Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetes várandósan iszonyú...

25 hetes várandósan iszonyú derékfájdalom, de csak a baloldalon! Valakinek hasonló jellegű érzései/fájdalmai voltak?

Figyelt kérdés

Szóval, most vagyok 25 hetes , és a derekam a bal oldalon konkrétan le akar szakadni :( Nem tudom már, hogy mivel teszek jót neki, vagy mivel nem. Egyáltalán nem lustultam el a terhességem óta sem, ugyanannyit mozgok, sőtt kismamatornázok is. Régebben is volt derékfájásom,mert egyszer nagyon becsípődött a terhességem előtt jóval, de most az ágyból való felkelés nagyon nehezen megy. Napközben ha jövök-megyek még el tudom viselni, de ahogy leülök, vagy lefekszem, már kell 3-4 perc, meg egy "kapaszkodó", hogy fel tudjak állni, és el tudjak indulni. Az orvos szerint ez normális, és csak rosszabb lesz. Bárkinek volt hasonló? Vagy valami tanács esetleg, hogy mivel tudnám csökkenteni ezt a jellegű fájdalmat?

Válaszotokat előre is köszönöm.



2017. máj. 18. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbálj szoptatós párnán aludni, nekem bevált. A vállaimat támasztom meg vele. Amíg nem volt, reggelenként iszonyúan fájt a derekam.
2017. máj. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet, 27. hétben vagyok és egy megoldás van, a szülés. Kisfiammal is ugyan ez volt. A masszőr szerint igazodik a medence, csípő, a teher miatt másképp mozogsz és ez megviseli a tested. Tudom hogy rossz , nem használhatsz rá semmi krémet , gyógyszert, de tarts ki mert amint megszületik a babád 1-2 nap és elmúlik ez a fájdalom. Utána már a baba cipelésr, ringatása és a kiságy feletti görnyedés miatt fog fájni de akkor már egy masszőr segíthet. Amíg szoptatsz addig krém és gyógyszer nem lehet mert átmegy az anyatejen.Terhesen a fájó derekat masszőr se kezeli mert akár a szülés is beindulhat tőle.
2017. máj. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem gyakorlatilag ugyanez a bajom. Nekem is féloldalas. Nem tudom mivel lehetne elmulasztani. De most próbálok minél kevesebbet "kényelmesen" leülni, lefeküdni, mert utána rossz. Ha aktív vagyok egész nap, akkor semmi bajom. Viszont az esti alvás ugye elkerülhetetlen, utána mindig fáj. (Vagy megfordulni is az ágyban) Valahogy ki kéne mozgatni, de nem tudom, hogy.
2017. máj. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöma válaszokat. Azthittem, hogy csak én vagyok ilyen szerencsés-szerencsétlen helyzetben.

Én ülni is a nagy fitness labdán ülök a testtartásom miatt, meg azon is tornázok,onnan legalább fel tudok állni. De ha épp fekszem,és valaki jön hozzám,akkor míg kikelek az ágyból,addigra ő már el is megy :D Nem mondom, hogy elviselhetetlen, mert minden fájdalmat megér ez a csöppség, csak kellemetlen, és azt hittem, hogy enyhíthető ! Nektek is kitartást akkor ♥

2017. máj. 19. 13:57
 5/5 Vundika válasza:
Én is úgyan így vagyok csak én a jobb oldalamra.. Sajnos valahogy ki kell bírnunk.. Sajnos semmi nem segít :) Nekem nem csak a felkelés nehéz hanem már a leülés és a lefekvés is.. Szőrnyű... De megéri.. :) 27hkm Boldog babavárást mindenkinek.. :)
2018. máj. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!