Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy ekkora már a...

Normális, hogy ekkora már a hasam?

Figyelt kérdés

Bocsánat, kicsit furán írtam ki a kérdést :)

Hízni nem híztam, viszont csak a vak nem látja, hogy állapotos vagyok, így 5+3 hetesen :D

De már 4 hetesen úgy fel voltam puffadva..

Második terhesség, az elsőnél is ez volt, de ikreket vártam, ott normálisnak tűnt.

Gondolom alkati dolog...?

Hízni nem híztam, mert más miatt szigorú 'diétán' vagyok (nem fogyókúra!). És érezni is, hogy ez terhes pocak, kemény, stb.


2017. máj. 24. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
A puffadás is kemény, 5 hetesen NINCS terhespocak, mivel a méhed még orvosi értelemben is csak "rendesnél nagyobb" stádiumban van a szeméremcsontod mögött, akkor is, ha 82. terhességről van szó. Akármilyen domborulat van a bugyivonalad fölött, semmi köze a babához, legfeljebb közvetetten - puffadás.
2017. máj. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszönöm, tisztában vagyok vele, de ez nem múlik, tehát biztosan nem úgy puffadás, hogy ételtől, hanem gondolom a terhességtől. (ételtől nem is lehetne, mert annyira figyelek, hogy nem eszek puffasztót)


abban biztos voltam, hogy nem a méhem ;)

2017. máj. 24. 14:32
 3/9 anonim ***** válasza:

7 hetesen voltam először az orvosnál és a magzati ülőméret (CRL) 13,5 mm volt!


Neked a magzat kb. jelenleg 1,5 - 2,5 mm úgyhogy megnyugodhatsz ez nem terhes pocak csak max. a puffadás :)

2017. máj. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

második vagyok


A terhesség alatti haspuffadás okozója általában a progeszteron növekvő szintje. Ennek a hormonnak a szerepe a várandósság kialakulása szempontjából elengedhetetlen, a progeszteron teszi ugyanis lehetővé az embriókezdemény beágyazódását. Emellett a bélrendszer simaizomzatának működéséért is felel, fokozott termelésekor az étel lassabban halad keresztül az emésztőrendszeren és a baktériumoknak is több idejük marad a bontásra - emiatt a gázképződés is megnövekszik.

2017. máj. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

a gázképződés nem igaz :)

a többi biztosan, azt tudom, hogy nem a 'baba'! ennyire nem vagyok butus :D

csak kicsit zavaró, hogy 2 hete így nézek ki, elég hamar leesett saját magamnak, hogy mi a helyzet :))

2017. máj. 24. 14:47
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele, a 10. héten már megvettem a kismama nacimat mert a régi nadrágom már nem volt kényelmes. :) Most vagyok 27. hetes hát nincs pici pocakom..
2017. máj. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A beleiden kívül minden izmod lazul, ezért a hasizmaid is jobban engedik látni a puffadást, mint normál esetben. Mivel te már voltál terhes, ezért a te izmaid hamarabb és könnyebben engednek a hormonoknak.


Nekem is így volt, pókhas tök hamar, de jó sokáig ugyanígy is maradt, sőt ugye nem is ott kezdett nőni sem, ahol amúgy domborodott, szóval a puffadás miatt még akkor sem látszott, hogy igazi terhes has, amikor én már láttam, hogy ott lent már nem úgy áll, ahogy szokott. Kívülről csak az látszott, hogy ez aztán egy jól lakott óvodás. Ne ijedj meg, nem az van, hogy mostmár folyamatosan nőni fog.


(Persze az ilyen-olyan ismerősök esküsznek, hogy ő már azonnal látják, de ez azért baromság, mert többnyire az ember lánya így néz ki estére amúgy is terhesség nélkül is, vagy egy jó nagy kajázás után. A terhes pocak meg teljesen más, alulról gömbölyödik, előbb csak a bugyivonal táján, pont ott, ahol a puffadós, vagy kis úszógumival rendelkező has beesne, csak ezt sokan nem tudják és bármilyen hasra rásütik, hogy terhes, hogy nagyon bölcsnek és jól informáltnak tűnjenek.)

2017. máj. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én az első babámat várom, de nekem is lehetett látni már az elején, kemény volt, meg minden, ahogy te is írtad, de egyértelműen puffadás volt, mert utána nem nőtt, maradt ugyanolyan, majd csak a 16. héten lett változás.
2017. máj. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Már mindenki szépen leírt mindent :D Én csak annyit fűznék hozzá, hogy figyelhetsz te a kajára, ha másképp működik a szervezet... pl nálam a legnagyobb puffadást a narancs! okozta...holott az nem puffasztó étel...szóval bármi lehetséges :) Jó egészséget!
2017. máj. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!