Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elég kis korkülönbség lesz a...

Elég kis korkülönbség lesz a két gyermekünk között, még szoptatok, lehet gond?

Figyelt kérdés
34 hetes terhes vagyok (nem vagyok veszélyeztetett), ha szoptatok, mennyi esély van rá, hogy előbb beindul a szülés? Egész terhességem alatt szoptattam, a lányom most 15 hónapos. Nem szeretném, ha a húga előbb érkezne, de nem tudom egyelőre elválasztani sem, igényli ezt a fajta intimitást.

2017. jún. 23. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Ha eddig nem aggódtál, akkor szerintem nem most kéne elkezdened. 2 hét múlva már nem lesz koraszülött se, szóval nyugiiiiii!!!
2017. jún. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Ahogy az elso irja. Az elejen siman okozhatott volna vetelest, fura, hogy igy a vegen jut eszedbe ezen aggodni.
2017. jún. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Betöltött 37. hét előtt koraszülöttnek számít. Azért kérdezem, mert ilyenkor már jobban elkezdhet nyílni a méhszáj, a szoptatás pedig összehúzódásokat okozhat.

Köszönöm, de nem arra vagyok kíváncsi, mikor kellett volna aggódnom vagy sem. A kérdésemre megfelelő válaszokra vagyok kíváncsi, mivel nem voltam még ilyen helyzetben.

2017. jún. 23. 13:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem okoz gondot,mivel nem most kezdted el,igy a szervezeted hozzá van már szokva,viszont én a helyedben még most leszoktatnám,mivel az neki idő,hogy megszokja,és ha bent leszel a kórházba,akkor nagyon meg fogja viselni,főleg ha esetleg a picit látni fogja szopizni,és ez a testvérféltékenységnek nagyon nagyon jo táptalaj lesz.ha most leszoktatod,még lesz ideje megemészteni,"elfelejteni".én is már terhes vtam mikor a kisfism leszoktattam.pont ezért időzítettem még úgy,hogy legyen idő elfelejteni neki.így is még hetekig emlegette a cicit,időbe telt neki mire elfelejtette,megtanult nélküle elaludni,illetve vissza aludni.
2017. jún. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, 4-es! Ne beszélj már butaságokat! Miért ne szoptathatná a nagyobb gyermekét is tovább? Ezt nevezik tandemszoptatásnak! A nagyobb gyermek is még csak 15 hónapos, még simán igényelheti. Az én fiam ennyi idősen még szopizott. És én is várandós voltam a kislányommal, bár még nagyon az elején jártam.

Kérdező! A tested hozzászokott az ilyenfajta terheléshez. Ne válaszd el! Hidd el, így is a feje tetejére fog állni a kislányod megszokott kis élete a tesó érkezésével. Ha most elveszed tőle a cicit, kapásból rossz érzései lehetnek az új helyzettel szemben...jogosan. Minden menjen a maga útján! Ne aggódj! Jól fog alakulni!

2017. jún. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz semmi gond,ha eddig nem volt!Ha eddig sem okozott összehúzódást,ezután sem fog!Lehet majd a 42.héten úgy kell indítani a szülést!:)

15 hónaposan eszik már mást is,nem fog éhenhalni,míg kórházban leszel.

Azt nem tudom,hogy ha megszültél,azért más összetételű a tej,az hogyan van..Lehet akkor nem fog ízleni a nagynak,bár ha terhesség alatt is kellett neki,lehet így is kell!:)

Nekem 18 hó van a kettő között.Én is végig terveztem szoptatni a nagyobbat terhesség alatt is,de a 12.héten kicsit görcsöltem,igy jobbnak láttam elválasztani.7-8 szopiból 2 lett,majd tápszer,a rendes étel mellett.Utólag nem bántam,hogy így történt,így is kimerítő volt.

Nőgyógyász mit mond erről??

2017. jún. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!