Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kérnek az orvosok a...

Amydala kérdése:

Miért kérnek az orvosok a kismamáktól pénzt a szülésért? Nem bűncselekmény ez? Elvégre a hálapénz is tilos! És ők megkapják a fizetésüket a munkájukért, nem? Amibe beletartozik a szüléslevezetés is!

Figyelt kérdés
Abszolút felháborítónak tartom ezt a dolgot. Egyébként a kismamák szoktatták rá szerintem az orvosokat erre a hülyeségre,hogy tízezreket-százezreket adnak nekik a szülésért. Most őszintén: 100000.-forintot, vagy akár "csak" 10000 ft-ot is, nem értelmesebb dolog lenne elkölteni a babára??? Én mindenesetre az első gyerekemnél se adtam pénzt az orvosomnak(csak a havi vizsgálatoknál 2000.-et alkalmanként), és most sem fogok adni egy forintot se akármelyiknél is szülök majd!! Egyrészt nincs is miből adnom, másrészt ha lenne,akkor azt a babára költeném.
2016. nov. 14. 23:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Ha fizetsz, akkor a te választott orvosod bemegy hozzád a kórházba, akkor is ha éjszaka van, vagy vasárnap, vagy akármi. Ha nem fizetsz, akkor az ügyeletessel szülsz.
2016. nov. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%

Más orvosi területen is ez a helyzet:


Vannak becsületes orvosok, Akik mindenképp ellátják tisztességesen a beteget.

De vannak olyan orvosok is akiknél pénz kérdése az ellátás.


Igaz, hogy elvileg az orvos minden beteget mindenképpen a legjobb tudása szerint köteles ellátni. De hát manapság a magyar társadalom többsége nem túl törvénytisztelő (és akkor még enyhén fogalmaztam). És ez az orvosokat is érinti.

2016. nov. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Ez azért nem bűncselekmény, mert a szülész csak akkor kérhet pénzt, ha te felfogadod a szülésedhez, azaz elvárod tőle, hogy rendelkezésre álljon, amikor beindul a szülésed.

Az már más kérdés, hogy az én dokim annak ellenére is zsebre tette az összeget, hogy ügyeleti napján szültem, a másik kismamához meg be sem jött (persze attól nem is kért pénzt). De olyat is hallottam már, hogy mire a doki beért, a kolléga már levezette a szülést, a fogadott doki mégis tartotta a markát. Na ezek valóban undorító dolgok. Mint ahogy az is, hogy az érdemi munkát a szülésznő végzi, mégis a doki nyúlja le a nagy lét.

De az természetes, ha te elvárod egy orvostól, hogy random a rendelkezésedre álljon, akkor azért fizetni kell, hiszen ő a fizetését a tényleges munkaidejéért kapja, nem azért, hogy mindenki szülését levezesse, akinek szimpatikus, munkaidőn túl is.

Én a történtek ellenére sem bánom, hogy fogadtam orvost, mert a kórházban, ahol szültem, akadt olyan, akit nem szerettem volna, ha még egyszer hozzám ér, nemhogy a szülésemet levezesse.

2016. nov. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
60%
Én sem adtam egy fillért sem, főleg, miután olyan gyorsan kibújt a babám, hogy még afolyosón megszületett, a mentősök is tudtak gratulálni, és csak a nővér volt jelen, mert az ügyeletes doki sem ért oda - később, öt percen belül ott volt mindenki, de addigra a babám már kint volt. Se vágás, se beöntés, se borotválás, és még a babát is én szültem meg, nem a doki, állami kórház, nem magánklinika, szóval mire fel adtam volna...?
2016. nov. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
Akármiért is kapják azt a pénzt, adózniuk kéne utána. A terhesvizsgálatok a magánrendelőjében voltak, azután adózott, de a szüléskor átadott pénzről nem kaptam nyugtát. Én féltem nagyon, mert a kórházban, ahova tartoztam, volt egy szülész, akitől rettegtem. Lekezelő, gunyoros vénember volt, kétszer is belebotlottam életemben, egyszer még nagyon fiatalként azért hordott le, hogy mit keresek ott, ha szűz vagyok, mi a fenét kezdjen velem, sok év múlva meg terhesen szintén hasonló stílusban fogadott, már a látványától rosszul voltam, ez az egyik oka, amiért másik kórházban akartam szülni, ahhoz meg kellett egy fizetett doki. Én igazából kórházat választottam, nem szülészt.
2016. nov. 15. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%
...szülész-nőgyógyász volt a vénember, szóval nőgyógyászati probléma miatt voltam nála amikor még szűz voltam.
2016. nov. 15. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
16%
Én sem adtam soha sztk-s dokinak egy fillért se. De még a szülésznőnek, meg a többieknek sem. Mindenki megkapja a fizetését. Szülés közben baj akkor is történhet, ha fogadott orvos van és akkor is mehetnek simán a dolgok, ha ügyeletesnél szül az ember lánya. De vérlázító hogy a terhességi vizsgálatok során úgy néznek az ott dolgozók az emberre, mint a szaros rongyra, ha kiderül hogy nincs fogadott orvosa. Tisztára meghülyült mindenki már orvostól a kismamáig.
2016. nov. 15. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

Akkor szoktak és akkor kell fizetni, ha te felfogadod, és amikor szülsz, akkor az asszonyról is leugrik vagy a karácsonyi vacsoránál is feláll, mert munka van. Akkor elég nagy prosztóság nem fizetni.


Az ügyeletes orvosnak meg nem kell fizetni. Elég nagy marha, aki utána tömködi a pénzt. A legtöbb szülész-nőgyógyásznak van magánpraxisa, éhen halni egyik sem fog.


Orvost pedig nem muszáj fogadni, sokan szülnek fogadott orvos nélkül. Azokban a kórházakban, amiket én ismerek, ugyanazok az ügyeletesek vannak, akiknél súlyos pénzekért szülnek, és nem bánnak másképp a betegekkel szakmailag. Persze nem lesz felesleges macerálás, lelkisimi meg hasonlók, de a bajban nem hagyják ott az illetőt.


(Hozzáteszem, otthonszüléseknél szerződésbe van foglalva, hogy a teljes összeget akkor is ki kell fizetni a bábának, ha kórházban végződik a szülés, szóval közel sem fekete-fehér a dolog...)

2016. nov. 15. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%
Még valami: a hálapénz nem tilos, ha nincs kikényszerítve és utólag adják, valamint az adott intézményen belül az igazgató engedélyezi. Ezzel legalizálják az olcsó, magyar pénztárcához igazított magánegészségügyet. Mert sokkal kényelmesebb 120 ezret adni egy állami kórházban számla nélkül anyukának és az orvosnak is, mint félmilliók szerződéssel, számlával egy magánintézményben.
2016. nov. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást! :) Örülök,h lényegében egyetértetek velem. A kórházban,ahol én tervezek szülni, összvissz 3 szülészorvos van, ebből 2-vel nincs problémám, a 3.viszont egy tapló bunkó,őt szeretném elkerülni. Remélem, szerencsém lesz,és nem ő fog éppen akkor ügyelni!! Egyébként ő is olyan orvos, aki végiggondozza a kismamákat 5000.-/alkalom, aztán a szülésre már nem megy be, hiába van felfogadva,megbeszélve. A szüléskor egyszerűen tojik a kismamára, és "rábízza" a sorsát az éppen ügyeletes orvosra. (Kivéve persze ha ő az ügyeletes,akkor kénytelen levezetni a szülést.) Nyilván a cserbenhagyott kismamák nem adnak neki pénzt az elmulasztott szülésért, ennyiből jól járnak,megmarad a pénzük. De ezt az orvost rengetegen szidják,hogy mekkora bunkó paraszt. Nekem a 12.heti uh-on volt hozzá szerencsétlenségem, megismerhettem a stílusát, elég is volt belőle. Sajnos a régi dokim már nem vezethet szüléseket, de mint nőgyógyász még dolgozik, így valószínűleg a hátralévő hónapokban hozzá fogok járni terhesgondozásra(havi ellenőrző vizsgálatra), adok neki 2000.-ot/alkalom, a szülést meg az ügyeletes asszisztálja majd ingyé, a munka úgyis rám marad, nekem kell megszülnöm a gyereket. Az elsőnél se volt velem sok dolga a dokinak,reggel 7-től este 7-ig szépen otthon vajúdtam, este 7-kor bementem a kórházba 4 ujjnyira kitágulva, és 9-kor megszületett a bébim. Elég könnyen. Szóval az orvosnak nem sok feladata volt velem, szinte csak a varrás a végén.
2016. nov. 15. 06:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!