Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha el kapom a tozoplazmát mi...

Ha el kapom a tozoplazmát mi a teendő?

Figyelt kérdés
Ismerősöktől kaptunk egy kiscicát(szoba cica), oltva féregtelenítve van, nekem régebben volt cicám és megcsináltattam a toxoplazma tesztet ami negatív lett, az lenne a kérdés ha most mégis elkapnám akkor oltásokat kapnék? Vagy mit lehet tenni ellene? 22hkm vagyok

2017. máj. 13. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Antibiotikum kúrával kezelik.


Fontos a terhesség előtti, és alatti laboratóriumi vizsgálat (vérvétel), és ezzel meglehet előzni az esetleges fertőzés továbbterjedését. Akinek a lakásban, vagy szimplán csak a környezetében él macska, attól vért vesznek, ezzel ellenőrizve a kismamát. Független attól, hogy oltva- féreghajtva van-e a macska.


Ügyelj a piszkítóalom tisztántartására. Ha tisztítod akkor azt mindig gumikesztyűben végezd!

Ne egyél mosatlan zöldséget, gyümölcsöt. Gondosan mosd meg, mielőtt elfogyasztod.

2017. máj. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, mindent megteszek. Remélem nem kapjuk el, de minden hónapban elvégeztetem a tesztet az biztos.
2017. máj. 13. 20:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Vajon a cicán nem tudják megnézni, hogy hordozó-e egyáltalán? Mert közülük se mindenki az.

Neki se adjatok nyers húst és mosatlan dolgokat, ha nem hordozza és nem jár ki, akkor így nem is válik azzá.

Ettől függetlenül max gumikesztyűben takarítsd az almot.

2017. máj. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom őt nem tudják megnézni. Nem lesz kiengedve az almot párom takarítja és csak főtt husit fog kapni. Így szerintem nem sok esély van rá, hogy elkapjam.köszönöm a válaszokat :) ment a zöld kezecske :)
2017. máj. 13. 20:47
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Toxoplazmátfertőzött zöldségektől is simán elkaphatod.
2017. máj. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én elkaptam terhesen! időben észrevették és kezelték, különösebbképpen semmi injekció vagy bármi 3 hét múlva újabb vérvétel és ennyi,azért nem kell minden hónapban elvégeztetni a tesztet! bár mindenki saját maga dönti el, egészséges babám lett 38. hétre. Viszont ha egyszer elkapod utána védett vagy. Jelenleg 35 hetes terhes vagyok és semmi probléma nincsen, most fogok ujra menni vérvételre mert az utolsó vérvételen toxoplazma pozitiv lett, pedig hiába mondtam hogy elöző terheségemnél kaptam el, ujra vérvétel hogy kiderítsék hogy jelenlegi vagy elöző.
2017. máj. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A macskán is lehet szűrni. Szimpla vérvétel. :)
2017. máj. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem megfelelően mosott zöldségtől, gyümölcstől, esetleg nyers hústól is elkapható. Sőt én a terhesség alatt kaptam el, minden valószínűség szerint a tengerimalacunktól. (Pedig akkor már 4 éve velünk volt.)

Gyerekként elmondás szerint is mindenben benne voltam, kicsiként még a trágyát is véletlen megkóstoltam és mégsem kaptam el 32 éves koromig.


Viszont kaptam rá gyógyszert, amit a szülésig (illetve utána még 2 hétig) szedni kellett. A lányunk egészséges, nem kapta el. (Volt 2 vérvétel, ami szerint nem esett még át rajta, így nem kapta el.)

2017. máj. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, jövőhéten megyek és csináltatok vér vizsgálatot és a cicut is elvisszük, hogy vegyenek vért tőlle :) írok majd mi lett az eredmény :)
2017. máj. 14. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!