Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor van a folsavnak kifejeze...

Mikor van a folsavnak kifejezetten fontos szerepe a fejlődésben?

Figyelt kérdés

Sajnos egész egyszerűen hányok a folsavtól. Észrevettem már a terhességem 9. hete körül, amikor 2 napig nem vettem be a folsavat mert nem vittem magamammal, hogy teljesen jól voltam, se hányinger se hányás. Aztán körülbelül egy hete feladtam a folsav szedését, azóta teljesen jól vagyok, egy kis rosszullétem sincs. Mikor van a folsavnak nagyon fontos szerepe a fejlődésben? Nem akarok felelőtlennek tűnni, sem pedig önzőnek, egyszerűen nehezen viselem a minusz 4-5 kg-t az amúgysem nagy súlyomból, ezáltal nagyon gyenge vagyok, alig tudok-tudtam valamit lenyomni a torkomon, volt olyan hogy egy nap 5x-6x is hánytam. Mostanában hogy bejött a meleg, alig birok kint lenni mert seperc alatt elszédülök és csillagokat látok, szóval jó lenne ha kicsit visszatérhetnék az életbe.

13+2 hkm


2017. jún. 8. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:

12. hétig.

Én is ugyanígy vayok, először gravidát szedtem, majd a 9. hét körül elkezdtem hányni. Direkt este vettem már be a végén, elaludtam, majd egyszer csak felébredtem arra, hogy már jön is...

Aztán váltottam sima folsavra, de attól sem lett sokkal jobb. Én abbahagytam pár napja.

2017. jún. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A első 12 hétben. A gerinvelőcső pl.a 7. héten záródik.

Már gyakrlatilag készen van a gyerek. :-)

Bár szerintem inkább a gyógyszer vmi vivő anyagára lehetsz érzékeny. Próbálj ki vmi más terméket, ha még szeretnéd szedni.

2017. jún. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Terhesvitamint szedsz?


Nézd meg a folsav tartalmát, lehet nem kell mellé plusz folsav. Czeizel vitaminban pl. a kismamáknak ajánlott napi adag van.

2017. jún. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!