Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Saját kerti medencében terhese...

Saját kerti medencében terhesen lehet fürdeni?

Figyelt kérdés
Szűrővel, klórral tisztítva.
2017. máj. 16. 10:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%

én ugy tudom hogy nem pláne az első 3 hónapban.

de ugyis fognak még ide irni max kijavitanak ha hülyeséget irtam :)

2017. máj. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmi gond, akkor igen.

Viszont ha van valami, ami nehezíti a terhességed, vagy ha alapban érzékeny vagy ilyenekre, akkor ne. Mert van, aki mindig összeszed valami fertőzést fürdőzéskor. Van, aki meg egyáltalán nem érzékeny ilyenre.

A legjobb, ha megkérdezed az orvosod, hogy ő mit tanácsol.

2017. máj. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Már miért ne lehetne? Én tutira fürdenék, ott még idegenek sem járnak. Lehet megkövezni, de én végigúsztam (minő szentségtörés, uszodában!!!) mindkét terhességemet. Versenyszerűen úsztam és vizilabdáztam gyerekként és fiatalon, ki sem bírtam volna nélküle. De amilyen szaranya vagyok, a Dunába is simán belementem Verőcénél, nem tudom, valahogy meg sem fordult a fejemben, hogy abból baj lehet. A 4-es 6-os villamaoson rámprüszkölőktől, köhögőktől valahogy mindig is jobban tartottam, de biztosan elavultak a nézeteim.
2017. máj. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%

Ha az otthoni kád fürdőt se ajánlják akkor szerintem a kerti medence is hasonló lehet.

Főleg hogy klór van benne.

Én sima engedett vízbe biztosan belemerülnék, mert a kád fürdő is leginkább a meleg miatt nem túl hasznos. De klóros medencébe nem igen mennék..


Hát nem tudom..

Gyógyvíz se jó az ásványok és a meleg miatt, a medence se jó a fertőzések miatt, kád víz se. De hogy az otthoni egyedül használt medence? A klórra kellene rákeresni.. De nekem úgy logikus, hogy az is vegyszer és szerintem nem jó..

2017. máj. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Ne hagyjatok tudatlanságban, könyörgöm. Tételezzük fel, hogy kizártuk a fertőzések veszélyét. Mi baja lesz egy terhes nőnek a vízben lévő klórtól? Elfogadom, hogy van ilyen és tájékozatlan vagyok. Mondjátok már el. Felkúsznak az álnok klórmolekulák a hüvelyben, utána utat törnek a méh felé és megmérgezik a magzatot? Vagy felszívódik a bőrön és sokkot kap a gyerek? Ne már! A 21.században egy terhes nőnek már semmit sem lehet? Mégsem volt soha ennyi vetélés,meg koraszülés, mikor ilyen fejlett az orvostudomány és mindenki mindet tudni vél. Már káros a hajfesték, az úszás, a brokkoki és tonikot se igyon senki, mert 2 dl-ben tuti van annyi kinin, hogy elvetéljen, a halban sok a higany és amúgy is tessenek otthon maradni és boipiacról táplálkozni, nehogy baj legyen. Öreg vagyok, látom már. Ahogy fejlődik a technika és minél több infó eljut az embrekhez, annál több a tévhit. Mert egyvalamit nem adnak az információhoz, szürőt, hogy szelektálja az ember és józan eszet, hogy feldolgozza a kapott tudásanyagot.
2017. máj. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A fürdőzést a fertőzések miatt nem szokták ajánlani. Ami általában medencére vonatkozik. Élővizekre nem.

A kádfürdőt, gyógyfürdőt meg a meleg víz miatt.

Nem a klór miatt.

Szerintem az otthoni medence nem olyan rizikós, mint egy strand, hiszen nem mártózik meg benne száz idegen ember, izzadtan, koszosan, ki tudja, hogy milyen betegséggel, problémával :)

De egyébként se mindenki szokott fertőzéseket elkapni uszodában, strandon.

2017. máj. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

LEHET. Egészen addig lehet, amíg zárt a méhszáj. A méhszáj szerencsés (és nomális) esetben csak a szülés előtt kicsivel kezd kinyílni, de a dokid ellenőrzi minden alkalommal (legalábbis nekem).


Ami nem ajánlott, az a FORRÓ (vagy nagyon meleg) fürdő, az az, ami vetélés, görcsöket okozhat. A gyógyfürdő az ásványianyag-tartalom miatt nem ajánlott, és mert általában az is túl meleg.

Az úszást mint mozgásformát kimondottan ajánlják kismamáknak, és a Balatonban sem tilos fürdeni. Annak kell kerülni, aki nagyon hajlamos a fertőzésekre.


Tehát normálisan tisztított, saját kerti medencében, amiben nem túl meleg a víz (hanem modjuk kellemesen langyos, 30-32 fokos, nyugodtan lehet fürödni.

2017. máj. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
Van még remény, kedves 73 és 77 %-os válaszolok, nem megyek a Dunának. Lehet még léteznek épeszű emberek, köszönöm! :D
2017. máj. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kérdeztem a dokimat, mit lehet, mit nem, ennyit mondott: normális keretek között mindent, amit eddig. :D Azt zavaromban elfelejtettem külön, hogy a medencével mi van, de köszi a válaszokat :)
2017. máj. 16. 10:45
 10/13 anonim ***** válasza:
72%
Akkor úgy tűnik a dokid is normális, kedves kérdező! :D Minden jókat, erőt, egészséget!
2017. máj. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!