Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzatvízlevétellel kapcsolatb...

Magzatvízlevétellel kapcsolatban tapasztalatokat szeretnék. Kinek hogy zajlott? Meddig kellett otthon maradni?

Figyelt kérdés
Lègyszi aki le akar róla beszèlni inkább ne írjon. Köszi. Inkább olyanokat várok akik végigcsinálták.
2017. máj. 19. 19:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tegnap voltam lepény mintavételen Budapesten a Bajcsy kórházban. Sok mindenben hasonlít a kettő, hátha tudok segíteni. 8-10 nap kimelest mondott az orvos, én úgy tervezem, hogy hétfőtől dolgozom. Irodai munkát végzek, az utazás is minimális.


(17 hkm)

2017. máj. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
Szia, én nem lebeszélni akarlak, mert a korom miatt nekem is ajánlani fogják. És én is ezen agyaltam sokat, viszont tudsz a prena vagy a nifty tesztről is? Mert az is 99%-ban pontos. És nem feltétlen 200 ezer, mert ha csak a down-ra kéred, akkor 75 ezer. Én speciel csak a down-ra fogom kérni a vérvételt, és így teljesen veszélytelen a babára nézve.
2017. máj. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok, mi eléggé körül kellett járjuk a témát. Sajnos a prena sok mindenre jó, de nem mindenre. Nekünk határérték feletti tarkoredo mellett minden egyéb eredményünk jó volt, jött ki közepes kockázat és rabeszeltek minket a prena tesztre. Tökéletes eredmények minden vizsgált betegséget kizárt a teszt. Három genetikus szerint volt felesleges a teszt, mert ilyen esetben más is felmerülhet.


A prena, nifty stb nagyon jó tesztek, amennyiben tényleg azt szükséges szúrni amire valók.

2017. máj. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én egy hetet voltam otthon. Másfél nap kímélő, fekvős volt, utána nem ugráltam, de tettem a dolgom. Otthonról dolgozgattam. Semmi gond nem volt.
2017. máj. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%
Bocsánat h írok tudom írtad h ne írjon olyan aki le akar beszélni. Igazából nem is lebeszéllek csak elmondom a kolleganőm esetét. Korából adódóan neki muszáj volt és a mintavétel után meghalt a pocakjában a baba. Sajnos benne van pakliban. Nagyon veszélyes így bekutyulni. Remélem nálad nem lesz gond, de azért tudd h nem veszélytelen beavatkozás. Bocsi még 1x.
2017. máj. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Nekem a Honvéd kórházban volt. Maga a művelet...hát...igazából semmihez sem hasonlítható, ne egy finom, érzékeny beavatkozást képzelj el, engem konkrétan döfködtek, igaz, közben végig figyelték a magzat helyzetét. Már ott átküldtek a pihenőszobába,mivel tömegközlekedés várt rám, az állomásig taxiztunk, minimálisat gyalogoltam csak. Otthon volt a 16 hónapos kislányom, a rákövetkező héten rengeteget volt anyukámmal, mert mi szigorúan vettük az egy hét fekvést. Sajnos a baba végül nem született meg, a vizsgálat egy igen ritka és súlyos rendellenességet igazolt. Megkérdezhetem, h Nálatok mi az oka, h ezt javasolják?
2017. máj. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenku válaszát. Eldöntöttük hogy ezt válaszjuk és végig fogom csinálni, de azért félek hogy baja lesz a picinek. 38 éves vagyok ès van egy szívbeteg lányom (amit tudom ebből nem lehet kimutatni de ez is kockázati tényező). Azért ezt választottuk mert ez az összes kromószoma rendellenességet kimutatja.
2017. máj. 19. 21:21
 8/13 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó írta, én is döfködésnek éreztem, nekem fájt is, persze nem volt kibírhatatlan és hamar vége volt. Vizsgálat közben nagyon féltem, azt hittem ettől a durva szúrástól biztosan megreped a burok, de rendben ment minden.

3 napig feküdtem, utána még kíméltem magam. Nem volt semmi gond.

2017. máj. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, hogy nem tudok segíteni, csak az 5-ös válaszhoz szeretnék hozzászólni. Nem értem, mi az, hogy "a korából adódóan muszáj volt". Semmi nem kötelező (maximum ajánlott), és saját felelősségre bármilyen vizsgálatot vissza lehet utasítani. Ráadásul ez nem is kötelező vizsgálat.

Én 40 vagyok, Prenát csináltattam, és senki nem vegzált a mintavétellel.

2017. máj. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyes! Nem értem, nektek csináltak prena teszztet, ami jó lett, és utána még lepény mintavételt? De miért?
2017. máj. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!