Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elvesztett iker után mennyi...

Elvesztett iker után mennyi az esélye, hogy a másik baba is elhal?

Figyelt kérdés

6 hetes terhes vagyok és az UH-n a doki mutatta, hogy a baba jól van, hallottam a szívverését is. Aztán arrébb vitte az ultrahangot és látszott, hogy van mellette egy másik petezsák is, de üres és kezd összeesni, tehát frissen elhalt "B" iker.

Rengetegszer hányok, alig tudok enni valamit, ez az orvos szerint jó jel, hiszen egészséges a terhességem, az egyetlen baj, hogy görcsölgetek, de szedek magnéziumot. Szerintetek mennyi az esélye, hogy megmarad a baba? A doki szerint ne foglalkozzak ilyennel, ha baja van, úgyis elmegy, de ha idegeskedek, biztosan ártok neki. Mit gondoltok, van esély arra, hogy kihordjam a picit?


2010. máj. 17. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok terhesség indul ikerterhességnek, aztán az első hetekben az egyik baba elhal valamiért. Ilyenkor általában az elhalt embrió nyom nélkül felszívódik."A bajok (?) már a koraterhességben kezdődnek. Koraterhességi vizsgálatok (5-7 hetes korban) során észlelt ikerterhességek egy részében az egyik embrió gyakran elhal, ilyenkor nyom nélkül felszívódik, legfeljebb kisebb vérzés (és persze az ultrahang vizsgálat) jelzi, hogy mi történt. Talán ez az utolsó időpont, amikor a természet "gyógyít"."
2010. máj. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Ne aggódj, a környezetemben két ilyen eset is volt, mint a tied s mindkettőből a másik baba egészségesen született. Fel a fejjel. :))
2010. máj. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nagyon remélem, hogy nem lesz baj a picivel. Már megszenvedtünk érte, jó lenne, ha megmaradna, nagyon szeretném!
2010. máj. 17. 13:00
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Eleg sok. a masodik terhessegem ikernek indult, de mivel nem voltam korai uh-n (13 hetesen volt az elso), igy nem is tudtunk arrol, hogy elhaltr egy baba, mert uh-n mar nem volt nyoma. Szuleskor derult ki a mehlepenybol, hogy egypeteju ikerterhessegnek indultunk.

semmi gond nem volt egyebkent a terhesseg alatt, teljesen egeszseges fiam szuletett.

2010. máj. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég olvastam, hogy a terhességek 75%-a ikernek indul, tehát jó esélyeid vannak! :)
2010. máj. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kezdek megnyugodni. Közben anyám megnyugtatott, hogy ő hármas ikrekkel volt terhes, de egyikük a 6., másikuk a 9. héten halt el és csak a 3. baba született meg - az pedig én voltam. Miket meg nem tud utólag az ember ennyi év után... Remélem a mi piciként is egészségesen jön a világra 34 hét után. :)
2010. máj. 18. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!