Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Macskaalom tisztítása terhesen?

Macskaalom tisztítása terhesen?

Figyelt kérdés

3 cicánk van, benti cicák. A két nagy sajnos néha kiszökik, de az utolsó alkalom körülbelül egy éve volt. A kicsi tavaly augusztus óta van velünk, akkor egy hónapos volt. Ő azóta nem volt kint.


Gumikesztyűben, orvosi maszkban takaríthatom az almot? Sajnos a férjem sokat dolgozik, van hogy éjfélkor ér haza. Amikor időben itthon van, mindig kitakarítja helyettem, de van, hogy nekem kell emiatt.


Semmi esély nincs rá, hogy fertőzöttek legyenek a cicák ugye? Nagyon rég nem voltak kint, már átment volna rajtuk szerintem a virus. Most vagyok 6-7 hetes.



2017. máj. 20. 13:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%
Szia. Amiota az eszem tudom van cicám. Sosem aggódtam ilyenen. Takarítani kell utanuk ennyi. 5 lányom van. Semmi baj nem volt sosem. Manapsag kapjak fel ennyire h lassan semmit nem lehet csinálni a kismamaknak. Pedig ez egy allapot nem pedig betegség. Amugy ugyanugy elkaphatod a fertozest a hústól a buszon vagy bárhol. Nogyogyaszom mondta. Meg azt is hogy nincs ra gyogyszer. Majd kiürül magatol es ennyi....
2017. máj. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

11-es


A buszon hogy kaphatnád már el a toxoplasmozist???

2017. máj. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
A videót nézd meg, amit linkeltek, nagyon jó, igaz és akkor nem fogsz feleslegesen parázni. A védőnőd is hülye, ha benti macskánál ettől retteg. Viszont én 30 évig nem kaptam el úgy, hogy egyfolytában kinti macskák között voltam. Egy macska életében csak egy hétig tud fertőzni, ha egyáltalán elkapja. Az almot ha lehet takarítsa más, de te is megcsinálhatod, ha betartod az ovintézkedéseket. A legtöbben nem a macskától kapják el, hanem mosatlan élelmiszertől.
2017. máj. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nemcsak a macska és az amit hordoznak lehet veszélyes a babára, hanem már az is, ha az anya beleszagol a használt macskaalomba. Nekem is van benti macskám, és valóban van egy erőteljes ammóniaszerű szaga, ami kétlem, hogy jót tenne a gyereknek. Szóval én nem a parazita miatt aggódnék!
2017. máj. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én csináltattam toxoplazmára tesztet,pozitiv lett,de korábbi fertőzés miatt,vagyis immunis vagyok rá.Mindenképp csináltad meg te is,lehet már réges régen tul vagy rajta !
2017. máj. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
11 es vagyok. Amit az orvos mondott onnan tudom hogy a hentesek is jarnak buszon es ha nem mosta meg a kezet ahogy kell meg fogod utana es ennyi. Amugy hogy ez mennyire lehet igaz nem tudom. De barmit ellehet kapni mar barhol. Ettol fuggetlenul nem kell burokban elni sztem. Az elet ugyan ugy megy mint eddig.
2017. máj. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Így kell paramamit gyártani,ügyes orvos. Ennyi erővel az utcára se menj ki, mert megvan az esélye, hogy elüt a busz...

Értelmes ember pedig nem nyalja végig a kezét tömegközlekedés után.

2017. máj. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!