Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » (Lombikosok! ) Más is hízott...

(Lombikosok! ) Más is hízott sokat az Utrogestantól a terhesség elején? Utána mi történt?

Figyelt kérdés

12 hetes vagyok. Napi 3x kellett 2 db 100 mg-os Utrogestant használnom, most kell elhagynom. 7 kilót híztam a terhesség előtthöz képest! Az első négy kilót paleo diéta mellett! Amerikai honlapokon olvastam, hogy mások is hízást tapasztaltak, gyakori mellékhatás ilyen mennyiségű progeszteronnál. De a folytatásról már nem írtak.

Az Utro elhagyása után is rohamosan hízni fogok? Ez a terhességi "kiindulási" súlyom? Vagy ha eddig ennyit híztam, akkor a 2. trimeszterben már nem fogok nagyon?



2017. máj. 30. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Más okból kaptam Utrogestant, de én is tapasztaltam hízást.

A terhesség további részében nem híztam sokat, sőt volt olyan időszak, mikor fogytam is, mert annyira égett a gyomrom, hogy alig bírtam enni valamit, és nekem a hányás is megmaradt a szülésig. Így összesen 3 kiló plusszal zártam a terhességet, ami valójában minusz lett a szülés után.

Szerintem ne aggódj! Ha már nem kell ez a hormonpótlás, onnantól könnyebb lesz kordában tartani a súlyodat.

2017. máj. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bár nem lombikos vagyok, de 3*3 Utrot használtam, én 1 kg-mal kevesebb voltam a 12. héten, mint amennyivel teherbe estem (60-59 kg).
2017. máj. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
7 kg szerintem nagyon sok. Nem vagy IR-es?
2017. máj. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
IR-hajlamom lehetséges. Egyszer átlépte a laboreredményem a határt. Ezért is paleoztam a lombik előtti, illetve azt követő 2 hónapban. De a diéta ellenére is híztam. Az elmúlt hónapban már felhagytam vele, de nem engedtem el magam.
2017. máj. 30. 15:59
 5/11 anonim ***** válasza:
Beírod a laborértéket?
2017. máj. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Még régen, évekkel ezelőtt volt egy ilyen "határátlépésem".

Az akkori értékek:

Kiinduló: Inzulin 5.20 mU/l (Homa Index 1,2)

60 perces inzulin 86.20 mU/L

120 perces inzulin 88.79 mU/L

2017. máj. 30. 19:52
 7/11 anonim ***** válasza:
En másik progesteron tablettát használtam, de én is sokat hiztam a terhesseg elején is. Nekem késöbb is (tabletta elhagyása után) szépen, ütemesen jöttek fel a kilok, de én ettem is, mert folyamatosan éhség érzetem volt. 60 kg al kezdtem és legalább 85 kg voltam szülés előtt, de lehet, hogy több. Most 68 kg vagyok, 5 hónapos a gyönyörű és szuper édes kisbabánk! :-D
2017. máj. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A 120 perces inzulin a "szigorú" dokik szerint csak 26-ig jó. Szerintem ha továbbra is ilyen ütemben hízol, akkor jó lenne a 24 hét előtt ellenőrizni, nehogy cukros legyél.

Persze az is lehet, hogy ennek a 7 kilónak a java része víz. :)

Hány kg-ról indultál?

2017. máj. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
63 kg-ról indultam (178 cm vagyyok)
2017. máj. 31. 10:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is 3x2 utrot használtam, már nem lombik miatt.

Én 3-4 kg-t fogytam a kezdeti súlyomhoz képest, sajnos végig hánytam az egész első trimesztert. :(

2017. máj. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!