Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetnék az ellen hogy a...

Mit tehetnék az ellen hogy a párom ne bántson egyfolytában? Mármint nem fizikálisan hanem mindig azt hajtja hogy nem csinálok semmit!

Figyelt kérdés

Egyfolytában azt vágja a fejemhez hogy nem csinálok semmit mert a főzés,mosás,takarítás,vaslás és az összes házimunka az egyenlő a nullával! már nagyon sokat sírok ezmiatt el kellene hagynom? 25hetes terhes vagyok dolgozni nem tudok mert olyan a munkahelyem meg az eléjen kórházban is voltam azóta veszélyeztetett terhes vagyok!

Egész nap neki ugrálok amit kér adom neki! De ő meg csak bánt egy kedves szava sincs! Akkor most hogyan tovább? Lenne hova mennem és attól sem félek már igazából hogy egyedül kell felnevelnem a babát! Ötletek? Nagyon el vagyok keseredve:-(



2012. nov. 14. 15:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos felcuccolnék, és otthagynám úgy két hétre, hogy érezze, mennyire semmi, amit megteszek. Majd beszélnék vele, hogy hogyan tovább. Legalább te is kipihened magad.

Persze neked kell tudnod, hogy mennyire erős a kapcsolatotok, és hogy te hogy bírnád a különlétet. Mindenesetre jobb ezeket a dolgokat még most tisztázni, mert ha megérkezik a baba lesz még sok nehéz helyzet, amihez olyan ember kell,hogy melletted álljon, aki szeret, és tisztel.

2012. nov. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is ez volt oylan szinten betelt apohár hazamanetem 2 napra a két éves lányommal kelett is ez neki!!! 23 hetes voltam és idegbe állt a gyomrom mikor itthon volt mert cseszegetett bár nem vagyok veszélyeztetett terhes de eképp cselekdnék ujra és ujra amig nem látja be mekkora taho.

menyj haza pár napra lesz ideje elgondolkodnia és te meg ujult erövel csaphatsz ujra a lecsoba

2012. nov. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom átérezni a helyzetedet mert nálunk az ellenkezője van. De biztos igaz ha velem így viselkedne nálam is betelne a pohár. Mielőtt terhes lettél nem volt ilyen? Mert ha már előtte is ilyen volt akkor kár volt bevállalni így a babát. A helyedben próbálnám vhogy megoldani a helyzetet mert teljesen otthagyni se megoldás hiszen annak a gyereknek jobb ha teljes a családja de nincs más megoldás akkor tedd amit jónak látsz és hagyd ott. Vagy próbáld meg azt a verziót h jó pár napig tényleg nem csinálsz semmit. És akkor meglátja h ha nincs tiszta alsógatyája esetleg nincs meleg étel az asztalon akkor h áll a szája és ezek után mondhatja h tényleg nem csinálsz semmit. Ezt megpróbálnám. De ha ezzel se lesz kedvesebb érdemes elbeszélgetni vele a lehetőségekről hiszen nem azért szülsz neki gyereket h téged csesztessen inkább álljon melletted. Még a házimunkában is hiába ő dolgozik főleg úgy h veszélyeztetett vagy. Nem tudom némelyik férfinak mi baj van az agyával de h az ilyennek biztos nem szülnék. (kedves kérdező ne vedd magadra) Csak annyira furcsa ez a helyzet párom olyan típus akinek bátran lehet szülni mert ha épp fronthatás ér és fáj egész nap a fejem még mosogatni sincs erőm nem cseszeget miatta kedvesen átvállalja. De ha fordítva is lenne ha neki lenne vmi gondja bármit amit megtudok megcsinálnám helyette. Ez az összetartás próbáld meg vele ezt is megértetni h összetartoztok és h boldognak kellene lenned mellette h ne érezd azt h hibát követtél el h neki szülsz gyereket mert ezzel a viselkedésével kb ennyit ér el. Igenis tudd azt mondani h az én párom olyasvalaki aki irigyelhet mert neki lehet szülni olyan ember. Mert ahogy most viselkedik azzal csak egy szégyentáblára kerülhetne fel. Bocsi a regényért de felháborított :) Neked sok erőt kitartást és fel a fejjel. :)

23hkm

2012. nov. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%

én is othagynám a fenébe. biztos sokat agyalnék rajta először.de ha te is felteszed magadnak a kérdést: "akarok én ennek az embernek szülni?" akkor nem lesz nehéz a választás. ha már most lebecsül, semmibe vesz, akkor ez később sem lesz másképp és valljuk be,nem fest a jövőre nézve jó képet! ha szerinte a házimunka smafu,akkor a gyereknevelést is annak fogja tartani és kétlem,hogy bármiben a segítségedre lesz majd!

mérlegelj! hisz mi ismeretlenül nem tudunk jó döntést hozni helyetted!

2012. nov. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 mmT ***** válasza:
100%

Nagyon szomorúan olvastam a kérdésedet.

Ha veszélyeztetett terhes vagy, akkor még a házimunkákat is csak módjával kennene végezned! Ez a lelki terror, a sok sírás nem tesz jót a babának! Neked sem. Egy jól működő kapcsolatban szerintem a férfi ilyenkor önként be kellene segítsen a házimunkába, és a tenyerén hordozzon.


"Lenne hova mennem és attól sem félek már igazából hogy egyedül kell felnevelnem a babát." --- :(


Ha egy időre külön mennél, nyugodtabban élnéd meg a terhességet szerintem.

A terhesség előtt jó volt a kapcsolatotok, vagy csak most kattant be a pasi? A szexhiánytól simán bekattanhatnak, és van olyan pasi is, akinek van vm terhesnő-fóbiája. Ha erról van szó, akkor lehet, h a terápián is elgondolkozhatnátok.


Kívánom, h jobban alakuljanak a dolgok! Kitartás!

2012. nov. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat! Hát igen talán még magamnak is félek bevallani de a legnagyobb félelmem hogy ha elmegyek soha többet nem keresne! Tudom tudom hogy akkor nem is ér ennyit az egész vagy nem is tudom talán ez lenne a legjobb! Amúgy a babát nagyon várja meg nem tagad meg tőlem a babatól semmit pedig nem vagyunk annyira jó anyagi helyzetben de inkább ő mond le dolgokról hogy nekem meglegyen minden! Csak nem tudom! Lehet tényleg el kellene mennem pár napra bár ezt is mondtam már neki de nem akarja! Teljesen el vagyok keseredve! És tanácstalan vagyok! De én tényleg nem érzem úgy hogy a házimunka ennyire semmitérő lenne! Hisz 9től 1ig szinte meg se állok ha nem kell esetleg főznöm akkor kitakarítom a konyhaszekrényt vagy a fürdőt! Én már nem tudom mit tegyek! Várom hogy haza jöjjön kíváncsi vagyok a reakciójára mert írtam neki smst hogy elmegyek ha nem változtat!
2012. nov. 14. 17:10
 7/15 anonim ***** válasza:
Majd meséld el mire jutottatok! :) Szurkolok nektek azért h kitartsatok egymás mellett! 3. válaszoló voltam! :)
2012. nov. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Hát ne csinálj semmit, nehéz kibírni, de próbáld meg.... hátha jobb belátásra tér! ha nem akkor én otthagynám, ha lenne rá lehetőségem!
2012. nov. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon szomorúan olvasom, mindig is nagyon sajnáltam az olyan nőket, akiknek a munkáját ennyire nem értékeli a párja, fogalmuk sincs, hogy mennyi meló ez. Én nem is tudnék ilyen férfivel együtt élni, annál sokkal emancipáltabb nő vagyok. Nem is ez a lényeg, mert nekem sikerült kifognom olyan férfit, aki pl.tök szívesen főz, mert szeret is, a bevásárlást általában ő végzi, a takarításba meg rászólok, hogy segítsen :).


Egy ötletem van, hogy mit tehetnél, mielőtt esetleg lelépsz pár napra, mert tudom, hogy nem olyan egyszerű elmenni (nálunk meg más a probléma). Én is veszélyeztetett terhes vagyok 32 hetes. Nem tudom, hogy te hogyan, ennek is több fajtája van, valamelyik mellett lehet mozogni. Nekem speciel nem lehet egyáltalán 3 hete, én is kórházban kezdtem. Amióta így vagyok, tényleg maximálisan mindent levett a vállamról, én egy az egyben fekszem egész nap, minimálisan kelek csak fel. Muszáj, mert szinte teljesen kinyílt a külső méhszájam. TUdja, hogy ez a baba egészsége miatt van, és nem is kérdés neki, hogy mindent megcsinál, és igen, most már hulla fáradt meg tök kivan, de végre ő is belátja, hogy mennyi mindent csinálok itthon még úgy is, hogy besegít.

Szerintem a következő orvosi látogatás után kamuzz kicsit neki, hogy most egy ideig csak kizárólag fekhetsz, és nem kelhetsz ki az ágyból a baba egészsége érdekében. (ha pedig amúgy is így kellene, akkor azonnal feküdj le és sz@rj le mindent a babádért!!!!). Ha igazán megtesz mindent értetek, akkor átvállal mindent (mert a megadás az nem elsősorban anyagi dolog, hanem az, hogy odafigyel rátok, vigyáz és a baba érdekeit tartja szem előtt). Ha pedig szépen neki kell majd mindent csinálni, akkor talán rájön, hogy eddig mit várt el tőled eredendően, mert ez "így természetes". Jajj, olyan ideges leszek az ilyen férfiaktól. Sajnos a családunkban is van ilyenre példa, ugyanígy terhes lánnyal. Próbáld meg ezt, ha nem sikerül, akkor tényleg nem érdekli a gyereke és a te egészsége(d), és akkor sajnos lépni kell. Ha amúgy is egyedül vagy midnenben, akkor legalább rá ne kelljen mosnod, főznöd stb. Anyagilag meg utána is támogathat, sőt kötelessége is!!! Sok szerencsét, remélem rendbe jönnek a dolgaid!

2012. nov. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én először is keresnék pár neki cikket a neten, hogy mi az, hogy veszélyeztetett terhes, és az mit jelent, mivel jár, mire kell figyelni, Ezek után szépen megmutatnám neki, hogy az adott heten a gyereknek mije fejlődik ki, hol tart éppen, mire van szüksége a kismamának, hogy minden simán menjen. Végül pedig keresnék olyan cikket, hogy az apák szerepe a terhességben, vagy ilyesmi, és azt is megmutatnám neki. Ezt így egyben ráborítanám, hogy tessék, tanuljál, és fognám a cuccaim és elmennék anyámhoz úgy, hogy mobil kikapcsol, szüleim pedig tagadjanak le, hogy ott vagyok. Két hét múlva pedig felhívnám, hogy elolvasta-e a cikkeket, tanult-e belőlük, tud-e már mosni, főzni, vasalni, takarítani, és még mindig úgy gondolja-e, hogy semmit nem csinálok. Aztán ha belátná, hogy jó még is igazam volt, akkor azt mondom oké, nagy kegyesen hajlandó vagyok hazaköltözni, de csak is feltételekhez kötve. Persze tuti jönne azzal, hogy de ő bezzeg nem vesz sört, mert én túrós sütit akarok enni, de ezt lerendezném azzal, hogy az ő pocakjában nincs egy 25 hetes magzat, akinek sörre lenne szüksége a fejlődéshez, de az enyémben van egy olyan, akinek extra adag kálciumra van szüksége túró formájában. Ennyi. :)


Ne keseredj el! Légy talpraesett és erős! Hiszen nő vagy, az erősebbik nem! :D


Kitartás!


38+5 hkm

2012. nov. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!