Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy alulműködésem a...

Pajzsmirigy alulműködésem a 26. hétben derűlt csak ki lesz valami baja a babának?

Figyelt kérdés
Pajzsmirigy alulműködésem van ami a terhesség 26. Hetében derült ki.Eredmenyem Tsh 4.000 mlu/l (ref.0.300-3.600) t4 0.73 ng/dl (ref.0.80-1.70) t3 2.28 pg/ml (ref.2.20-4.20).Endokrinologusnál voltam aki 50 mikrogramm euthyrox tablettat irt fel es 5 het mulva megyek kontroll vizsgalatra.A kerdesem az lenne hogy nem lesz baja a babának hogy ilyen kesőn vették észre? Valaki járt igy mint én?
2017. máj. 31. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A baba saját magának termeli már a hormont,nem lesz baja.
2017. máj. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én azért nem vennék rá mérget, hogy nem lesz baja. Max akkor, ha előtte nem volt ilyen gondod és frissiben derült ki.

Másrészt szerintem orvosi mulasztás is történt az esetedben. A pm hormonok annyira alapnak számítanak, hogy egy ilyet benézni elég nagy szamárságra vall.

2017. máj. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nem lett semmi baja, pedig nagyságrendekkel rosszabb értékeim voltak, másodig trimeszterre sikerült belőni
2017. máj. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én egyszer olvastam egy sztorit a Bezzeganyán, hogy az 1. trimben nem vették észre/nem nézték a TSH-t, és valami izomproblémája lett a babának, fejlesztő tornára kellett hordani. De nem emlékszem pontosan.

De nem törvényszerű, hogy lesz baja. Csak nem zárható ki.

Esetleg egy gyerekorvost megkérdezhetnél erről.

2017. máj. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Van ahol 4,000 a tsh refértéke..Tudom,a t4 kevés,szóval kicsit alulműkődik,de nem vészes!

Szóval nem lesz baja a babának,nyugi!Ha összejött a baba,normális ütembe fejlődik,nem lesz semmi.Terhesség,sőt szoptatás alatt is előjöhet a probléma,a megváltozott hormonháztartás miatt is lehet.Nem biztos,hogy előtte alulműködött.Meg már a baba termeli magának a pajzsmirigy hormonokat kb.a 12.héttől!!!

Nyaki uh-ra elküldtek?Mert az is infó a dokinak,ha alapos.Plusz egy ATPO érték(vérből) is,hogy autoimmun-e...

Nekem volt vetélésem emiatt 9.héten halt el a baba.Kb.1 évre rá derült ki az oka,sima(nem autoimmun) pajzsmirigy alulműködés.,7,9cel vettek kezelésbe.Babához 1 és 2 között kellett lennie,de azoknak,akik kezelve vannak.Akinel pl 3,6 és nincs kezelve,simán teherbe eshet,mindenféle akadály nélkül.Nekem azóta 2 gyermekem lett,rendszeresen járom endokrinológushoz,szoptatás alatt is havaonta majd 3 havonta kellett.

Nyilván oda kell figyelni,de ettől nem kell félni,hogy beteg lesz.Mostmár kezelés alatt vagy!Ne aggódj!!!Kitartást!!!

2017. máj. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem meg volt olyan ismerősöm,akinek szintén tornára kellett járni a babának,feszesebb izomtónusai voltak,volt gond a kúszással,mászással,de semmi köze nem volt a pajzsmirigyhez.Inkább azoknál van gond,akik az anyaméhben volt valami,pl ennek az ismerösömnek kicsi volt a méhe a baba meg nagy volt(kicsi vékony anyuka,magas köpcös apuka),nem törvényszerű,csak példa!

Na nem kötekedés,csak inkább szeretném megnyugatni a kismamát,mert mostmár kezelve van,nem kell aggódnia.#1,5#

2017. máj. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ kicsit megnyugodtam.Nyaki ultrahangra nem küldött az orvos viszont anti tpo- ra vettek le vért és 5 het mulva mennem kell vissza a friss tsh t3 t4 eredmenyekkel.
2017. máj. 31. 21:29
 8/11 anonim ***** válasza:

A baba a 16. héttől már rendelkezik pajzsmiriggyel és magának termeli a hormont. Addig számít, hogy anyucinak van e gondja vagy sem. Nekem pm alul működésem volt 1,6-ra sikerült levinni terhes is lettem majd 6. héten már 3,8ra felugrott ami nem csoda mert a pici elszívja. Na ilyenkor van baj, ha nincs pótlás, mert elmehet a baba. Én mivel már két éve szedem a gyógyszert így nem lett gond, emeltünk az adagon és azóta is 2 körül alatt van a TSH, de már csak T4-et nézünk 4 hetente.


Babádnak nem igen lesz már gondja és az értékedből én arra következtetnék, hogy terhesség alatt alakult ki így biztos minden rendben lesz, csak szülés után majd érdemes lesz utána nézni hogy állsz. Ilyenkor normális, ha kicsit magasabb a TSH. Addig is a doki majd úgy is nézegeti, hogy hogy állsz :)


Minden jót!


31hkm

2017. jún. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a biztato szavakat,meg azt olvastam hogy ha antoimmun a pajzsmirigy alulmukodes akkor nem szabad jod tartalmu terhesvitamint szedni.Nekem viszont meg nem derult ki hogy az van -e igy a dr.no nem mondta hogy ne szedjem a terhes vitaminom(gravida) es most nem tudom hogy jo e ha szedem vagy artok vele!?A dr.no biztos mondta volna ha nem lehet mert kerdezte hogy miket szedek.
2017. jún. 1. 08:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Szedd a vitamint,ha nem okoz panaszt.Igen,tilos a jód autoimmunnál,de ennyi belefér terhesség alatt,úgy olvastam!
2017. jún. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!