Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek szépek ezek a...

Szerintetek szépek ezek a nevek? Mennyire gyakoriak a környezetetekben?

Figyelt kérdés

Lány nevek: Adrienn, Enikő, Petra, Natália, Julianna, Zsuzsanna, Szonja,


fiú nevek: Zétény, Marcell, Tamás, Mihály


Azért kérdezem, mert a kornyezetem érdeklődött, hogy fogjak hívni a babat, és mindegyikre grimaszt vágnak. Nem ez alapján választanánk nevet, hogy mások hogy reagálnak rá, csak nem értem, miért ez a reakció.


2017. jún. 21. 10:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik szép, jól viselhető név.


Szonja, Petra, Enikő, Zétény és Marcell felénk azért elég eltrjedt a kislányok/kisfiúk körében, de CSAK ez nem tartana vissza attól, hogy ezt a nevet adjam a gyerekemnek.

2017. jún. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

A babánk ha lány lett volna Enikő vagy Júlia lett volna :)


A lány nevek közül tetszik még nagyon a Zsuzsanna, a többi is szép név.


MArcell nevet én nem szeretem, de inkább csak azért mert emberhez kötöm.


Szép nevekben gondolkoztok. Felénk nem annyira gyakoriak, talán csak Zétényből ismerek több kisgyereket.


Mi nem nagyon meséltük el mi lesz a kisfiúnk neve, de a reakciók vegyesek, vannak a grimaszolok, de vannak azért akik pozitívan nyilatkoznak.

2017. jún. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

a fiú neveid nagyrésze gyakori felénk (kivéve a Mihály)

a lány neveid már kevésbé. Nekem is Juliannám van,és nem ismerek más gyereket a környezetembe akit így hívnának.

2017. jún. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
73%
Tetszik mind, rendes, normális, becsületes nevek. Jó látni, hogy végre valaki nem az Esmeralda stáblistájáról választ nevet a gyerekének.
2017. jún. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Én Adrienn vagyok, nem szeretem, de az biztos, hogy manapság már nem gyakori a gyerekek körében és biztosan nem kell miatta soha szégyenkeznem.

Tetszik: Petra, Zsuzsanna (de csak Zsuzsiként becézve), Szonja, Marcell.

Az Enikő az egyetlen ami nem tetszik, a többivel nincs baj.

Marcell az egyetlen, ami gyakori a környezetemben levő kisgyerekek körében.

2017. jún. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Lánynevek közül nekem a Szonja nem tetszik, a többi szép, bár nem mindegyiket választanám a gyermekemnek. Natália és Julianna nincs a környezetemben, a többi igen, valamelyikből sok is.


Fiúneve közül minddel találkoztam mostanában kisgyermekeknél. Nekem a Zétény és a Mihály nem tetszik.

2017. jún. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy így gondoljátok! Hagyományos nevek híve vagyok, az új trendekkel nincs bajom, csak nem értem miért kellene trendinek lennie a kiválasztott névnek...
2017. jún. 21. 11:11
 8/25 anonim ***** válasza:
62%

Petra és Natália valamint a Zétény és Marcell elég népszerű nevek mostanság.

Én viszont a Mihályt és a Juliannát adnám. Viszont mind viselhető és szép nevek.

2017. jún. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Lássuk csak...

Adrienn: nagyon nem tetszik a hangzása és van olyan nő ezen a néven, aki rühellek, mert egy szemétláda. Közepesen gyakori.

Enikő: Nem adnám a gyerekemnek, de szép. Közepesen gyakori.

Petra: picit rideg a hangzása, de nem rossz. Közepesen gyakori.

Julianna: nagyon szép, de Júlia formában jobban tetszik. Nem nagyon gyakori (egyet ismerek, ő idősebb)

Zsuzsanna: szép. Nem túlzottan gyakori, és inkább idősebb korosztályban (egy fiatalabbat ismerek, de ő direkt az anyja nevét kapja)

Szonja: nekem nagyon tetszik, de lehet, azért, mert a kedvenc unokatesómat így hívják. Nem gyakori.


Fiúnevek: Mind szép, mindet adnám. A Tamás elég gyakori a környezetemben, a többi nem.

2017. jún. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi a véleményetek megosztását. Nektek milyen kedvenceitek vannak? 🙂
2017. jún. 21. 11:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!