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
En a helyedben biztos nem vallaltam volna be.
2017. ápr. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves első és utolsó válaszoló.Mint írtam már túl vagyok az aneurysma elzárásán,illetve az utána lévő kontroll érfestésen.Az ér akkor pattanhatott volna el ha ez az aneurysma nem lenne elzárva.A császár a protokoll miatt lesz,akinek értágulata volt az eleve nem szülhet többet természetes úton.A professzort is nyilván megkérdeztem aki műtött,a válasza az volt hogy akár hetet is szülhetek mivel az adott érszakasz el lett zárva a továbbiakban se vérzéstől se repedéstől nem kell tartanom,illetve már kontroll érfestésre sem kell vissza mennem.Egyébként 8 éve 17 óra vajúdással,a fejemben 2 aneurysmaval hoztam világra egy gyermeket(akkor még nyilván nem tudtam róla).

Nem ijesztegetésre hanem olyan kismamák tapasztalatára lettem volna kíváncsi akinek ilyen volt és így szült.

2017. ápr. 22. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!