Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akkor is biztonságban érezhete...

Akkor is biztonságban érezhetem magam, ha nincsen fogadott orvosom?

Figyelt kérdés

Második gyermekemmel vagyok várandós. A lányomnál volt fogadott orvosom. 9hónapig hozzá hordtuk a pénzünket, viszont a szülés napján egy mondva csinált indokkal "átpasszolt" máshoz, igy egy idegennél szültem.

Tanulva a hibámból, most úgy gondolom, hogy azt a pénzt inkább a gyerekre költöm. Viszont néha el fog a félelem, hogy a terhesgondozás alatt igy is megfelelőképpen fognak figyelni ránk? Nektek mi a tapasztalatok?


2008. okt. 16. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem volt fogadott orvosom, nem bántam meg. Jártam olyan anyukával a terhesgondozásra, aki ugyan megkérdezte, hogy mennyi az annyi, aztán meg szólt a dokinak, hogy ő ezt nem tudja kifizetni, a doki megértette, elfogadta, hogy nem engedhetik meg maguknak, de vele is ugyanolyan volt, mint bárki mással. Szerintem dokija válogatja.
2008. okt. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Próbálj meg szülésznőt fogadni (már ha nálatok lehet). Szerintem ő nem fog lepasszolni. Végül is komplikáció mentes szülésnél úgy is ő van bent. Neki lényegesen kevesebbet szoktak adni, mint a dokinak. Ha gond van (ne legyen), akkor meg úgy is ott van az ügyeletes.

2008. okt. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én esetem mondjuk speciális. Én streptococcus hordozó vgyok, ami azt jelenti, hogy hiába kezelik ki, egyik napról a másikra visszajöhet, és nagyon veszélyes a babára. A vajúdásnál antibiotikumot kéne kapnom.

Egészen a 25. hétig nem volt fogadott orvosom, de megijesztett, hogy a nőgyógyászok azt mondták, nem kell az antibiotikum, ha a 36. heti kenet negatív. De könyörgöm, a szülésig még visszajöhet...

Szóval fogadtam egy orvost és így már biztosan kapok antibiotikumot. Hát nekem ezért fontos...

(bocs a hosszú történetért)

2008. okt. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ha problémamentes a terhességed, akkor biztosan át lehet vészelni ezt az időszakot fogadott doki nélkül. De ha van valami baj, akkor senki sem vállalja a felelősséget érted, és kerülsz akihez kerülsz éppen és mindenki mond mást és mást. Én ezt megtapasztaltam. De van olyan ismerősöm, aki fogadott doki nélkül is simán kihordta a terhességet és problémamentesen megszült. Neked is ezt kívánom!
2008. okt. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A terhesgondozásra nem érdemes szerintem orvost fogadni, pénzkidobás!

A szülésre is ráérsz.

2008. okt. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 32 hetes terhes vagyok nincs fogadott dokim igaz első babámat várom! Eddig minden vizsgálaton normálisan bántak velem. Mindig precizen megvizsgáltak semmi okom nincs panaszkodni!Persze gondolom ez is mindenhol másképp van! Szerintem amúgy mindenki maga dönti el hogy választ e külön dokit vagy sem!
2008. okt. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem sem volt fogadott orvosom és terhesgondozásra jártam. Nekem végig faros volt a babám és éjszaka indult be a szülés, az ügyeletre kellett mennem. Nekem egy nagyon aranyos doki csinálta a császárt. Nem bántam meg, hogy így lett. Jól vagyok én is és a baba is. :) Köszönet képpen adtam egy kis pénzt neki még a kórházban. De lényegesen olcsóbban megusztam, mintha fogadott doki lett volna.

3 hónapos kisfiú anyukája

2008. okt. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen!!! Márciusban szültem Borsod megyében. Nem volt fogadott dokim, de ennek ellenére osztályon felüli figyelemben volt részem. Le a kalappal előttük!!! Szerintem pénzkidobás, és nem is biztos, hogy éppen a dokid fog szüleszteni.
2008. okt. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 3 hete szültem ügyeletes orvosnál,mert nekem csak szülésznőm volt.Szerintem semmi hátránya nincs ha nincs orvosod mert ugyanolyan ellátásban részesülsz mint más. A szobámba volt akinek fogadott dokija volt és rá se nézett a 3 nap alatt egyszer sem,engem meg minden nap meglátogatott az ügyeletes akinél szültem.Szerintem szülésznőt válassz mert ugyis ő van veled!Könnyü gyors szülést kivánok!
2008. okt. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!