Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden rossz indulat nélkül...

Minden rossz indulat nélkül úgy gondolom, hogy nekem van igazam. Szerintetek is?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Azért nem a munkahelyi problémákhoz írtam, mert terhesség miatt alakult ki a problémám. Az úgy történt, hogy megtudtam, hogy terhes vagyok. A munka helyemen, elég nehéz fizikai munkát végzek, de már 1- éve próbálkoztunk a babával. Mivel a kolléganőm,munkája viszonylag sokkal könnyebb, így megkértem a főnököm, hogy engedje meg, hogy cseréljek vele. Természetesen megengedte, még aznap megtörtént a csere. A kedves kolléganőm nem túl segítő kész. Elmondott minden listának, meg hogy csak kihasználom az állapotomat, meg olyanokat mond, hogy nem gondolta volna, hogy ilyen rossz indulatú vagyok, vele végeztetem a munkám, meg ki tetettem a jó helyéről, és ezért, hogy megutált stb... Szerintem mindenki ezt csinálta volna amit én. Ugye?
2017. ápr. 23. 07:33
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
48%

Hát igen lehet szidni a kérdezőt meg nem is...


Igazából úgy kellett volna ehhez hozzáállni, hogy közlöd a főnökkel a helyzeted és megkéred keressen neked könnyített munkakört. nem neked kellett volna dönteni, hogy márpedig ő vele jó lesz a csere, így jó, hogy te vagy piszkálva. Akkor is, ha végül megérdemelte a kolléganőd. De így magaddal szúrtál ki sajnos... Kellemetlen helyzet, ezért szokták a főnökre bízni az egészet. No de jó babavárást és remélem a munkahelyi gondod is megoldódik. Ha nem tudták volna megkönnyíteni a munkád tp- lett volna belőle.

2017. ápr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
73%
Erre való a táppénz. Én is utálnálak a helyében.
2017. ápr. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
29%
Nem, nem erre való a táppénz kedves utolsó. Elsősorban olyan munkát kell biztositani neki amit el tud látni veszélyeztetes nèlkül, ha nem tudnak állasidőt kell fizetni neki. Táppénz annak jár aki keresőkèptelen pl mert feküdnie kell. Más kérdés hogy a legtöbben szeretnek otthon maradni rögtön táppénzen, es sok orvos azzal nyit hogy azeretne-e otthon maradni a kismama táppénzen...
2017. ápr. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
62%
Utolsó, de ebben az esetben nem tudtak volna neki másik munkakört adni, csak úgy hogy valakit kitúrt onnan, ami a másikkal szemben igazságtalanság. Megint más lenne a helyzet ha odamentél volna hozzá és nyíltan rákérdezel nem-e cserélne veled. De így szemétség, és ne csodálkozz ha kiutálnak emiatt a munkahelyedről.
2017. ápr. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
10%
#23 De igen, erre való. Ha olyan munkakörben dolgozol, amit terhesek nem végezhetnek (pl. nehéz fizikai munka, éjszakai meló, 12 órás műszak, vegyi anyagok...) és nem tudnak olyan munkát adni, amit végezhetnél, akkor el kell menni táppénzre. Nem kitúrni mást, aztán felháborodni, hogy miért utál...
2017. ápr. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
41%

Örülj neki hogy nem rugdosott jól hasba.

Megérdemelted volna.

Ha terhes vagy abba kell hagyni a munkát,hülye pí csa

2017. ápr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Itt a FŐNÖK a legnagyobb HIBÁS! Nem lett volna köteles a másikat a kismama helyére tenni. Az ő feladata az ilyen helyzeteket megoldani mivel főnök. Egyébként én elmentem volna táppénzre inkább minthogy veszélyeztessem a babámat ha már ilyen nehezen jött össze. A főnök meg pont arra való, hogy az ilyen helyzeteket megfelelően kezelje, neki ez a feladata. De ezekszerint ez azt csinálja amit a beosztott mond neki. Jobb lenne ő állna be és végezné a nehéz fizikai munkát.
2017. ápr. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Szia! Hat en is ugy gondolom, hogy Neked ilyen esetben csak annyit kellett volna mondanod a fonoknek, hogy nem tudsz tovabb dolgozni a jelenlegi munkakorodben, mert terhes vagy, aztan oldja meg o. De barmilyen megoldast talal, az mar az o sara... De igy, hogy rogton azzal kezdted, hogy azt a kolleganodet rakja a te helyedre, azt nem neked kellett volna sem felhozni, sem eldonteni. Ugyhogy jogosan utal es nincs igazad... Lehet amugyis ez lett volna a megoldas, de azert mar a fonok lenne a felelos.
2017. ápr. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Én elmentek volna táppénzre ahogy el is mentem 10 hetesen! Nem a kérdező a hibás, hanem a főnök. Nekem azt mondták, nem kivételezhetnek velem, menjek táppénzre, ha nem bírom. A terhesslf nem betegség. A főnöknek is a táppénzt kellett volna javasolni vagy mindkettőtöket behívni és kikérni mindkettőtök véleményét.
2017. ápr. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
És mi van ha a kolleganő is épp babaprojektben van?esetleg vetéljen el miattad?
2017. máj. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!