Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet repülővel utazni terhese...

Lehet repülővel utazni terhesen? Mármint nagyon korai terhesség esetében?

Figyelt kérdés
Ma kellene megjönnie a menstruációmnak, remélem nem fog :) viszont jövő héten pénteken utaznánk nyaralni repülővel. Ha sikerült ebben a ciklusban összehozni a babát, akkor amikor repülök 5 hetes lesz. Olvastam ezt is azt is. majd ha pozitívat tesztelek felhívom a nőgyógyászom és megkérdem őt is, csak addig érdekelne, hogy ki mint tudja? (tudom hogy a 34. héttől nem, meg orvosi papír kell, de az első hetekben? árthat a kozmikus sugárzás?)

#repülés #terhesség #repülni terhesen
2017. jún. 5. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Kozmikus sugárzás?

Az űrbe azért ne repülj!

2017. jún. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem az űrbe gondoltam az utazást :), de már sima repülőutaknál is magasabb a sugárzás, mint a földön. Számít az a több x km-nyi levegő is! A pilótáknak és a légiutaskísérőknek is meg van adva hogy életük során mennyit repülhetnek. A munkájuk során több sugárzás éri őket, mintha atomerőműben dolgoznának. Persze határértéken belül van, ezért van leszabályozva hogy heti/napi hány órát repülhetnek. Természetesen nekem ez most egyszeri kb3 órás útról lenne szó, de azért aggódom, mert az első hetekben fejlődik ki a baba idegrendszere stb...
2017. jún. 5. 15:51
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Semmit nem árt a repülés egy 5 hetes magzatnak. És még később sem. Nem befolyásolja az idegrendszerének a fejlődését SEM, tehát nyugodt szívvel menjetek.

Az utolsó trimeszterben is csak azoknak a kismamáknak nem ajánlják akiknek voltak komplikációk terhesség alatt korábban. Illetve ha a szülés bármikor beindulhat már. És ugye egy repülőgépen nem a legideálisabb szülni.

2017. jún. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Az elejen sem mennek. Ugyanis a terhessegek elejen gyakran fordul elo barnazas, verzes, amivel azonnal ajanlott orvoshoz fordulni. A mehen kivuli eshetosegerol nem is beszelve.
2017. jún. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

20 evvel ezelott 5 hetesen nem is lattuk meg az uh sem a magzatot

Nem kell tullihegni a terhesseget.

Kozmikus sugarzas 3 ora alatt aha 5 laba lesz a 2 mm embrionak tuti

2017. jún. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Igaz, 20 evvel ezelott jobb volt az orvosi ellatas, terjunk vissza ahhoz az allapothoz.

Fraszt.


Nullaig pontozhattok de epp eleg kismama vetel el 5-6 hetes terhesen (koztuk egyszer en is), a mehen kivuli meg konkretan kbaszott veszelyes ha nem veszik eszre idoben. De igazatok van, a nyaralas fontosabb........

2017. jún. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Amugy komolyan ennyire nem latjatok, hogy csak itt az oldalon NAPI SZINTEN vetel el vagy kezd valaki gorcsolni es verezni 5-6-7 hetes terhesen? Es erdekes modon azokat mind orvoshoz kulditek azonnal!
2017. jún. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A terhesseg egy normalis termeszetes allapot nem szornyu veszelyes kezelni valo betegseg.

De ugy latom ma minden kismama eletveszelyben van.

2017. jún. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet!! En egeszen a 32. Hetig repultem, vagy tucatszor. Minden rendben ment. Az elejen foleg semmi rizikot nem jelent. Kesobb is inkabb csak attol felnek a legitarsasagok, h beindul a szules a fedelzeten ezert kotik szabalyokhoz az utolso trimeszterben utazast.
2017. jún. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, 5 hetes voltam amikor repültem, nagyon rossz élmény volt (többször is repültem már mindig élvezetem), de most rettentő rosszul viseltem, nem is fizikailag, hanem lelkileg.


7 hetesen elkezdtem vérezni és művi befejezése lett. Nem mondom, hogy a repüléstől ment el a baba, egyenlőre vizsgálják a véremet, aztán vagy kiderül valami, vagy nem.


Sajnos minden 3. terhesség vetéléssel végződik, ez van el kell fogadni. Ennek a babának valami miatt nem kellett megszületni. Lehet felelőtlennek gondolni, hogy elmentem nyaralni, de ha nem megyek lehet akkor is elmegy, vagy a 12. heti ultrahangon derül ki hogy gáz van és nekem kell dönteni a sorsáról. Szóval történhetett volna rosszabbul is!

2017. júl. 27. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!