Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem elég a kismamáknak,...

Miért nem elég a kismamáknak, ha a buszon átadják nekik az ülőhelyet? Miért akarják, hogy a boltban is előre engedjék őket?

Figyelt kérdés
2017. máj. 25. 23:03
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom, én nem várom el. A terhesség nem betegség. Én sem értem az ilyen nőket.
2017. máj. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
61%
Kihasználják a helyzetet, az állapotukat, van mire hivatkozni. Mikor meglesz a baba, akkor meg majd jönnek ezzel : Vigyázzon mindenki az útból, mert gyerekkel vagyok ! :D
2017. máj. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
52%
Van aki azt hiszi hogy felsőbbrendű az állapota miatt
2017. máj. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
69%
Nem vártam el, hogy előre engedjenek, de 3x is megtörtént, hogy elájultam, míg a pénztárnál várakoztam. Pedig csak 3-4 percet kellett várnom. Gondolom, egyikőtök sem volt még terhes. Vagy,ha voltatok, a szerencsésebbek közé tartoztatok és nem voltatok rosszul.
2017. máj. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
76%
Soha egyszer sem engedett senki előre, nem is kértem. Ellenben az egyetemen volt hogy hallgató nekem jött, egy férfi a munkahelyemen egy méterrel előttem elengedte a lengőajtót úgy, hogy ha nem ugrok el teljes erővel a hasamnak csapódik, és nem azért nert nem látott, mert az 5 év körüli fiának tartotta azt.
2017. máj. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
75%
Nem várjuk el,csak jól esik. Emberségnek hívják. Mikor nem hagysz szenvedni másokat és neked csak egy kis áldozattal jár. Persze,nem betegség..csak mikor hónapokig hánysz és le vagy gyengülve, aztán szétcsúszik a medencéd és alig állsz a lábadon,annyira fáj minden lépés,miközben a tüdőd a nyakadba van passzírozva,a hosszanti hasizmod pedig épp kezd szétnyílni olyan égető érzés kíséretében mintha tényleg ketté akarna repedni,ennek a tetejébe fél óránként pisilned kell menni de nem állhatsz meg,mert dolgozni kell,háztartást vezetni,ellátni a családot...akkor egy dologért tudsz hálás lenni,ha minél hamarabb lemegy a sor és hazamehetsz. Nem vártam el sosem,nem is kaptam. De néha jól esett volna,most hogy így mondod..
2017. máj. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
76%

Ez egy olyan dolog, amit én sem értettem sose, míg nem lettem terhes. Aztán már az első trimeszterben megértettem, hogy nem véletlen találták ki a "terhes" szót. Sose vártam el, de megváltás volt mindig. Nekem a rosszulléteim miatt már rögtön az elején nagyon rossz volt bármilyen álldogálós, várakozós helyzet, és bár egyetlen alkalommal sem hánytam, szóval igazán szerencsés voltam, már az első időben volt gyakran olyan, hogy egyszerűen olyan erős hányinger és rosszullét kapott el, hogy ha otthon voltam és épp semmi különöset sem csináltam, akkor is egyszerűen le kellett üljek, rosszabb esetben feküdjek, mert képtelen voltam megállni a lábamon, annyira borzalmas érzés volt függőlegesben lenni. Ezen kívül épp csak elkezdett nőni a méhem, már pont elég volt ahhoz, hogy nyomja a hólyagom és folyton pisilnem kelljen, + ugye jobban dolgoztak a vesék is szóval nem elég, hogy a nyomódott a hólyagom, de még a megszokottnál több vizeletet is termeltem. Sokszor úgy nézett ez ki, hogy elmentem és már 10-15 perc múlva megint úgy éreztem, hogy kezd nagyon rossz érzés lenni a visszatartás, úgyhogy mentem gyorsan megint, mert muszáj volt... Ez tök jó, mikor állsz ott és akkor bocsesz, pisilnem kell már megint és már fáj a hasam a visszatartástól, hiába mentem el mielőtt bejöttem ide intézni a dolgaimat...


Ez egy időre enyhül, de később bosszútállva fog visszatérni, mikor a baba valóban nagy és tapossa is ki a hólyagot. Inni meg muszáj, mert ki nem száradhat az ember. Emellett a babától egyre kevesebb hely van a tüdőnek, fogy a levegőd, egyre jobban dolgozik a szív, maga a súlya is egyre terhesebb már a babának, nyomja a gyomrod, jön fel a savad, fáj a derekad, lábaid, már mindened. Egyszerűen terhesnek lenni terhes dolog, még akkor is, ha jaj de szép és varázslatos dolog, hogy ott mozog a baba a szíved alatt stb. Viszont az élet nem állhat meg, nem mehet mindenhova valaki helyetted, neked is menni kell, de gyakran nagyon nehéz és kellemetlen és igazán sokat segít, ha előre engednek, hogy minél előbb elhúzhass vízszintesbe feküdni és pisilni...

2017. máj. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
77%
nem vártam el soha semmi ilyesmit, de éljél te pár hónapot +5-10-20 kgal, 40 fokba, hidd el nem kellemes még fekudni, ulni sem, nem hogy állni....a postán, a buszon a minimum hogy előre engedem, a boltba csak azért mrm, mert mire lepakolnēk a futószalagról, már ő lenne soron...de ha latom hogy csak 1-2 dolog van a kosaraba elore engedem, sokszor még azt is aki nem terhes..
2017. máj. 26. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
82%

Ezeregy oka van, amiért jól esett, ha előreengedtek, és amiért most én előreengedek kismamákat.

Az utolsó hónapokban is jól bírtam a sétát, de a tétlen álldogállástól durván keményedett a hasam, olyan volt, mint egy kőszikla.

Állandóan pisilnem kellett, ezt is leginkább állva éreztem. Télen a kabátban könnyen túlmelegedtem, és nem mindig volt alkalmam levenni, mert nem fért a kezemben. Nyáron sokaknak vizesedik, dagad a lába.

A gyógyszertárban rémálom a sorbanállás, oda legtöbbször betegek járnak, lehet parázni, mit kennek rád.


Úgy vagyok ezzel az egésszel, hogy nem minden második ember kismama, kisbabás, vagy gyenge idős. Szóval nem vesz el sokat az életemből, ha előreengedem őket, nekik viszont sokat jelent.


Szerencsére vidéken, főleg kis falukban empatikusabbak az emberek, vagy egyszerūen mélyebben gyökerezik bennük az illem, hogy előreengedjék azt, aki rászorul.

Postán dolgozom, van hogy én kérem az ügyfeleket, hogy ha van egy plusz percük, engedjék előre a nagy pocakkal várakozót. Simán megteszik, van aki még mentegetőzik is, hogy nem vette észre, ki áll mögötte.

Ugyanitt az időst sem hagyják álldogálni.

2017. máj. 26. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
67%
Állj végig párszor több méteres sort terhesen. Majd meglátod, mennyit kell nyüglődni. Én anno az első trimeszterben sosem kaptam levegőt a boltban, szédültem, csúsztam össze. Ha ott volt a párom, ki tudtam menni, ha nem, szívás volt. Volt,hogy lerogytam a vizek közé, vagy alig értem ki a hányás előtt, pár lépésen múlt, de olyan sose volt, hogy előre kéretőztem volna.
2017. máj. 26. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!