Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes terhes vagyok és már...

21 hetes terhes vagyok és már 6 kilót hiztam, emiatt eléggé szégyellem magam. Volt vagy van így ezzel más is?

Figyelt kérdés
Tudom, csak annyit kellene tennem, hogy odafigyelek arra, mit eszek. Őszintén megmondva, abszolút nem eszem kettő helyett, kenyeret ritkán eszem, akkor is max egy fél szeletnyit, tésztát sem minden nap, azt durumot, de csak jönnek a kilók. Amit másképp csinálok, mint eddig, az az, hogy szoktam csokit, fagyit meg hasonló dolgokat is enni. Tudom, hogy ez a baj, de egyszerűen nem tudok ellenállni, nagyon gyenge az akaraterőm, ami előtte szikla szilárd volt. Teljesen megváltoztam :( .
2017. jún. 12. 11:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
az első gyereknél 8 kg jött rám az első félidőbe, a másodikba még 6 kg. Mind a 3 gyereknél össz 14kg ami rám jött, habár én mindig is minimum 2 ember helyet ettem és sovány voltam/vagyok mert még 1 kg nem maradt meg rajtam sajnos.
2017. jún. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Terhesen nem a kilókon kell gondolkozni. Amíg a cukrod rendben, nyugodtan ehetsz fagyit. Arra kell figyelni, hogy lehetőleg változatosan egyél, kettő helyett sosem kell, nem non stop nasizni és semmi gond nem lesz. A legtöbbször genetika, hogy ki mennyit hízik terhesen. Van aki végigdiétázza még is felszalad rá a 16+ kiló, utána másik terhességét végigeszi mégis ugyan annyi lesz rajta plusszba. Sőt valaki minél kisebb súllyal kezdi annál többet szed fel. Még is pár hónappal a szülés utána kb ugyan olyan jól fest :) Aki meg túl súllyal kezdi alig szed fel még is nehezebben regenerálódik :)


Szóval ne aggódj, ez a +6 kiló maximum akkor sok, ha nagy túlsúllyal kezdted a terhességet mondjuk olyan 20-30 kiló felesleggel.


Egyél egészségesen változatosan mértékkel és akkor hidd el, ha 18 kiló lesz is a vége a babának se lesz baja és neked sem :)


Jó egészséget!


33hkm

2017. jún. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Én 56 kg kezdtem és 93 kg szültem.Valóságos zabagép voltam:) nekem nem volt szégyen, bár 36 hetes terhes voltam mikor bekellett feküdnöm szülésig.Nagyon gyorsan lement a rengeteg felesleg,de azóta sem voltam 56 kg:)A második babánál csak 13 kg híztam:)

2017. jún. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Elsonel 27. hetre mar plusz 10 kilonal tartottam, ossz hizas 14 kg volt. Most masodiknal 28 hetesen plusz 2 kilonal jarok, a ketto terhessegem kozotti kulonbseg annyi, hogy az elsonel rengeteget ettem, most meg nasit max par naponta egy kis fagyi, vacsora mindig konnyu (sonka, zoldseg es tojas uresen), ebedre barmit de csak egy adag, es nem eszem csokit max haromhetente egy kocka (nem kivanok tobbet).
2017. jún. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem hiszem, hogy rosszul csinálnál bármit is, főleg azt nem hiszem, hogy szégyellned kéne magad. Én is 21 hetes vagyok, eddig még nem híztam, viszont ez nem az én érdemem, amit kívánok abból eszek. Szerintem ez alkat kérdése leginkább.


Úgy gondolom, hogy a legfontosabb, hogy jól érezd magad a bőrödben. Valóban amíg a cukrod rendben van, baj nincs.

2017. jún. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A védőnőm folyamatosan mondja, hogy figyeljek oda jobban, rajta kívül senki nem mondta még, hogy túl sokat hiztam. A nőgyógyász is azt mondta, hogy ez így teljesen rendben van félidőre, de már előre stresszelek, ha a héten megyek ismét a védőnőhöz, mit fog mondani :(
2017. jún. 12. 13:17
 7/16 anonim ***** válasza:
Hát mondd el a védőnőnek,amit itt leírtál,hogy miket eszel,és kérdezd meg,hogy mit javasol. A filyelj jobban oda szlogen nem elég,mondjon konkrétumokat is. Az a dolga.
2017. jún. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok, engem meg folyamatosan azzal piszkált a védőnőm, hogy nem ez az idő való fogyókúrára...
2017. jún. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

én megmondanám, hogy nem zabálok, odafigyelek, a doki is azt mondta, rendben van, ne szekáljon már.


amúgy ez mindig a védőnők heppje??? némelyik akkora mint egy ház, mégis a csinos kismamát szekírozzák, hogy ne hízzon, eszem megáll...

2017. jún. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%
Valamibe bele kell kötni,na! Magyarországon nem divat dícsérni,az meg pláne bele van égve az ilyen területen dolgozókba,hogy akkor végzik jól a munkájukat,ha valami hibát találnak. Nekem is,míg terhesgondozásra jártam,láthatóan ijedt volt a védőnő,ha nem tudott mibe belekötni.
2017. jún. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!