Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen lehet hajat festetni?

Terhesen lehet hajat festetni?

Figyelt kérdés

Ugy hallottam felesleges mert ledobja a festéket a haj. Mik a tapasztalatok? Vélemények? Nem felesleges?

23 hkm


2017. máj. 2. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Én már terhesség előtt jóval színezőre váltottam. Ez is tartotta addig a színét, amíg lenőtt (fekete).

Terhesség alatt is ugyanúgy színeztem, amikor kellett.


Amúgy nem azért nem javasolják, mert ledobja a haj (hisz attól, hogy terhes vagy, nem változik a hajad szerkezete), hanem mert a festékben lévő hidrogén-peroxid belélegzése nem túl szerencsés. De jól szellőző helyen azt mondják nem probléma.

2017. máj. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet festeni, de én khadi-val festem, mert az növényi, nagyon szép színekben van.
2017. máj. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Én festettem egész tethesség alatt,ugyanazzal a hajfestékkel,amivel előtte is. Megkérdeztem a dokimat,aki felnevetett és megkérdezte: Tán attól tartok,hogy kiszőkül a gyerek haja? Semmi baja a kislányomnak.
2017. máj. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Végig szőkítve voltam terhesség alatt, barna az alapszinem.
2017. máj. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

A hajfesték gázaitól meg az esetleges kényes anyagoktól szokták óvni a kismamákat amik felszívódhatnak.. :)

De manapság már nem olyanok a festékek mint régen..

Én is festettem, igaz az első három hónapban nem. De utána havonta.


Amúgy nekem igenis másképp reagált a hajam, sokkal jobban kopott a festék mint azelőtt (ugyanazt használtam). Így sűrűbben festettem mint előtte.

Szóval nem hülyeség :)

2017. máj. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem barna a hajam, az eredeti hajszinemnel egy kicsit vilagosabbra szoktam festeni, kb 1,5 - 2 havonta, mivel nem ut el annyira az eredetitol.

En is hallottam, hogy nem ugy fognak a festekek terhesseg alatt mint maskor, de en inkabb azt tapasztaltam, hogy tartosabb az osz hajszalakon, nem dobja le olyan hamar mint elotte (korabban mar 2-3 het utan siman latszodtak az osz hajszalak, mintha nem is festettem volna)

2017. máj. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még akkor is máshogy reagál, ha épp menstruáció alatt van a festés.
2017. máj. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!