Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes vagyok és...

6 hetes terhes vagyok és mindenféleképpen "tornáznom" kellene a hasamra mert nagyon elfogok hizni, mert nagyon hizékony vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Azt hozzátszem h a terhesség tervezése elött lerakatm a cigit,abbahagytam a Bio Cla + t szedédét ami jó volt a sulyom tartására de most nemtudok semmit se tenni csak a kis laza torna maradt,de leginkább a hasamon és a csipömön van kiló.Tudom h ilyenkor föleg az elsö trimeszterben nem szabad megeröltetnem magam és csak a babám a fontos de nemakarok szétfolyni(már bocsi a kifejezésért).Többször eszem keveset,de ez nem tezs semmit.

Akinek van vmilyen tapasztalata hasra tornára vagy ilyesmi,irjon.

köszönöm


2008. okt. 14. 14:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
TILOS terhesség alatt hasra tornázni, vagy fogyókúrázni!
2008. okt. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az is elég, ha odafigyelsz arra, hogy mit eszel és gyakran végzel könnyű mozgást. Pl: intenzívebb séta.

Én fogytam is az első trimeszterben, ez elég általános is, azt mondják.

A komoly erőltetéstől valóban tartózkodni kell.

2008. okt. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A hasat mindenkpp hagyd ki, viszont máshova tornázhatsz! És akkor igaz, h lassabban, de a hasról is fog menni! Csak ne célirányosan oda csináld!

Ajánlom Rubint Réka dvd-jét, nagyon jó!

Szobabiciklizz még, meg ellipszis trénerezz! ezek nem veszélyesek! Jah, és ússz, amíg a méhszájad állapota engedi!!

Jó mozgást!

2008. okt. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Igyál sok vizet és figyelj oda mit eszel.Ha valamit megkívánsz edd meg.Én is nagyon hízékony tipus vagyok,de én szedem terhesvitaminként a Hipp Natalt,és azt tapasztaltam hogy amióta szedem nem vagyok olyan kívánós.Talán mert a baba mindent megkap belőle amire szüksége van.Én 18 hetes vagyok és csak 1 kilót híztam.A szemes vitamint nem ajánlom,attól a te étvágyad is nagyobb lesz.A hasad miatt meg ne aggódj,úgyis ha gömbölyödik a babától lesz nagy!Legalább dicsekedsz vele milyen szép nagy pocid van!:-) akár csak én!Hasra ne tornázz mert árthat a picinek.Az első 3 hónapban nem ajánlott tornázni,utána csinálhatsz terhestornát.De amúgy én úgy emlékszem hogy a bio cla+t-t terhesek is szedhetik.Ha másképp nem megy,kérdezd meg orvosod hogy szeheted e?
2008. okt. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%
És mégis hogy tervezed, hogy edzel a hasadra? Felüléseket csinálsz, hátha kilökődik a kicsi? Ha neked fontosabb az alakod, mint az, hogy a kicsi megmarad-e, akkor mit ne mondjak jó anya leszel!
2008. okt. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%

Utolsó válaszadóval egyetértek már ne is haragudj.Most ne az legyen a legfontosabb hogy hízol vagy sem és hogy mennyit.Nyilván rengeteget se szabad az egészséged miatt de ezen meg 6 hetesen még kár izgulni.Pihenj sokat, más akinek nem jön össze a baba szívesen hízna helyetted, erre gondolj!

Boldog és egészséges babavárást!

12 heteske

2008. okt. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Semmiképpen ne hasazz!! Rubint Réka terhestornája elég jó, azt ajánlom! Vigyázz magadra!


A többieknek meg üzenem, hogy azért nem kell megkövezni ezt a lányt, mivel NINCS HÜLYE KÉRDÉS, CSAK FEL NEM TETT KÉRDÉS!!!

2008. okt. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó válszadónak talán el kellene gondolkodni azon hogy más miért nem tesz fel ilyen kérdést.mert eszébe sem jut hogy "mindenféleképpen tornáznia"kellene pont a terhesség alatt.
2008. okt. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

Én is tornázom, szobabiciklizem, és Béres Szandrára tornázom,- popsi, comb, hát, felsőtest, has nélkül. Nagyon jó!

Nagyon hízékony vagyok, ránézek egy palacsintára, és máris 2 kiló rajtam van, szóval, csak így érzem magam kiegyensúlyozottnak, ha tudom, hogy mindent megtettem, mait lehetett. És annyira már ismerem magam, mivel fogyóztam már épp eleget az életben, hogy mozgás nélkül nincs eredmény, pláne hogy nálam a rendszeres sport visszavesz az édességéhségemből is! :-)

Tornázz nyugodtan, csak hasra ne!

Persze azért gyúrni nem kell, és ha a 12. hétig megmaradsz a napi 1 óra intenziv sétánál, az még jobb! Utána aztán színesítheted jobban.

2008. okt. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%
Szia!Én nem értem...nem értem,hogy miért kérsz tanácsot,ha te magad is tisztában vagy azzal,hogy helytelen amit tenni szeretnél?!Jobb esetben minden kismama tisztában van azzal,hogy az első 12 hétben még fokozottabban kell vigyáznia a benne növekvő kis életkére,nem hasra tornázni!De teljesen mindegy ki mit gondol...a kérdező maga dönti el,mit fogad el tanácsként,érvként.Üdv,27 hetes kismama
2008. okt. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!