Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem túl korai ez még?

Nem túl korai ez még?

Figyelt kérdés
18+4hkm intenzíven érzem a babám mozgását viszont ma figyelmes lettem arra hogy ott ahol éreztem őt mozogni, ott azon a ponton szemmel láthó volt.Vagy mikortól lehet látni a pocakon hogy mozog a baba? Szinte fogadni merek hogy ez nem lehetett más.

2017. ápr. 27. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon eltérő lehet,minden nő más egy picit..valakinek jó széles a medencéje,jobban elfér benne a baba,később domborodik a pocak,később látják mocorogni a picit..az se mindegy a lepény hol tapad...későbbiek folyamán,akik már több babát is kihordtak,még azt is meg lehet különböztetni hogy fekszik a baba,mert a mozgásokból tudod,hol a lába,és hol a háta...és a feje.. :) imádtam ezt.. és 3-ból 1x faros babám is volt, a feje mindig a gyomromat nyomta, a feneke végig a húgyhólyagomon pihent,ami már a 9.hónapban nem volt könnyű :D ....van akinek hamarabb láthatóvá válik a pocak is,és a külső szemlélődőknek is a baba lubickolása. Biztos hogy Őt láttad. :) Vannak akik váltig állítják a 20.hét előtt nem érezhető a baba mozgása,csak a bélmozgással tévesztjük össze... ezt az első terhességnél még bevesszük,össze lehet esetlegesen téveszteni... de mikor már többször vártunk babát,nagyon jól tudjuk mit "kell" érezni,köze nincs a bélmozgáshoz,és bizony már sokkal hamarabb is érzékelhetünk apróbb kis moccanásokat mint a 18.-20. hét..,amit általában nem ír be a védőnőnk,elhiszi,de nem írja be,mert a nagy könyv szerint korai még. :) További jó babavárást,és könnyű,gyors szülést kívánok! :)
2017. ápr. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én hamarabb láttam, mint éreztem 19-dik héttől.

Sztem te is láthatod már a mozgását.

2017. ápr. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen koszonom a válaszotokat nagyon jol esett ezt olvasni !!! Szerintem a bél mozgás egész más vagyis en úgy érzem ! Csak nekem olyan hihetetlen hogy mar most olyan sokat mozog a babám! Mindig ahol tartózkodik ott picit be keményedik olyan 15cm körül a hasam! Viszont kívülről a mozgást olyan 3x láttam csak de láttam !!! Tudom hogy az az en kisfiam volt ❤
2017. ápr. 27. 20:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Első babámmal én is így voltam. Láttam de nem hittem el, azt hittem korai. Majd megint láttam.

Most második babámat várom és csak később láttam, elsővel hátsó fali volt a méhlepény, most mellső. 19 hetesen mondta az orvos a mellső fali lepényt de szinte tudtam, első babám intenzíven éreztem már 18 hetesen, most a másodikat éppenhogy ritkán és gyengén. Szóval nagyon nem mindegy sok tényező, 1 személyen belül is lehetnek nagyobb eltérések különböző terhességeknél, másoknál meg végképp.

2017. ápr. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!