Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akiknek ikrei lettek, ti...

Akiknek ikrei lettek, ti éreztetek vmi különöset? Gondoltátok h iker lesz? Milyen érzés két baba a pociban?

Figyelt kérdés
A családunkban van iker.Szóval megvan rá az esélyünk.Nagyon szeretnénk ha azok lennének.6 hetes lehetek.Mikor látja a doki ,hogy ketten vannak-e ????
2009. júl. 8. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Már az első uh-on látható, ha már dobog a szíve gondolom. Én a 8. héten jutottam csak el a dokihoz és ott ért a szívroham, mert közölte, hogy 3-an vannak. De hát mit volt mit tenni, felvettük a kesztyűt. Ha nincs segítséged, akkor elég durva időszak elé nézel. Nálunk most jönnek a fogacskák, a férjem meg elrepült Berlinbe reggel. Bele se merek gondolni,hogy milyen estém/éjszakám lesz. De nagyon sok örömmel is jár. :-) Ezt csak azért írtam, hogy akkor se kenődj el, ha egyedül jön a manó.
2009. júl. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy a többi kérdéshez nincs viszonyítási alapom. Ez volt az első terhességem és lehet, hogy az utolsó is, hacsak nem nyerünk a lottón, mert fel is kell őket nevelni. De gondolom ugyanolyan, mint egy babánál. Első voltam
2009. júl. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És fiúk vagy lányok??
2009. júl. 8. 15:04
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Három rosszcsont kisfiú. :-)
2009. júl. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Biztosan nehéz lehet neked most.De annyi öröm is !Gratulálok hozzájuk !:)

Én nem esnék kétségbe,az biztos ha ikrek lennének.

2009. júl. 8. 15:12
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elején volt nagyon nehéz, már megszoktam. Az lenne a furcsa, ha csak egy lenne. De az első pár hónapot nem kívánom senkinek. Tök egyedül csináltam mindent, mikor a férjem dolgozott. Egyszerre voltak éhesek, ha az egyik rázendített, akkor üvöltött a többi is. Egyszerre meg két kezem van. Most már azért nem befolyásolják ennyire egymást, nem kezd el sírni mindegyik, ha az egyik beüti a kobakját. Mindenesetre a házimunkára csak este van időm, ha jön apa haza. Szeptembertől meg másoddiplomát kezdek, ha felvesznek, úgyhogy onnantól lesz itthon megint őrültekháza. De esküszöm már egyre jobban élvezem a káoszt. :-)
2009. júl. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ikreim lesznek, 13 hetes vagyok, ez az első terhességem, teljesen természetesnek veszem hogy két baba van a pocimban. 6 hetesen tudtam meg hogy ketten vannak. minden nap meghányatnak, ennyi az egész kellemetlenség, de ez egy gyereknél is előfordulhatna még ebben az időszakban. Amit sajnálok, hogy nincs nagy választék babakocsiból, meg ikres cuccokból. Férjem nagyon ikreket akart, mikor még terveztük, én meg nem, hát neki lett igaza.:)
2009. júl. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Semmi extrát nem érezni a terhesség elején, ugyanolyan mintha egyedül lenne a bébi! A doki már 6 hetesen is látja az ultrahangon ha ketten vannak. Szerintem már nyugodtan elmehetsz az orvoshoz, általában ilyenkor szoktak az első vizsgálatra menni 6-8 hetesen! Valami furcsát érzel, azért kérdezed, hogy lehet-e különöset érezni? Mikor mész orvoshoz?
2009. júl. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem ,nem semmi különöset nem érzek.Csak egyszerűen tudom h ketten vannak.

Kedden megyek dokihoz,arra kaptam csak időpontot,már 2 hete agyalok,akkor csináltam a tesztet,ami + lett.

2009. júl. 17. 10:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem nagyapámnak volt ikertestvére, így az orvos szerint 25% esélyem volt rá. Mikor megcsináltam a tesztet, pillanatok alatt megjelent a csík, a várakozási időt se kellett megvárni. Már ébredés után hányingerem volt, de csak 2X hánytam egész terhesség alatt. Egész nap émelyegtem, de ez 1 babával is lehetett volna így.

Érdekes volt, de a 8 hetes UH-on a doki nem mondta, hogy ketten vannak (ez egy 60 év körüli orvos volt). Aztán 12 hetesen elmentem a fogadott orvosomhoz, és ő mondta, hogy "akkor ikerterhességről beszélünk, ugye?" Na, ekkor még jó, hogy feküdtem. Szerintem pályafutása alatt még senki nem hitt neki ennyire, mint én :) De aztán csak meggyőzött, kinyomtatta a fotót, és ott volt a 2 pici magzat.

Hogy az első orvos miért nem mondta, nem tudom. De utólag visszagondolva, jobb volt így, hogy másodjára +1 babát látott, mint eggyel kevesebbet.

De a legjobb az az időszak, amikor elkezdenek mocorogni a pocidban. Tök jó érzés tippelgetni, hogy a rúgás most épp kitől jött, vkinek a lába vagy a könyöke volt-e :)

Majd írd meg, légyszi hogy dupla öröm elé nézel-e!

2009. júl. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!