Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem kaptam utrogestant/...

Miért nem kaptam utrogestant/ duphastont? Valamit?

Figyelt kérdés
5+5 hetes terhes vagyok. 4 napja van ilyen barnás folyásom, hol kevesebb, hol picit több (kezdetben sárgás volt), de egyébként nagyon kevés, a fehérneműn sem látszik meg. Tegnap voltam nőgyógyásznál, ahol egy uh-n kívül nem történt semmi. (11mm-es petezsákot látnak) Annyit mondtak, hogy pihenjek és ne idegeskedjek. Nem kellett volna valamilyen progeszteron tartalmú gyógyszert kapjak? Elkezdhetem orvos nélkül az utrogestant? Egyébkén pcos-os vagyok. Járt már valaki így?

2017. jún. 20. 09:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
magadtól ne kezd el, de esetleg keress fel egy másik orvost. magánhoz jársz vagy sztk? a magán jobb, az sztk-ban sz@rnak a betegekre sokszor.
2017. jún. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Magán, amúgy egy nagy rendes, kedves orvos.
2017. jún. 20. 09:15
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden orvos ír fel automatikusan. A többség úgy van vele, hogy adja, mert bajt nem okoz, maximum nem segít. Akkor segít csak egyébként, ha valóban progeszteronhiány okozza a vérzést. Orvos nélkül nem kezdheted el az Utrogestant, mivel receptköteles.


Kezelve van az IR-ed? Szedsz metformint? Diétázol?

2017. jún. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Gyógyszert tudnék szerezni, nem az a probléma. Csak félek, hogy bajt csinálnék vele. Meforalt szedek, a diéta több-kevesebb sikerrel megy.
2017. jún. 20. 09:32
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
ugye tudod, hogy ameforal önmagában semmit se ér, ha a mozgás 0, a diétát meg csak hellyel közzel tartod? legalább napi fél órát mozogj, akár séta is lehet, plusz a diétát is rendesen tartsd! Ha már sikerült teherbe esned, ne kockáztass, és tartsd be a 3-as kezelést.
2017. jún. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Sajnos a jelenlegi problémát a mozgás és a diéta nem fogja orvosolni. De köszönöm!
2017. jún. 20. 09:39
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

a jelenlegi probléma következménye valószínűleg annak, hogy nem tartottad be a diétás, mozgásos szabályokat.


Gyógyszert ne szedj be felelőtlenül, ha ennyire aggaszt ez, akkor kérj mára is egy időpontot az orvoshoz és beszéld meg vele, vagy hívd fel telefonon, és kérd meg, hogy írjon fel progit, biztos ami biztos alapon.

2017. jún. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom mit mondott nekem erről a dokim:

'A szakma egy része úgy gondolja hatástalan, egy másik része úgy hogy ártani nem fog, lehet hogy használ, egy harmadik része pedig úgy, hogy esetlegesen megtámogat olyan magzatot, amelynek valamilyen rendellenessége van, nem feltétlenül olyan ami genetikai Uh-on kiszűrhető (nem annyira súlyos dolgok).'

Ettől függetlenül kérésre felírja, de magától nem adja. Kevés eset van, ahol ténylegesen ez a probléma. Aki kap, annál is vagy megmarad vagy nem, és ha megmarad a terhesség, akkor sem bizonyítható, hogy attól.

A dokinak tudnia kell róla, aki végzi a terhesgondozást. A bizalom oda-vissza kell hogy működjön.

Ha nagyon aggódsz menj el egy másik orvoshoz vagy kérdezd meg az orvosod, hogy felírná-e!

Kitartást és jó egészséget kívánok!

2017. jún. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia

Mi újság?

Nálam ugyanez a helyzet

Holnap megyek orvoshoz

2017. jún. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Szia. Még mindig tart a barnázás, mennyiségre és színre is ugyanolyan, van amikor olyan halvány, hogy nem is látszik. Gyakorlatilag a kezemben az utrogestan és azoó kattogok elkezdjem-e.
2017. jún. 21. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!