Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is legyengül a terhesség...

Más is legyengül a terhesség vége felé? 31hetes terhes vagyok, kb egy hete nagyon fáradt vagyok, gyenge, félóra házimunka ugy kifáraszt mintha minimum egész nap hajtottam volna. Korainak tartom ezt a kimerültséget.

Figyelt kérdés
2017. jún. 10. 10:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én is pont így vagyok egész héten 30 hetes terhesen.

Lehet az időjárás sem tesz jót, mert én levegőt is nehezen kapok. Egy 5 perces séta közben is kifulladok, és le kell ülnöm, pedig a héten voltam dokinál és minden rendben volt.

Nem tudom, hogy mennyire normális, de velem is pont ez van, ha ez megnyugtat :)

2017. jún. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
hasonló a helyzet nálam is... 30 hetes kismama :)
2017. jún. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én eddig edzettem,reggeltől estig meg sem álltam,2 kis lányunk van már,egy kutya akivel szintén foglalkozni kell,hatalmas kert ami egy kis eső után tiszta gaz :D engem nagyon nagyon zavar mert közel 2honapot igy lerongyólódva csinálni nem tul biztató :/
2017. jún. 10. 12:12
 4/14 anonim ***** válasza:

Nálam is ez a helyzet 30. héttől xD Úgy érzem már magam mint valami zombie... képes vagyok az evésbe is elfáradni :D Ez szerintem természetes. Vannak szerencséesbb kismamák, akik hirtelen erőre kapnak és a végén is mint valami szupernő erővel rendelkezve világot váltanak meg :D A világot minden nap én is megakarom váltani, de komolyan haldoklom közben xD Szóval nehezen haladok egyről a kettőre :S A minap a boltba nagyjából 3 kiló árut vettem... hát félúton azon gondolkodtam, hogy leülök egy padra és megvárom míg a párom hazaér délután a munkából xD Az a 3 kiló is megviselt, fájt a hasam alja, és levegőt is alig kaptam ... De egy a jó most még, hogy egyik nap ilyen másik nap olyan... van amikor ez meg se kottyan :D


Kitartás!


33hkm

2017. jún. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ne hagyd el magad! Nálam is van/volt ilyen nem egyszer, ez a 2. terhességem és érzem a különbséget. Első babával kb itt körül kezdődött, hogy nagyon hamar kifáradtam, hát pihentem.. de nem volt jó, innentől nem is nyertem vissza az energiámat. Most még itthon vagyok a kisfiammal és pl 27 hetesen mikor alig bírtam mozogni megijedtem mi lesz még a végéig de nem tudok pihenni. 1-2 hét alatt max elmúlik az ilyesmi aztán újra van energiám mindenre. Most 36 hetes vagyok, 1 hete pl rengeteget nyafogtam, hogy mennyire nem bírom aztán most meg tök jól vagyok.
2017. jún. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igyekszem nem elhagyni magam,naponta többször állok neki tenni-venni,délelőtt pl fürdőszoba bútort szereltem össze :D próbálok talpon maradni de szo szerint érzem hogy hagy el az erőm,szédelgek,megfájdul a hasam,még étvágyam sincs :/ olyan aktív vagyok egyébként,nem ismerek magamra....ezt leszámítva hogy vagytok?Kinek hanyadik baba,fiúcska vagy kiskirálylány?Meg van már minden?
2017. jún. 10. 13:18
 7/14 anonim ***** válasza:

Akkor meg jó eséllyel neked is javulhat. Ha sokat romlik szerintem érdemes egy vérképet csináltatni azért, vashiányos vérszegénység tünete is lehet. Persze azért ne gondolj arra, hogy az utolsó 2 hónapban is mintha terhes se lennél, mert nyilván annyit nem bírunk és ez teljesen normális. Nagyon gyorsan hízik a baba, 2 kg körüli már + a többi magzatvíz stb, hát a lábak megérzik. De attól még nem kell mindennapnak így telnie, nekem ez hol jobb hol rosszabb.

A légszomj a terhességgel jár, mivel egyre magasabban van a méh teteje, nyomja már a tüdőt. Ez majd akkor javul picit, ha leszáll a pocakod. De a meleg se segít sajnos.

Nálunk minden kész, bár 36 hetesen szerintem illik azért. Ti hogy álltok?

5-ös

2017. jún. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Nekünk 1 baba lesz, kisfiú :)

A légszomj és a kifulladás mellet azért én is próbálok aktív lenni, főzés, bevásárlás, takarítás stb, de bizony néha néha le kell ülni közben néhány percre. Egyébként nekem az elejétől kezdve ilyen ingadozó, a rosszullétek is így voltak. 1-1 hét nehezebb időszak, majd 1-2 hét aktívabb. Már megszoktam.

A baba szoba nálunk már félig készen van, a bútorok egy részét még össze kell szerelni, de már megvan mindenünk. Pont a héten vettük meg a hiányzó dokgokat is (kiskád, kifogó, matrac, lepedő stb.), illetve majd még mosni kell.

De még nem merem berendezni a szobát, csak gyűtögetek, pedig már olyan jó lenne egyben látni!

Ti mennyire vagytok ebből a szempontból babonásak? :)

2017. jún. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt egy ilyen mélypont kb. ugyanekkor, pár napig nem kaptam levegőt, úgy éreztem, megfulladok, aztán hirtelen sokat javult a helyzet. Szerintem aki terhes és fáradtnak érzi magát, az pihenjen, amennyit csak tud, nem kell sem hősködni, sem mártírkodni, és a szervezet meghálálja a pihenést és erőre kap. Ez nem magunk elhagyása, hanem a szervezet jelzése.

A vérszegénységet én is akartam mondani, nekem is kell plusz vasat szedni.

2017. jún. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Egyetértek az utolsóval,ha ugy érzi a kismama hogy elég akkor tessék pihizni,majd nem fogunk pár hét múlva :D én nem vagyok babonás ilyen téren,de a bútor nincs össze rakva még,a sarokban van fel halmozva minden :P bár még van pár hetünk,jövőhéten már össze állítunk mindent.Nekünk 2lány után kisfiú lesz,teljesen más terhesség mint az előzőek,a hasam is óriási pedig a baba a többihez képest kicsike :)
2017. jún. 10. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!