Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi idősek voltatok és...

Mennyi idősek voltatok és milyen jövedelemmel rendelkeztetek mikor úgy döntöttetek eljött a gyerekvállalás ideje?

Figyelt kérdés
Most hogy látjátok? Jókor jött a baba?

2017. máj. 30. 16:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
44%
5: igy ertelmeztem a valaszod alapjan hogy szerinted 40 alatt eretlen az ember.
2017. máj. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, szívesen olvasnék még tapasztalatokat!
2017. máj. 30. 19:55
 13/24 anonim ***** válasza:

#11

Nem írtam ilyesmit. Csak megválaszoltam a kérdést.

2017. máj. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
61%

Most jön a baba, 10 hetes vagyok még csak :)

Én 24 éves vagyok, a férjem 34.

Most házasodtunk össze 2 hónapja.

Nekem már van diplomám,nyelvvizsgám, a férjem most diplomázik épp júniusban :) De persze dolgozik mellette ő is már 10 éve, én is már 7 éve. Autónk szerencsére van egy jó, hitelmentes, férjem vette a spórolt pénzéből. De házunk még nincs, most kezdünk el "kapkodni", mert nem az albérletbe akarom a kicsit hazahozni. Van rá 4 millió önerőnk, a többi hitelből lesz.

Meg van félretett pénzünk ezen felül kb 2 millió, ami majd berendezésre meg babadolgokra megy el.

A férjem jól keres nagyon, most ha a diplomája meglesz reméljük még jobban fog, viszonylag nekem is magas a bruttóm (br. 260ezer) így először csed-majd gyed+ családi ha jól számoltam nem fogok olyan rosszul kapni, míg itthon vagyok sem.

De a ház miatt most aggódok, hogy mi lesz, de hát valami majdcsak lesz :)

2017. máj. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
75%

Mi régóta vártunk a picire. Én 20 párom 23 volt. Ekkor még én akartam csak nagyon, de végül ő is belement. Az már a sors fintora, hogy azóta eltelt 7 év és csak most sikerült az első picur. Július végére várjuk :)

Nekünk az volt fontos szempont, hogy stabil munkahely legyen mindkettőnknek, illetve fent tudjunk tartani egy albérletet. (Ha úgy állunk hozzá, hogy jaj bármikor kirakhatnak... hát akkor sose vállalnánk gyereket) Most nagyon jókor jött, 2 év és házat is tudunk venni. Ilyen szempontból, jobb, hogy most lettem terhes. De nem bántam volna korábban sem :)


Ha van munkahely, és van albi vagy saját hely amit könnyedén fenntart az ember, és még szórakozásra is jut pénz meg félrerakni is, akkor oda már bátran lehet vállalni gyerkőcöt. Bár ez csak az én véleményem.


Szóval végül 28 leszek mire megszületik a kisfiúnk. Párom 30 lesz télen. Szerintem teljesen jó időben vagyunk, annak ellenére, hogy örültünk volna hamarabb is neki :)


31 hkm

2017. máj. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
még nem töltöttük a 26ot, mikor született (tavaly). Nekem 120e ft volt a jövedelmem fisen, férjemnek változó, átlag 300e /hó. Saját autó, még 3 évig hiteles lakás. Szerintem jókor döntöttünk a gyerekvállalás mellett
2017. máj. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Én 23 a párom 32.

A párom netto 350 ezer korul keres, nekem saját vállalkozásom van, igy minden hónap más, de nagyjából ezt az összeget én is hazahozom nettoban.

Teljesen jó igy minden, mindig is fiatalon szerettem volna családot :)

2017. máj. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%

En 22,ferjem 31

Tavaly hazasodtunk ossze,kinnt elunk,ferjem nem magyar.

Tobb,mint 2000eurobol elunk,es meg nem szeretnenk gyereket.

2017. jún. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

2000 euró külföldön a kettőtök összjövedelme utolsó? :O

Elsőnél kb 400 000 volt az összbevételünk (a gyeddel számolva)

Most amikor a második született kb 550 volt. Jelenleg hitelmentes ház, amit most bővítünk, pár hét és készen van. 2 hitelmentes autó (normál állapotú és méretű, de nem luxus verdák). Az első gyereknél még volt lakáshitelünk. 25 voltam, amikor született az első gyerekünk, a férjem pedig 27. Szerintem ennél kevesebbre is vállalható egy gyermek.

2017. jún. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
férjem 29,én 26 ( lassan 27 leszek ). Körülbelül 400 ezer forint az összbevételünk. Szerintem jókor jön, mert még fiatalok vagyunk, de már van egy kis alapunk ( pl.: saját lakás)
2017. jún. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!