Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8. hetesen voltam par napja...

8. hetesen voltam par napja orvosnal. Hogyan tovabb?

Figyelt kérdés
Most vagyok a 9. Hetbe, magandokihoz jarok, de azt mondta legutobb, hogy legkozelebb a 12. Heten kell mennem. Nem kellett volna terheskiskonyvet kapnom, vagy vedonohoz mikor kell mennem? Raer a 12.heten?
2017. máj. 1. 10:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A védőnőhöz ilyenkor már mehetsz, nincs rá általános szabály. De van olyan, aki a 12. hétnél előbb "nem lát szívesen". A kiskönyvet is ő állítja ki, nem a nőgyógyász. Nem vagy lemaradva semmiről. :)

Egyik nap beugrasz a védőnőhöz rendelési időben, esetleg telefonon egyeztetsz egy időpontot, és ő minden további tudnivalót elmond neked.

2017. máj. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

En is 12. hetben kaptam, boven elegendo. 9. heten nem feltetlen adnak mert meg nagy a veteles eselye, sok orvos szereti kivarni a 12. hetet. Szerintem boven eleg. En is 9 hetesen voltam, majd 13. Orulj hogy nem kell hetente szaladgalnod valami vizsgalatra.

Nekem is magandokim van egyebkent, igy szokta mindig, elso gyerekemmel is igy volt. O amugy csak igazolast ad, a kiskonyvet majd a vedono adja.

2017. máj. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

9. hétben már el lehet menni a védőnőhöz, ő adja a kiskönyvet. A kiskönyvben vannak a beutalók az 1. trimeszteri vizsgálatokra (ezeket nekem a háziorvos pecsételte le, de olyat is hallottam, hogy máshol a védőnő intézte), amiket betöltött 12. hétig kell elvégeztetni. (Vérvétel, ekg... stb.) Vérvételre akkor is szükség van, ha vetélés lesz a vége, mert addig nem tudnak műteni, míg nincs vércsoport eredmény.

Ráadásul a 12. heti kötelező genetikai uh-ra időpontot is kell foglalnod időben.

2017. máj. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!