Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogínygyulladás terhesen SOS?

Fogínygyulladás terhesen SOS?

Figyelt kérdés
33 hetes vagyok.Voltam már fogorvosnál is, leszedte a fogkövemet és kaptam a gyulladt ínyemre öblögetőt. Azóta viszont úgy bedagadr, hogy beszélni elismert alig tudok az elviselhetetlen fájdalomról éjszaka pedig ne is beszéljünk. Azt olvasom mindenhol, hogy mennyire veszélyes ez a babára. Minden házi módszert bevetették sikertelenül. A gingisol oldatot ajánljak de terhesen nem javallott. Mihez kezdjek most? Félek hogy ártok a babának
2017. máj. 5. 07:16
 1/5 anonim ***** válasza:
C-vitamin hiány is okozhatja, de mindenképp jó ellene. És hát sajnos mosni kell gyakran és nagyon alaposan, akkor is ha fáj, vérzik (pláne akkor), hogy kijöjjenek a bacik. Pl. Paradontax fogkrémmel. A helyedben felkeresnék egy másik fogorvost, ha nagyon durva, lehet, hogy antibiotikumot vagy legalább valami helyi gyulladáscsökkentőt kéne rá adnia.
2017. máj. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Corsodylt próbáltad már? Terhesen is lehet, én mindig tartok itthon, mert csodaszer. Eddig minden szájüregi gyulladásomat lehúzott pillanatok alatt pár használtat után.
2017. máj. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Cserszömörcés szájvíz ,de ha ennyire fáj,menj vissza a fogorvoshoz,mert lehet hogy gyógyszeres kezelés szükséges
2017. máj. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
menjél újra fogorvoshoz
2017. máj. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem a fogorvosom azt tanácsolta, hogy a legtöbb ingyulladás oka a fogak közötti lepedék, ezért minden nap a fogak között is tisztitsam ezzel a vékony kefével(nem tudom mi a magyar neve).

[link]


Nekem kb 5 nap alatt elmúlt teljesen a durva gyulladás, de mikor tisztítottam erösen vérzett az inyem, de aztán jobb lett, és elmúlt.

Ha neked nagyon erös a gyulladás, talán kezd fogselyemmel, de naponta többször tisztítsd ki közte, majd ilyen vékony kefével. Szerintem 1 hét alatt jobb lesz. De elöször nagyon fog fájni és vérezni.

2017. máj. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!