Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor érdemes leghamarabb...

Mikor érdemes leghamarabb orvoshoz/védőnőhöz menni?

Figyelt kérdés

Először az orvoshoz, vagy a védőnőhöz kell menni? Mikor? Már úgy értem, hogy ha nem jön meg és a teszt a nemvárt napján pozitív lesz, akkor már akár aznap vagy másnap lehet is menni? Akkor már látja a doki, hogy tényleg baba van a pocakban?

Meddig vizsgálnak alulról, és az milyen érzés? (Sima nőgyógyászati vizsgálatom már volt.)


2017. ápr. 30. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A kimaradtam mensikor kb. 4 hetes a terhesség. KB. 2 hetet kell várni h megállapítsa a nőgyógyász az élő terhességet.

Nekem hüvelyi uh-t csinált. Kicsit kellemetlen, de nem vészes.

Utána ezzel a lelettel (élő terhesség) fel kell keresni a védőnőt.

Ez nem mindenhol egyforma. De a nőgyógyász biztos el tud igazítani.

2017. ápr. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Először orvoshoz kell menni, jól mondja az első, az utolsó menstruáció első napjától számított 6. hét végén, 7. hét elején érdemes, akkor már van szívhang.

Utána védőnőhöz.

A vizsgálat pont olyan, mint egy sima nőgyógyászati. Szokásos a hüvelyi uh is ilyenkor, de nekem az kevésbé volt kellemetlen, mint a kézzel vizsgálás, ráadásul közben monitoron nézhettem, mi van belül, így az el is terelte a figyelmemet. A végén telefonnal le is fényképezhettem a monitort, és rajta a babát. :)

2017. ápr. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Meddig,hány hetes korig vizsgálnak hüvelyen keresztül, vagy ez csak az első alkalommal van így?

2017. ápr. 30. 18:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Elvileg a 12. hétig van hüvelyi uh. Bár nekem a 10.héten már hason keresztül vizsgált az orvos. :) 15+4 hkm
2017. ápr. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a hüvelyi uh nem kellemetlen. A rákszűrés rosszabb. :)
2017. ápr. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Először orvos utána védőnő.a 6-8.héten érdemes már elmenni ami igen a pozitív teszt után 2-3 hét hüvelyi uh és csodás érzés ha tényleg van baba.én emlékszem h megláttam a monitoron és nem is éreztem hogy bennem "kotorasznak".aztán ha úgy van csinál rakszurest.kórháztól függ de általában a 12.héten még hüvelyi uh szokott lenni utána sima hasi :)
2017. ápr. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!