Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Candida gomba terhesség alatt?

Candida gomba terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Gombát mutattak ki nálam a hüvelyváladékban (Candida Lusitaniae). Soha nem voltak ilyen jellegű problémáim, így most kicsit "megijedtem". Canesten Kombit kellett rá vennem. A bökkenő, hogy pont tegnap együtt voltam a férjemmel. Akkor most ő is tuti elkapta? És ha neki sima Canesten-t veszünk rá, az is jó? Megkérdeztem az orvost is, azt mondta, ő max hordozó lehet, nem valószínű a visszafertőzés, de ha tervezünk szexuális életet, kenje magát ő is. Véleményekre, tapasztalatokra lennék kíváncsi. :( 30 hetes vagyok.
2017. máj. 8. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem az orvos egészen jól tájékoztatott :) kövessétek azt, ennyi
2017. máj. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálam cns kúpot kellett szedni. Először borax glicerinnel kellett kezelni, de nem volt hatásos, ezért a kúpot kellett alkalmazni. A férjemnek várnia kellett. Rajta nem jöttek ki tünetek (például viszketés, fehér váladék), de ha jöttek volna, akkor neki is boraxszal, valamint teafa olajjal kellett volna kezelnie magát. A kúra alatt nem volt szabad együtt lennünk. Ha jól emlékszem, ez 10 napot jelentett. De egy hét biztosan volt.
2017. máj. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy az égvilágon semmi tünetem nincs. Mindenesetre a férjem is keni magát, habár mondja is, hogy tuti nincs baja, mert annak lenne tünete. Hát nálam sincs, szóval ilyen alapon, ha nincs a labor, nem is tudnék róla. Én egyébként azt gondolom, hogy az antibiotikusom kúra miatt jött ez ki nálam, mert pont előtte való héten kaptam antibiotikumot fertőzésre (és akkor nem is volt gomba!). Mondjuk az legalább elmúlt. :(
2017. máj. 11. 09:14
 4/6 anonim ***** válasza:
14 hetesen nekem is antibiotikumot kellett szednem. Rögtön utána elő is jött a gomba. Bár nekem meg a rákszűrés nem mutatta, de nagyon viszkettem és a folyás. Kaptam rá kúpot. Elmúlt. 2 hét múlva ismét. Akkor is kúp. De utána rögtön használtam Gynophilius Protexint, hogy helyre álljon minden. Most így 1 hónapig ok volt és most megint érzem. Sajnos a terhesség is hajlamosít erre. Pedig én aztán nem eszek cukrot.... És fehér lisztet sem igazán... Remélem szülés után helyreáll a rend!
2017. máj. 12. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Olyan ciki már, hetek óta járok vissza a dokihoz, először a fertőzés, most ez. Attól rettegek, mi van, ha el se múlik. Hiszen amint írtam, semmi tünetem, csak a labor mutatta ki. Soha nem voltam hajlamos semmilyen fertőzésre, gombára. Remélem terhesség után nem is leszek. Bár azt mondják, akinek egyszer előjön, újra és újra elő fog. :(
2017. máj. 12. 10:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a lányommal is terhesség alatt jött elő 2x, utána 2 és fél évig semmi. Most megint terhesség alatt. Ne szégyenkezz emiatt! Kismamáknál nagyon gyakori. Az orvosom szerint ott lent kikapcsol ilyenkor az immunitás, pont a baba miatt, hogy megfoganjon, megmaradjon nem válaszol úgy a szervezet a betolakodókkal szemben.
2017. máj. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!