Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szétmegy a fejem annyira fáj....

Szétmegy a fejem annyira fáj. Ti mennyi gyógyszert szedtetek be a terhességetek alatt? Nem lett belőle baj?

Figyelt kérdés
Most 10 hetes vagyok, de 8 hetesen már egyszer szinten erős fejfájás miatt bevettem egy panadolt. Sajnos nagyon fejfájós vagyok.

2017. ápr. 28. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

En 24 hetes vagyok, szinten gyakran szenvedek fejfajastol. Viszont sose vettem be ra fajdalomcsillapitot, mindig inkabb pihentem, probaltam aludni, massziroztam es vegul elmult. :) Eddig en egy antibiotikum kurat csinaltam vegig felfazas miatt, mast nem vettem be egyaltalan.


Viszont ha tenyleg elviselhetetlenul faj nyugodtan vehetsz be pl kek panadolt, egy-egy alkalomtol nem lesz semmi baja a babanak nyugi :)

2017. ápr. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Marhaság . A fájdalmak víz és szerves nyomelemek hiányát jelzik . Árt a só , szénsav , zsíros dolgok , mű ételek . Sok nyers lédús termés és sok víz segít .
2017. ápr. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Én paramaxot szedtem,az jó volt lázra,fogfájásra,fejfájásra,stb. Nem választódott ki a tejbe sem a késöbbiek során
2017. ápr. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Én külföldön élek,itt van paracetamol nevű gyógyszer ,azt vettem be ha nagyon fájt.Csak paracetamol tartalmut lehet bevenni,nekem sajnos nem segített sem a pihenés sem a csend és sötét nyugis szoba :/ de inkább kérdezd meg az orvosodat,vagy a gyógyszertárban is tudnak segíteni szerintem :)
2017. ápr. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Nekem az első 12 hétben a dokim megtiltotta a fájdalomcsillapítót, utána Algopyrint engedett (volna) néha-néha, de nem mertem bevenni.


" A fájdalmak víz és szerves nyomelemek hiányát jelzik"


Ez meg vagy igaz, vagy nem. Egyes esetekben igaz, másokban meg nem... Ahogy a pl. a só meg a szénsav sem okoz fejfájást, sőt, még az egészségtelen kaja sem.

2017. ápr. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Szerves nyomelem nem létezik.Az elemek szervetlen elemi részek. Lásd elemek periódusos rendszere.

A szerves vegyületek meg nem elemek,hanem vegyületek.


Vegyél be nyugodtan egy panadolt vagy egy algopyrint. A só meg nem árt. Nekem pl használ enyhe fejfájásra: egy fél mokkáskanál só és rá 2 deci víz egyből.De van aki a kávéra esküszik csak hát este nem a legjobb. (Igen,terhesen is lehet kávézni.Napi 1-2 csésze mehet.Én kólát is ittam. Ettem kolbászt,epret,fahéjat stb. és megsimiztem a macskát is. :-O )

2017. ápr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves második válaszoló.


Nem csak ezek okoznak fejfájást. Terhesség alatt hormonálisan jelentkezhet.

16 éve vagyon front érzékeny, erős migrénnel általában.

Próbálok minél kevesebb Panadolt szedni. Nekem ilyenkor ami még segít az a hideg kóla. 15+2 hkm

2017. ápr. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én sose voltam fejfájós.... viszont most terhesen főleg a hidegfrontnál szétrobban a fejem. Van itthon kék panadol, de még nem mertem bevenni. Úgy vagyok vele, ha már haldoklom majd beveszem. Általában elviseltem vagy lefeküdtem aludni és jobb lett. Én jobban féltem a babámat mint, hogy kifogjon rajtam egy kis fájdalom :S Egy vetélés és 7 év várakozás után gondolom a hozzáállásom nem is csoda :)


És hozzáteszem, hogy amiket elvileg lehet szedni terhesen kevés embernek használnak. Így még kevésbé láttam értelmét a gyógyszernek. Talán az algopyrin az ami hathat, de abból sem szabad sokat, és tényleg jobb az első 12 hétben kibírni gyógyszer nélkül.


Jó egészséget, és ha nagyon nem bírod kérdezz rá a dokinál mit lehet beszedned.


26hkm

2017. ápr. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én erős fejfájós vagyok, terhesség előtt marékszámra szedtem a fájdalomcsillapítót.. most 12 hetes vagyok és véletlenül találtam rá a kubeba olajra. Párologtatóba teszek pár cseppet vízzel, függöny behúz, és kicsit relaxálok. Kb fél óra múlva már semmi bajom! :)
2017. ápr. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kb. 11-15 hétig sűrűn fájt a fejem. Algopirynt vettem be rá. Egyébként is mingrenes vagyok. Korábban algoflex forte-t vettem be,de azt terhesseg alatt nem szabad. Szerencsére később elmúlt a fejfájás a terhesseg alatt. Lázas is voltam pár napig ;akkor is algopirynt hasznaltam
2017. ápr. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!