Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ettől lehet baja a babának?

Ettől lehet baja a babának?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Sajnos nagyon rossz helyzetbe kerültem.

Munkahelyet váltottam, két hete dolgozom az új helyen,és kiderült, hogy terhes vagyok.

Viszont fizikai munkát kell végeznem napi 8 órában, állva.

Mivel próbaidőn vagyok, ha bejelentem a terhességet, azonnal kirúgnak.

Ezáltal könnyített munkát sem kérhetek erre hivatkozva.

Valahogy ki kell birnom a próbaidő végét, ami három hónap.

A kérdésem az lenne, hogy milyen veszélyei lehetnek a munkának a babára nézve?


2017. máj. 31. 16:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Konkrétan milyen munkát végzel? Mennyire vagy hozzászokva a fizikai terheléshez?


Kérdezd meg szerintem mindenképp az orvosodat is.


Görcs vérzés ugye nincs?

2017. máj. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
19%

Hát ugye tudod hogy ha nem mondod el hogy terhes vagy, és próbaidő után kiderül hogy már tudtál róla akkor is repülni fogsz?


Én nem várnék több gerincességet a munkáltatótól mint amit én adok.

2017. máj. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Ha lejár a három hónap próbaidő, és oda tolja a munkáltató orra alá a kiskönyvet, akkor nem rúghatja ki. Bocs az offért.


Milyen fizikai munkát végzel, egészen pontosan?

2017. máj. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Görcseim nincsenek, vérzésem sincs szerencsére.

A fizikai terhelést eddig egészen jól bírtam, csak most aggódom, mivel nem csak rólam van szó.

A munka amit végzek, igazából arról szól, hogy az alapanyagok üres ládáit takarítani kell, és a raklap tetőket a kész raklapra helyezni.

Próbaidő lejárta után felmondási védelem alatt fogok állni kismamaként. Tehát nem rúghatnak ki.

A gyes lejárta után valószínűleg nem fognak már alkalmazni, de az még több, mint három év...

2017. máj. 31. 16:30
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha lejár a három hónap próbaidő, és oda tolja a munkáltató orra alá a kiskönyvet, akkor nem rúghatja ki. Bocs az offért.


Dehogyisnem..ott szerepel a kiskönyvben feketén fehéren a terhesség megállapításán dátuma. Nos, ha ez egybeesik a próbaidőn töltött bármelyik nappal, akkor kirúghatja, sőt, mivel fontos információt is elhallgatott, így be is perelheti.

2017. máj. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
11%

Próbaidő lejárta után felmondási védelem alatt fogok állni kismamaként. Tehát nem rúghatnak ki.


Nem fogsz..mivel a terhességről a próbaidő alatt szereztél tudomást...úgyhogy nincs se védelem, se semmi.

2017. máj. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nincs bejelentési kötelezettségem.
2017. máj. 31. 16:48
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
DE próbaidő alatt van...és ha elmulasztod és kiderül nemcsak hogy kirúgnak, hanem rosszabb esetben beperelhetnek.
2017. máj. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%
Anyáink, nagyanyáink egész terhességük alatt ettől nehezebb munkát is végeztek. Mégis egészséges babát szültek.
2017. máj. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
2017. máj. 31. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!